Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SCLE? Pomocy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja trafilam na sali operacyjnej na 2 chirurgow .....doswiadczonych i wyjatkowa sobie zartowali ...pozwolono mi wybrac miejsce....a po za tym tak sobie zartowali ze o malo nie umarlam ze strachu..jeden drugiemu przeszkadzal.....w zartach .ich slowa....i co to robisz ..chcesz dziewczynie uciac noge....kurcze ale krew sie leje..nie tak .za gleboko ty osle...
a ja sobie sluchalam.....na koncu ladnie pomogli mi sie pozbierac .i usokoili ze to tylko 4 szwy i szybko sie zgoi ...nic nie bedzie bolalao...Ale co sie wystraszylam to moje .....teraz wspominam ich bardzo fajnie .......ale wtedy nie bylo mi do smiechu
Drugi wycinek ...bo za duzo bylo w pierwszym wszystkich opisow i zmian.......robily 2 stazystki .ktore nie potrafily trzymac skalpela .pouczala je instrumentariuszka .......jeden skalpel sapadl na ziemie...no coz znowu horror .......wyszlo to samo ....ale stres chyba byl wiekszy .......chyba to drobne ingerencje .wiec robia to na luzie i takze zupelnie zieloni chirurdzy ..........blizny sa prawie niewidoczne.i ok.......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lis 11, 2005 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi po wycinku zostala blizna bo pozniej mi szwy powypadaly Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak głupio zapytam .... w jakim celu i w jakich przypadkach pobiera się wycinki ?? ja miałam pobierany 2 razy szpik kostny ale wynik był dobry ..... i to raz bez jakiegokolwiek znieczulenia Shocked
Powrót do góry
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuje stary post na ten temat:

...jedną z metod diagnostycznych tocznia jest biopsja skóry czyli pobranie wycika skórno-mięśniowego i poddanie go badaniu immunologicznemu i ocenie histopatologicznej

Cytat:
Materiał do badania stanowi drobny wycinek skóry (o wym. 3-5mm), który po pobraniu umieszczony w naczyniu z solą fizjologiczną powinien być szybko przekazany do pracowni immunologii celem zamrożenia.
Na skrawkach kryostatowych z pobranego materiału wykonuje się reakcję immunofluorescencji bezpośredniej z użyciem przeciwciał anty-ludzkich przeciwko immunoglobulinom IgG, IgA, IgM i składowym dopełniacza C3, C1q, C4, oraz przeciwko fibrynogenowi, znakowanych barwnikiem fluorescencyjnym.
Obecność złogów immunologicznych na granicy naskórkowo-skórnej i w ścianach naczyń skóry właściwej jest typowa dla tocznia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:


o wym. 3-5mm
moj mial ponad 1cm bo tak zadecydowali onkolodzy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisała:

Cytat:
o wym. 3-5mm


no to już się nie będze dziwić mojej bliźnie

mój miał 1,5 na 1 cm Shocked kto da więcej Laughing
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecej chyba nie ...ale tak 1cm.na 3 cm.to na pewno .drugi byl wiekszy .......ale teraz jest spoko ...co to jest w zestawieniu blizny pooperacyjnej .ktora leci od zoladka ...do samego dolu ..a tez nie wyglada zle...Na jednej bliznie byly 2 operacje .2 dokladnie po szwie pierwszej .z czasem wszystko znika i staje sie prawie niewidoczne........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aNiTa P napisał:
kto da więcej Laughing
ja dam wiecej: jak wycinali mi pierwszego guza to mam teraz blizne 6cm i jest obrzydliwie fioletowa Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj sie ....z czasem zblednie .........ja dostwalam antybiotyki po operacji .wiec blizna jest ladna.........i porzadnie bylo zszyte .wszyscy sobie zartowali ze chyba szyl mnie dobry krawiec na maszynie drobnym sciegiem .a szwow bylo 34 .no wiec sporo i teraz wyglada to na cieniutka niteczke........Ale to trzba czasu.....chyba ze ktos cos spieprzyl ...i jest taka .......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ona byla trzy razy reoperowana bo ciagle szwy szczelaly zaczynala ropa leciec i mnustwo krwi a ten zapach Hary jeszcze na samym poczatku gronkowiec do tego doszedl i tak przez okraglutki rok sie nie goilo... wiem ze z czasem zblednie... a na te twoje blizny uzywalas moze jakis masci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lis 13, 2005 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie .ze zgledu na gronkowca we krwi .bylam tak otoczona antybiotykami .ze wszystko sie zgoilo bardzo ladnie ....dostawalam od poczatku zaraz po operacji ....3 rodzaje antybiotykow..jakies kombinacje nowoczesnych ....swinstw .ze zabezpieczyli mnie dokladnie .no ale wiedzieli ze malam 2 razy sepse.wiec bylo ogromne ryzyko .a to swinstwo odywa sie jak organizm jest oslabiony .......nie mozna tego zniszczyc.........odnawia sie blyskawicznie.......Wiec tym razem mi zrobil przysluge.......i siedzial cicho
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group