Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...Doświadczenia szpitalne...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 lata temu jak wyniki mi szalały a szczególnie ANa położono mnie na badania w celu zdiagnozowania Twardziny układowej.Na salę razem ze mną przybyła kobieta w zaawansowanym stdium twardziny uogólnionej.A że ciekwska jestem to musiałam nawet ją dotknąc.Szok jki przerzyłam trwa do dzis.Ciągle ja widze przed oczmi.To zimne i twarde ciało które pokrywało ja w całości.Chodzący trup.Chód robota bo miała sztywność.Ija czekająca na wyrok.Nie ma teraz dnia abym ni myślał że będę tak wyglądać.Te zimne,twarde ciało.Widziały ja moje córki i pomyślcie jaki szok przezyły jak pomyślaly ,że ich mama która ich wychowuje sama bedzie tak wyglądać i jaki czeka ja wyrok.Czy nie mogliby mnie położyc na innej sali niż ta osoba w zaawansowanym stadium?pustych łóżek było dużo.Ta pani była przesympatyczna.Cała się trzęsę jak to piszę.pomimo że wyśle ten post to myśle ,że niedługo go wykasuje aby ktoś taki jak ja u którego podejrzewaja jeszcze Twardzine nie czytał tego bo się przestraszy jak ja.To jest straszne.Dlaczego lielęgniarki są tak bezduszne? Nie myśla wcale. Confused Miałam wtedy tyle lat co ty Piotrek
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochanie , trafiłas na najgorszy przypadek twardziny i uwierz mi wcale nie musisz tak wyglądac, ja tez widziałam kobietę ktora tak wyglądała ale widziałam tez wyglądające inaczej, znacznie inaczej mimo bardzo nasilonego stadium choroby
zostaw ten post , i niech to bedzie przestroga ty przezyłas szok, ale nie znaczy to ze tez choroba tak bedzie przebiegac, pamietaj nie wszystko co złe musi byc dla nas, staraj się myslec ze tak nie będzie bo nie musi pewne cechy są wspolne ale nie wszystkie ale dzieci na bank przezyły szok

a tak nawiasem mowiac gratuluje wyczucia osobie ktora cię obok polozyła, moze tak wysłac ją do szkoły aby nauczyc myslenia
niestety w szpitalach czesto mamy do czynienia z taka bezmyslnościa
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie nasze przypadki swiadcza o tym ze w szpitalach panuje bezmyslnosc, rutyna, brak wspolczucia i zrozumienia. Czasami mam wrazeniej ze jak mowie lekarzowi co mnie boli i jak sie czuje to najchetniej powiedzialby: "daj se siana chlopie i tak mam to w dupie a ty wymyslasz bzdury bo tego mi na studiach nie pokazywali"
Lekarze nie potrafia zroumiec ze medycyna to taka dziedzina nauki w ktorej nalezy uczyc sie cale zycie i o dziwo potrzebny jest umysl scisly do tego. Najlepsza cecha lekarza wedlug mnie powinno byc dociekliwosc i umiejetnosc logicznego myslenia. To w polaczeniu z wiedza medyczna dawaloby efekt w postaci lekarza idealnego.
Niestety wielu lekarzy to poprostu kujony ktorzy wkuli material od dechy do dechy tak jak im kazali i medycyne skonczyli. Zdobyta wiedze teoretyczna trzeba potrafic zastosowac w praktyce dzieki logice i dociekliwosci.
W praktyce to wyglada tak ze jak pacjent opowiada lekarzawi co mu dolega to ten w pamieci szuka podobnego przypadku o ktorym slyszal lub widzial i stosuje to samo leczeni bo przeciez objawy byly takie same.
A ku... za przeproszeniem glowa moze bolec od tego ze sie ma guza mozgu jak i od tego ze sie ma zatwardzenie.
Kazdy pacjent to indywidualny przypadek a nie element na tasmie produkcyjnej. Rutyniarsko mozna podchodzic do pacjenta ktorego sie leczy od 20 lat na to samo i zna sie go jak siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek z dwojga złego wole młodszych mniej doświadczonych lekarzy bo sa dokładniejsi i ciekawsi staraja sie znaleść co pacjentowi dolega natomiast rutyniarz sam wie najlepeij bez ogladania sie na pacjenta i to mnie denerwuje bo jak wszyscy wiemy nie ma dwóch takich samych przypadków a jedynie cos sie podobnego powtarza..udanego pobytu i dobrych wyników wracaj szybko do domu..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ależ się wątek rozkręcił Laughing
hehe
PIOTREK, gratuluję zdobycia "jedynki" Exclamation Very Happy pewnie zadziałał urok osobisty...heh u mnie nawet takich sal nie ma Rolling Eyes

