Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaćma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quinax są czerwone i trzeba uważać przy ich stosowaniu bo zostawiają plamy, Catalin jest żółty i wg mnie bardziej skuteczny, stosuję go od miesiąca i mam wrażenie że jest trochę lepiej za dwa tygodnie idę na kontrolę do okulisty i zobaczymy co mi powie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziarenko masz racje widocznie nie potrzebuję jakichś specjalnych kropli oby Tobie te co masz pomogły..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu w dzień sobie radzę - nocą nie prowadzę samochodu , bo rozszczepiają mi się światła samochodów jadących z przeciwka
to właściwie najgorsze utrudnienie - ale bez tego można wytrzymać
- a tak podczytuję książki, Was i jakoś ten czas mija
zdaję sobie sprawę z kolejnych życiowych utrudnień -
jak będzie trudno pójdę na płatny zabieg- tyle ,że 3500- jedno oko
dlatego doszłam do wniosku ,że postram sie czekac w tej kolejce , a gdyby co ,to się zmobilizuję Wink Confused
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostanio byłam u okulisty i powiedziała mi że zaćmy posterdydowej niczym się nie cofnie, tj. żadne krople nie pomogą, trochę się załamałam bo do operacji kwalifikuje się oko lewe i prawe, z tym że lewe od razu a w prawym są początki zaćmy, kurczę nie mogę w to uwierzyć bo z tego co czytałam to zaćma posterydowa dopada raczej po długotrwałym stosowaniu sterydów a ja znowu tak długo ich nie biorę ale cóż takie życie. Sprawdzałam czas oczekiwania na operację i w szpitalach puplicznych faktycznie jest to 2 lata, ale istnieje możliwość wykonania operacji w prywatnej klinice/przychodni która ma podpisaną umowę z NFZ na wykonywanie tego rodzaju operacji, ja znalazłam taką i muszę czekać sześć miesięcy na ale to i tak nie dwa lata, więc może Ludmila_07 podzwoń po prywatnych klinikach/przychodniach i dowiedz się czy nie ma takiej możliwości u Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zmiany spowodowane zaćmą są nieodwracalne.
Krople stosuje się, by zahamować dalsze postępowanie zaćmy ( chociaż skuteczność kropli nie jest potwierdzona ).

NFZ refunduje tylko soczewki jednoogniskowe. Confused
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiam sie dlaczego nie mam kropli na zaćmę skoro takowa sie pojawiła zreszta chodze do koleżanki która czasem przynosi mi krople od firm farmaceutycznych tych próbek bezlatnych widać początkowa zaćma nie wymaga takiego leczenia i mam tylko sztuczne łzy do nawilżania...
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotka2807
Junior
Junior


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zaćma powoduje u Was podwójne widzenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zaćma nie powoduje podwójnego widzenia, jednakże może być to objaw zaćmy ( objaw rzadki, ale występujący ).


Wikipedia napisał:
zaćma jądrowa (cataracta nuclearis) - w przypadku 2 ognisk zmętnienia w jądrze soczewki może powodować podwójne widzenie jednym okiem

_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dorotka2807
Junior
Junior


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 1:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam to w obydwu oczach.. Zaćmam jest bardzo malutka i podobno się cofnęła.., ale moja okulistka upiera się, że to przez nią tak mam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w związku z operacją zaćmy, zostały mi zupełnie nienaruszone krople Catalin termin ważności 05.2014 (17 zł) oraz Travatan termin ważności 10.2012 (3,2 zł), może ktoś potrzebuje to proszę o kontakt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was wszystkich! Mam także zaćmę sterydową. Biorę metypred zazwyczaj w dawkach 16 mg już od trzech lat, a mimo to już mam zaćmę. Dowiedziałam się, że już za dwa lata nie będę nic widzieć. Więc czeka mnie operacja. Zaczęło się od tego, że zaczęłam mimowolnie zdejmować okulary, bo mi wyraźnie przeszkadzały. W jasny dzień, o dostatecznej przejrzystości powietrza dostawałam nagle tzw. zaćmień, widziałam przez mgłę, ale nie zawsze. Mam znaczną wadę wzroku, astygmatyzm, więc sądziłam, że w tym tkwi przyczyna, ale okazało się zupełnie coś innego. Oczywiście pracuję wzrokiem, bardzo dużo piszę, czytam i wzrok jest dla mnie czymś niezwykle cennym, jest oknem na świat, daje poczucie wolności i szczęścia, mimo tego że siedzę w domu. Teraz zrobiło mi się trochę smutno, bo miałam wiele planów na przyszły rok, w tym chciałam rozpocząć trwający kilka miesięcy kurs biblioterapii, by pomagać ludziom potrzebującym pomocy oraz kształcenie zintegrowane z logopedią. Zupełnie nie wiem, jak to będzie. Jest to dla mnie obecnie duży dyskomfort oraz zawieszenie moich marzeń i planów. Pozdrawiam Was wszystkie i życzę zdrówka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bedziesz u okulisty zapytaj czy oczy juz trzeba operowac wez skierowanie do szpitala i zapisz sie na operacje na szczecie zacma jest odwracalna i zbieg jest prosty zaleznie od szpitala po dobie lub trzech wraca się do domu , oko jest jak nowe, za jakis czas mozna wykonac zabieg na drugie oko
bedzie dobrze tylko zacznij działać
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak poczytałam sobie o tej zaćmie posterydowej i zaczęłam się bać.
Jestem krótkowidzem, mam dość sporą wadę plus astygmatyzm. Mam nadzieję, że nie każdego okularnika dopada zaćma...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie Moniko-musisz teraz przestrzegać kontrolnych wizyt u okulisty-miejmy nadzieję,że zareagujesz dobrze na leczenie i powoli będziesz mogła zejść z wysokiej dawki Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się na początku przestraszyłam, ale trudno - takie uroki choroby i brania sterydów. Muszę zmienić plany i pomyśleć nad wyjściem awaryjnym. Przypuszczam, że jest wielu ludzi z poważniejszymi problemami. Więc nie martw się na zapas, bo problem może długo się nie pojawic albo w ogóle - loteria fantowa - ten nasz los.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group