Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Widzenie podwójne
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,
podwojne widzenie jest najprawdopodobniej skutkiem zajetego OUN, przynajmniej u mnie tak bylo, choc jakiekolwiek badania mozgu nie wykazywaly zmian patologicznych.
a jednak...
podwojne widzenie bylo, ale tylko dotyczylo obszarow bocznych (scislej mowiac: podwojne widzenie przy patrzeniu do boku), poczatkowo podjrzewano diplopie, ale jednak ostatecznie orzeknieto winowajca tocznia. Widzialam normalnie przy wysokich dawkach sterydow, potem przy stopniowym schodzeniu z dawek, problemy zaczynaly sie na nowo.
a teraz... a teraz to oczywiscie widze pojedynczo i szczerze mowiac, chcialabym taki stan utrzymac, choc rokowania, co do mojego widzenia w ogole, wydaja sie byc niepewne.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podwójne widzenie czasem u mnie wystepuje ale najczęściej wtedy gdy nieco dłużej sie na coś przypatrzę i tak naprawdę nie wiem czy to jest normalne czy z winy tocznia Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotka2807
Junior
Junior


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko.. czy jest chociaż jedna osoba która widzi podwójnie, tylko, że jedno nad drugim? Jeżeli dobrze zrozumiałam to każdy kto się wypowiedział widzi np. dwa przedmioty obok siebie, a ja widzę jeden nad drugim.. im bliżej jest ten przedmiot tym bardziej na siebie nachodzą... sporo badań mi robili z tego powodu, ale wszystkie wporządku wyszły oprócz pola widzenia, bo mam sporo zaniżone... już pewnie dwa lata minęły odkąd to mam albo i dłużej.. od 2004 chodzę w okularach bo mam astygmatyzm.. w lewym oku od 4lat co jakiś czas mam zapalenia błony naczyniowej, w prawym oku we wrześniu wykryli zaćmę, ale podobno się odrobinę cofnęła.. w połowie stycznia idę to sprawdzić.. do tego w tym roku stwierdzono, że mam uszkodzonegruczoły łzowe(czy coś takiego) zamiast łez woczach produkuje mi się biały serek, aletego często muszę używać sztucznych łez.. okulary od dwóch lat mam takie same, bo okuliści nie chcą mi ich zmienić:/ mówią że wzrok mi się nie pogorszył, więc nie ma potrzeby zmian.. według mnie jest gorzej bo bez okularów z 4 metrów nie odczytam która godz jest na elektronicznym zegarku, a w okularach niewiele większy mam zasięg.. z rok temu moje oczy były w lepszym stanie.. chociaż okulary mnie jakoś ratowały, a teraz... Lekarze zrezygnowali z dochodzenia od czego tak widzę, gdybyście mieli jakieś informacje to proszę o podpowiedź.. co może coś takiego powodować... buźka dla Was
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz" poczekać" chwilę",z pewnością się ktoś odezwie-ja nie mogę w tej sprawie złużyć radą Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu dziewczyny piszą o Sjogren który występuje zespole suchego oka może i Ciebie dopadła jeszcze jedna paskuda
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=584&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorotka2807 - no cóż tak sobie czytam co ci dolega i tak jak bym widziała prawie siebie. Cały czas chodzę do okulistki która w końcu zdiagnozowała moje dolegliwości. Otóż mam cały czas poglębiające się zawężenie pola widzenia, zespół suchego oka, podwójne widzenie i coraz gorszy wzrok. Do tego zdiagnozowano tocznia układowego. właśnie niedawno zrobiono mi USG dopller naczyń ocznych i tu wyszło szydło z worka. Moje rozpoznanie:
-parametry przepływu zaburzone w zakresie tętnicy środkowej siatkówki oka (stenoza 50%) oraz obniżone RI
-w zakresie tętnic rzęstkowych tylnych krótkich stenoza 60%
-zaburzona funkcja śródbłonków naczyń
Wnik: wzrok jak u stuletniej osoby Shocked
Niestety toczeń uszkodził mi naczynia oczne i to dalej postępuje, jestem załamana Embarassed Według mojej okulistki nikt w Polsce nie podejmie się leczenia tak zaawansowanej neuropatii. Crying or Very sad
Myślę że warto byłoby i w twoim przypadku zrobić sobie takie USG bo widzisz ja leczę sie (teoretyczne bo robią tylko badania) jeszcze w klinice okulistycznej w Poznaniu i tam rozkładają ręce gdyż robią same badania z których nic nie wychodzi to znaczy wzrok pogarsza się a wyniki badań prawie idealne prócz pola widzenia. Normalnie czysta paranoja bo sami nie wiedzą dlaczego tracę wzrok a przecież to sami profesorowie Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to znalazlam odpowiedni watek Smile - bravo ewela Wink

pobuszowalam w inernecie i wykonam jeszcze jeden telefon w dniu dzisiejszym aby umowic sie do okulisty na badania..
u mnie wzrok pogorszyl sie w ciagu kilku dni, nagle zaczelam gorzej widziec a do tego pojawilo sie podwojne widzenie jednym okiem- nie ma na co czekac..

Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group