Cytat:
Wszystkie nasze przypadki swiadcza o tym ze w szpitalach panuje bezmyslnosc, rutyna, brak wspolczucia i zrozumienia. Czasami mam wrazeniej ze jak mowie lekarzowi co mnie boli i jak sie czuje to najchetniej powiedzialby: "daj se siana chlopie i tak mam to w dupie a ty wymyslasz bzdury bo tego mi na studiach nie pokazywali"
tu też się zgadzam....
choć znam kilku (dosłownie dr, którzy są medykami z powołania; wiek ich jest zróżnicowany)...przez tyle lat chorowania to nie jest niestety dobry wynik.... Rolling Eyes

skarżę się np na ból głowy i stawów, to mi lekarka mówi "ciebie dziecko, to chyba zacznie niedługo wszystko boleć" i poszła Shocked

często lekarz nawet nie zbada chorego, spieszy się nie wiadomo gdzie; olewa wszystko i wszystkich....
są tacy co wiecznie chodzą obrażeni i zmęczeni, jakby pracowali za karę itp itd....są tak zdezelowani że szok Evil or Very Mad

Iwonka jak ja trafiłam pierwszy raz z nerkami do szpitala (szpital u mnie w mieście), to dali mnie do sali z jakąś dogorywającą babcią .... wspaniałe pielęgniarki zabrały mnie natychmiast do innej sali, stwierdzając że takie widoki nie dla mnie Smile jestem im do tej pory wdzięczna...

Cytat:
Najgorsze jest to ze w tych cholernych szpitalach nikt nie bierze pod uwage ze po takich przejsciach to toczniowcy wychodza bardziej chorzy ze szpitala niz do niego przyszli.
Toczen to nie jest leczenie zapalenia pluc gdzie podaje sie antybiotyk i pacjent wiadomo ze zawsze wyjdzie zdrowszy niz przyszedl.
i zgadzam się ponownie Smile
ba! ludzie dostają diagnozę toczeń, ale nie wiedzą co to jest....ile razy już udzielałam informacji kobitkom i dawałam namiary na nasze forum....

u mnie były kiedyś "dobówki" ale je zlikwidowali i ja nie rozumiem dlaczego?! robią wszystkie badania jednego dnia zamiast przez tydzień; ludzie w ciężkich stanach nie muszą tyle czekać na miejsce...
ale co to dla lekarzy...

heh
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze trzymaj tę Jedynkę dla nas , a my po kolei na ten oddział specjalny będziemy chodzić na zmiany Smile
a swoją drogą chyba pomysł Iwonki jest najlepszy - mam na myśli śniadanie Laughing
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykład z wczoraj chyba to było Krosno ale głowy nie daje

dyrektor szpitala zainstalowal magnetyczne czytniki dla lekarzy oraz kamery aby monitorowac co robią lekarze podczas pracy i jak wykonuja obowiązki nastało ogromne oburzenie ale dyrektor zapowiedział ze się z tego pomysłu nie wycofa uwaza ze jest swietny i ja się z nim zgadzam
zna się tez na rzeczy bo przez 2 lata kiedy objąl stanowisko dyrektora wyprowadził szpital z długow teraz działa na plusie

efekt wszyscy lekarze złozyli wymowienia !

