Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mirena-antykoncepcja
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 2:20 pm    Temat postu: mirena-antykoncepcja Odpowiedz z cytatem

czesc
mam pytanko do was kobiety.Wiem,ze hormony sa przy naszej chorobie nie wskazane.Czy ktoras mam jakies doswiadczenia ze sprala mirena.Ja biore leki przy ktorych nie jest wskazane zajscie w ciaze ze wzgledu na dziecko.Moj lekarz zaproponowal mi mirena bo jest najbardziej pewna.
Nie wiem co mam zrobic pomocy.Przestalam brac pigulki dwa tygodnie temu i teraz nie wiem ci mam zrodzic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby ci się nie dłużyło oczekiwanie na odpowiedzi dziewczyn, to przejrzyj ostatni wątek o antykoncepcji - ktoś tam wspominał o spirali, są też odsyłacze do starszych dyskusji,
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1012
---------

dodatkowe linki z wiadomościami o mirenie Very Happy
Mirena (Schering Polska)
Mirena
Wady i zalety spirali

dyskusje internetowe o mirenie:
wkładka wewnątrzmaciczna Mirena
Spirala Mirena czy ktoś stosował?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie, mój nefrolog i ginekolog - ze względu na ciągłe stany zapalne związane z silnym leczeniem immunosupresyjnym - zupełnie oponowali za wkładką... zgodzili się na plastry.
pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Wrz 26, 2005 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mirenę od 2 lat i bardzo sobie chwalę. Hormonalnie jest bezpieczna, bo działa miejscowo, no i ta wygoda! Brak okresu jest zbawienny dla mojej morfologii. A jaka oszczędność na podpaskach, tamponach czy kto tam co używa. Ja na noc używałam pieluch dla dorosłych, bo było "wesoło" Very Happy U mnie było to tak, ze ginekolog polecił a reumatolog po rozważeniu kwestii zgodził się, przy czym kwestia działania hormonem miejscowo oraz odbudowa mojej katastrofalnej morfologii miała fundamentalne znaczenie, ale oczywiście antykoncepcję należy dobierać indywidualnie. Powodzenia z mirenką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Dagmara
Masz juz spiralke dwa lata.Ja ide jutro na zalozenie.Czy na poczatku mialas jakies komplikacje.Czy toczen sie odezwal czy jakies depresje czy humorki.Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz pa monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, nie mialam zadnych powiklan. Poczatkowo oczywiscie plamienie i trwalo u mnie az trzy m-ce, ale bylo naprawde minimalne. Zadnych humorow ani depresji nie mialam. Toczen raczej tez nie zareagowal, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Po trzech miesiacach plamien przez ok 4 kolejne pojawialo sie niewielkie plamienie w okolicach terminow okresow a potem i to ustalo, tak wiec teraz jestem bez okresow w co niektorym trudno uwierzyc. Czuje sie swietnie. Musisz sie tylko nauczyc wyczuwac "nitki", lekarz ci to wytlumaczy no i oczywiscie kontrolowac sie raz na pol roku. Zycze powodzenia. Aha i zalozenie jest calkowicie bezbolesne, ja np tego sie najbardziej balam, zupelnie niepotrzebnie.[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Paź 06, 2005 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalozona !ale mnie bolalo.Nie nalezy to do przyjemnosci.Pozyjemy zobaczymy jak dziala.Bede informowac o dzialaniu.Pa Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba nie zakladano Ci jej na zywca?!!? Jakies miejscowe znieczulenie jest niezbedne przeciez??? Ja tam pamietam, ze cos w sprayu bylo. No coz czekam na wiesci "z frontu". Very Happy [/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laska na zywca bez znieczulenia.Dobrze ze to raz na 5 lat.Chcial mi przepisac jakies lek jak bylam wczesniej ale ja nie moglam go wziasc.
Ale pobolalo i przestalo.Narazie dwa dni dziwnie sie czuje troche mnie bola plecy i brzuch. To na tyle pa Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Paź 10, 2005 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestes pewna, ze to nie byl weterynarz? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie.....Ale jak narazie to wszystko w porzadku.Powiedzial mi tylko ze przz pierwszy miesiac spiralka nie jest bezpieczna.Za miesiac musze przyjsc na kontrol.Pa Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dagmara
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Paź 2004
Posty: 41
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przez 3 tyg. mialam zero seksu, zeby sie mirenka zaaklimatyzowala, nie przesunela, zagniezdzila i takie tam, a podobno bezpieczna miala byc od razu, ale nie probowalam z powyzszych wzgledow Laughing [/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Paź 11, 2005 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tez zero sexu lepiej nie , jak dostane okres to mam isc na kontrol i wtedy juz moge.Juz usycham bez sexu Miesiac bez bo przestalam bracc tabletki teraz miesiac bo spiralka nie pewna.Zebym nie zapomniala co to sex.Pozdrowionka monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara zlamalam sie po tygodniu ale z zabezpieczeniem.Szkoda slow taka byla wytrzymala.Chyba nic jej sie nie stanie co.Lekarz mi nie zabronil ale........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 13, 2005 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha.......ha.....ha...........no coz teraz zostaje ci myslec.........czy cos sie stalo ...czy nie .........no ale apetyt ze tak powiem .........
Chodzi tu chyba o wlasciwe ulozenie sie spiralki ...i twoje dobro.......
ale potem nadrobisz wszystkie zaleglosci ........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group