Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prewencja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malgosia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 9:09 am    Temat postu: prewencja Odpowiedz z cytatem

Chcialam sie serdecznie powitac Very Happy
Moja mama dlugo chorowala na tocznia. Do tej pory nie zdawalam sobie sprawy ze moze byc to choroba genetyczna. Stad tez moje pytanie, jakie badania moge wykonac i gdzie sie zglosic,zeby dowiedziec sie czegos wiecej. Bylabym bardzo wdzieczna za informacje i ewentualny konakt osob o podobnych doswiadczeniach i obawach.
z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam cieplo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Smile przejrzyj i przeczytaj troche tego co pisze na forum a znajdziesz odpowiedzi na nurtujace cie pytania Wink
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Malgosia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 9:40 am    Temat postu: dziekuje Odpowiedz z cytatem

Tak,masz racej,musze znalezc czas na poczytanie.dziekuje i pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
zacznij od wątku Geny i Dziedziczenie w SLE:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=478

Rodzinne predyspozycje:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=629
dowiesz się, że geny to nie wszystko. prawdopodobnie nie masz się czym martwić. w razie pytań szczegółowych, nie krępuj się. Very Happy
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i zycze milego czytania.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Malgosia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Wrz 2005
Posty: 3

PostWysłany: Wto Wrz 27, 2005 10:48 pm    Temat postu: pozytwyne nastawienie:) Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy!
Bardzo dziekuje za te wszystkie informacje,bardzo duzo sie dowiedzialam!!!!
Do tej pory po prostu masakra,jako nastolatka pojecia nie mialam przez co musiala przechodzic moja mama. Dzieki WAM mam mozliwosc poznania,a nie zamartwiania sie tym wszystkim. Mam 30 lat,moje siostry-36,24. Poza tym w rodzinie inne choroby (serca np.) Niekiedy boje sie bardzo o swoich najblizszych,gdyz jako mala dziewczynka przeszlam gehenne-szpitale (w tym psychiatryczne),nieobecnosc mamy w domu,kiedy jej najbardziej potrzebowalam. Do tej pory mam traume i od jakiegos czasu troche obsesje na punkcie zdrowego zycia (joga)Wink Mysle ze najwiekszym wrogiem jest jednak STRES! Czesto denerwuje sie malymi rzeczami,a przeciez wiem,ze to do niczego nie prowadzi.
Wiem,ze raczej badan nie bede robila zadnych. Mieszkam zagranica i teraz gdy juz troszke oswoilam swoj strach,postaram myslec bardziej pozytywnie.
Goraco Was,MOTYLE pozdrawiam, i bede oczywiscie sledzila Wasze forum Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2005 5:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewątpliwa prawda, że stres to największy wróg, ludzi zdrowych a nas chorych w szczególności. Dlatego ma nadzieję, że teraz już szybko oswoisz się z toczniem i nie będziesz mieć "czarnych wizjii" zwłaszcza że wiesz że to nie jest choroba "genetyczna" we właściwym tego słowa znaczeniu. A świadomość odrobinę większego ryzyka czy też podatności na zachorowanie zaowocuje tylko i wyłącznie szybszą i zdecydowaną reakcją, gdyby działo się coś niepokojącego, a nie życiem pełnym obaw.
Odstaw tocznia na b.b.b. daleki plan, ale całkiem ze świadomości go nie wyrzucaj. Wink

I oczywiście zapraszam na forum najczęściej jak to możliwe Very Happy
w kupie raźniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group