to proste wiadomo gdzie się spiesza i wiadomo co robią tylko nikt nigdy im tego nie udowodnił . czesto sa to 3 etaty w czasie jednego dnia pracy na odziale, dlatego nie mają czasu dla nas i tak naprawde nic ich nie obchodzimy jak juz przyjdzie pomyslec to wola zwiac albo rzucic slogan czesto gesto obrazający pacjenta i ukazujący ich niekompetencje Nie chca tracic tak cennego czasu za ktory to my im płacimy

chyba powinno się zadac jedno proste pytanie kim byłby lekarz bez chorego ? dlaczego jestesmy tak traktowani jesli to my posrednio płacimy im pensje , nie dosc ze z nas zyją i to my stanowimy ich zrodło pracy to uwazni jestesmy jak balast a swoją prace trakują jak zło koniecznie
moze czas przestac przyjmowac na studia tych ktorzy robia to tylko dla przyszłej kasy wprowadzic jakies testy psychologiczne , nie wiem
ale pomysl kontroli lekarzy uwazam za słuszny i godny poparcia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Nie wiem teraz co mam zrobic? Podsuncie pomysl komu i jak za to podziekowac, a kogo pominac?


Jak zjedziesz na parter to przy głównym wejsciu
jest kawiarenka mają tam niezłe słodkości
brakowało by tylko świec hyhy.. Wink
w ostateczności zawsze to możesz zaprosić je do siebie
do jedyneczki jak to mówią ciasne ale własne hihi Wink
,a teraz poważnie Razz .. lekarzy raczej staram sie nie krytykować
bardziej dzielił bym ich na dobrych i lekarzy
to tak jak z fachowcami jest fachowiec i fachowiec jeden zrobi drugi spieprzy Wink
ale czasem kurka nie mogę ich zrozumieć
to było całkiem niedawno na pytanie czy sa szanse pozbyć sie motyla
otrzymałem dwie no.. troszke odbiegające od siebie różne odpowiedzi pierwsza to: tak ,druga brzmiała: nie !
Jeden oddział ,dwóch różnych lekarzy i to chyba było by wszystko na ten temat!
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieźle naskrobane - od forum chyba nie można wziąć urlopu Smile
Veg8, trzeba mieć poprawkę na różnoodność przebiegów naszych chorób - zero standardu i wszystko na zasadzie "dla każdego coś innego"... Ale generalnie się zgadzam - są lekarze fachowcy i... lekarze "fachowcy". Na całe szczęście na tych drugich jeszcze nie trafiłem, ale lepiej nie mówić "hop", żeby nie było "bęc".
Monika B - pomysł z kontrolą lekarzy - dla mnie bomba. Tylko, jak to w życiu bywa, testy zawsze można przekłamać...
Dobry też jest pomysł z oddziałami jednodniowymi - rach, ciach, badania zrobione i po robocie... Co prawda nie zawsze się da, ale dużo lepsze to, niż, za przeproszeniem, kiblowanie w systemie, gdzie dominuje prywata, swawola i rutyniarstwo, które prowadzą do takich a nie innych warunków. A najgorsze, że ta ryba psuje się od głowy - pozwolę sobie tylko przypomnieć, że rok temu w Trójmieście w marmurowym pałacu zza biurek podjęto decyzję na co możemy chorować, a na co nie... normalnie centralne planowanie bis... W moim przypadku jeszcze pół biedy - co najwyżej wycieczka raz na jakiś czas i wszystko w temacie, ale jakby wszyscy z Pomorza mieli smarować gdzie indziej - no nie, w tej wersji opera nie przejdzie...
Ludmiła, jeśli chodzi o zmienianie się w tej jedynce to ja się wycofuję na koniec tej kolejki... szpitale omijam z daleka, póki mogę i nie ma potrzeby korzystania Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.


Ostatnio zmieniony przez Łukasz F. dnia Pią Wrz 04, 2009 10:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na czym topolega ale oddziały 1 dnia istnieją(może tylko dla wybranych?).Moja reumatolog potrzebowała zrobić mi miesiąc temu badanie czynnoścowe płuc i spirometrię a że nie zgodziłam się jak zwykle położyć się do szpitala zadzwoniła do Kliniki Pulmonologi w innym szpitalu.W dniu badania rano poszłam do pracy a około 12 zgłosiłam się na oddział.Pobyłam tam 3 godz.Zrobiomo mi badania,dostałam wypis i poszłam do domu z uśmiechem na ustach Very Happy

Chyba naszemu Adminowi ta jedynka służy Laughing
Popatrzcie no,już się nie nudzi.
Pewnie super siostrzyczka ma dyżur Laughing
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo odsypia, zresztą w ogóle się nie dziwię - przy takiej jeździe...
Zresztą spanie w szpitalu nigdy nie należy do najprzyjemniejszych. Mnie osobiście wkurzały pobudki na mierzenie temperatury, a zdarzały się nawet o 5.20. Nawet w wojsku tak nie budzą... któregoś pięknego razu nie wytrzymałem i półprzytomny rzuciłem wiąchę (a potrafię skonstruować niezłą, jak mnie coś wkurzy) - oczywiście wszystko zwaliłem później na niedobudzenie Smile
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeste, jestem.

Faktycznie jedynka mi sluzy. Jak polozylem sie spac o 0:30 to obudzilo mnie sniadanie. Najpierw bylo wspomniane mierzenie temperatury to tylko cos przez sen odpowiedzialem bo i tak nie mam czym zmierzyc. Pozniej przyszla sprzataczka ale byla tak cichutko ze spalem dalej, nastepna byla lekarka na obchodzie tez jakas mila. Powiedziala: "niech pan spi bo slyszalam jakie mial pan pierwsze noce"
Dopiero "kotyto" sciagnelo mnie z wyra Very Happy

Odespalem zaleglosci ufff. Co za ulga.
Najlepszy numer to taki ze rano po kapieli wychodze do pokoju a tu wszystko plywa! Lazienka ma tak wyprofilowana podloge (brak brodzika) ze cala woda spod prysznica wyplywa na pokoj. Zdebialem. Pobieglem po sprzataczke a ta sie smieje i mowi: "ooo widze ze nikt pana nie uprzedzil hahahaha"
Co do jedynki dla wszystkich to przyjmuje od 8 rano do 22 facetow a kobiety od 22 do 8 rano Very HappyVery Happy i zapraszam wszystkich w odwiedziny Very Happy
Pokrewnych dusz nigdy nie jest za wiele Very Happy

Pomysl z monitorowaniem oddzialow uwazam za bardzo dobry. Powinni lekarze dostac odpowiednio wysokie wynagrodzenia i zakaz pracowania w wiecej nic jendym miejscu. Nie byliby tak rozdrapani i do tego nie musieliby wpadac w taki amok gonienia za kasa. Do tego po pierwszym roku studiow powinny byc testy psychologiczne i lekarzy powinno sie dzielic wtedy na kujonow i myslacych. Wtedy kujon mialby mozliwosc zdecydowania czy chce dalej sobie powkuwac i byc lekarzem w przychodni rejonowej w Wachocku czy zmienic studnia. Natomniast ci co przeszliby testy pozytywnie byliby lekarzami z powolania i na dodatek myslacymi ktorzy zajmowaliby etaty w szpitalach.
To taka moja poranna fikcja literacka typu science-fiction Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz przeczytałam o "Piotrusiowych przeżyciach szpitalnych ". Oj,udało Ci się chłopie z tą "jedynką".
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to o to chodzi by nas leczyć długo i mało skutecznie
na dłużej i dla więcej osób starczy pracy
dlatego pomysł z kamerami to będzie pewnie tylko samo Krosno Wink

(naszym rządzącym kamery nie przeszkadzają -
chrapią w ławach ile się da Laughing )
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrej kujony niech pracują jako przedstawiciele firm farmaceutycznych i na uczelniach a lekarze z powołania z ludzmi.Ale z nimi to chyba tak jak z kapłanami.Jeden ma rower a drugi super brykę.Moja reumtolog mi powiedziała żebym poszła do szpitala to mnie poobserwuja.Taaa,tak jak pstatnio chyba tylko pielęgniarki będa mnie widziećjak na podwórko wychodzę bo tam spędzałam całe dnie.

No to Katowice i okolice gnaja do Ciebie w odwiedziny,ja mam stosunkowo za daleko Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group