Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nerki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 8:22 am    Temat postu: nerki Odpowiedz z cytatem

mialam robiona bjopsje nerek w sierpniu i wyszlo ze mam zapalenie kłębuszkowe nerek (to chyba normalne w toczniu ze sa zajete nerki) ale powiedzcie mi czy wy przyjmujecie jakies leki na nerki bo ja wlasnie nie mam wizyte u nefrologa w kwietniu i niewiem czy bede musiala przyjmowac jakies dodatkowe leki ??
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Nie wiem, czy można mówić że coś w naszych chorobach jest "normalne", ale fakt - problemy mogą być. Nie muszą, bo to czysta mozaika, często losowa.
Karolina, nie śmiem wątpić że zaraz poczytasz wypowiedzi "posiadaczy" tego problemu, ale przejrzyj jeszcze chociażby te wątki:
Choroby nerek w toczniu
zapalenie nerek
nefropatia toczniowa
Jakieś kompendium już jest na początek. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to zalezy od tego w jak wielkim stopniu sa one zajete. naprzyklad ja bralam endoxan bo mialam bialko, bakterie, krew. do tego zajete nerki w stopniu IIa.
niemartw sie na zapas. gdyby bylo bardzo zle juz dawno byla bys w szpitalu i dostawala jakies leki.
zycze powodzenia w leczenu
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Razz
tak, jak już Robert napisał - nie zawsze nerki są zajęte przy toczniu

ja mam zajęte nerki od początku choroby (to już prawie 7 lat). Głównym lekiem są oczywiście sterydy (Encorton, Metypred), podawali mi też Endoxan w tabletkach; od sierpnia biorę cyklosporynę z powodu zaostrzenia (dużego utrzymującego się białkomoczu).

innymi lekami są tabletki na nadciśnienie, aby chronić nerki, zmniejszyć ciśnienie w kanalikach i przez to zmniejszyć białkomocz. Najczęściej podają Enarenal, czasem Piramil.

ale to wszystko i dużo dużo więcej znajdziesz w tematach, które podsunął Tobie Robert.

pozdrawiam Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, przy zapaleniu kłębuszków leczenie jest konieczne, ale zwykloe są te te same, lub podobnie działające leki jak przy leczeniu tocznia ogólnie. wszystko zależy od stopnia uszkodzenia. ja brałam endoxan, solumedrol, encorton, imuran wiec jak na tocznia to dośc standardowo
powodzenia zycze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ból w okolicy nerek może być objawem kłębuszkowego zapalenia czy też innej choroby nerek?
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z pewnością może być objawem chorych nerek
mnie nigdy nie bolały, to dokładnie nie mogę powiedzieć

tu masz w 'Doniesieniach medycznych' o chorobach nerek w toczniu
choroby nerek w toczniu
może coś tam znajdziesz Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również od początku zmagam się z zapaleniem nerek. Przez trzy lata prawie cały czas przyjmuję 16 mg metypredu, 50 mg imuranu oraz ochronnie valsacor 80 mg. Białka w moczu nie miałam może góra dwa/ trzy miesiące podczas tych trzech lat. Teraz przy jednorazowych badania moczu standardowo 3,31 g/ l. Czekam też na miejsce w klinice chorób nerek, bo chyba to wieloletnie leczenie nie daje skutków. Chciałam Was zapytać, jak przebiegało u Was to leczenie? Czy jest możliwe wyciszenie nerek? Czy biopsja rzeczywiście daje możliwość dopasowania lekarstw i zejścia ze sterydów? W skutek brania takich dawek sterydów mam już zaćmę posterydową i słabo widzę. Jak duże białko w moczu mieliście Wy? /nie dobowo, bo nie robiono mi wcześniej takiego badania/.
Co dziwne ostatnio miałam bardzo opuchnięte nogi przez dwa tygodnie. Piłam więc Noni i zeszły opuchlizny. Potem nie kupiłam i nie piłam dwa tygodnie to podniosło się białko i miałam bardzo pienisty mocz. Znów piję Noni i mocz nie jest już tak bardzo pienisty. To takie moje odczucie, obserwacja. Piszę więc, gdyby ktoś chciał spróbować. Choć słyszałam, że niektórzy mają na Noni uczulenie. Ja piłam na początku choroby i widziałam zmiany, potem czułam się dobrze, myślałam, że zejdę z tych sterydów, ale się nie udało. Pozdrawiam.

Ach, chciałam też dodać, że mnie również nigdy nerki nie bolały. Nie mam też gorączki, tylko pienisty mocz i często go oddaję. Oprócz białka mam oczywiście leukocyty, erytrocyty i wałeczki w moczu. Nefrolog powiedział, że przy przewlekłym zapaleniu nerek, nie odczuwa się bólu, dlatego niektórzy pacjenci trafiają do szpitala zbyt późno, z uszkodzonymi nerkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak jest z wykrywalnością nieprawidłowości w nerkach na USG? Ja miewam od czasu do czasu ślad białka w moczu, poza tym mam bardzo często (nawet po dwa razy w miesiącu) zapalenie dróg moczowych, często z krwiomoczem. Zawsze mam wtedy ciężką biegunkę i silny ból brzucha i pleców w okolicach krzyżowych. Jeden raz miałam zdiagnozowane ciężkie zapalenie nerek - wtedy jeszcze doszła bardzo wysoka gorączka i wymioty. Lekarka dała mi skierowanie na USG nerek - wyszło ok. Czy USG wykrywa stan np. po przebytym zapaleniu nerek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem lekarzem wiec nie wiem dokładnie ale z obserwacji oraz doswiadczen innych osob, ty Julita masz za duzo białka , stanowczo za duzo, i w stosunku do tego bardzo małą dawkę immunosupresantow dawka 50 mg to dawka podtrzymujaca zeby cos się zmieniło dawka musi byc o wiele wyzsza a jesli to nie pomga powinno sie właczyc mocniejsze leki MTX lub endoxan i masz zbyt mała dawke sterydow, taki białkomocz leczy się o wiele bardzej intensywnie ale jak masz miejsce z szpitalu to juz ustawia ci leczenie
i masz racje nerki bola w sumie tylko przy nagłych stanach zapalnych przy kamicy nerkowej oraz jak schodzi piasek oraz zapaleniach bakteryjnych ale nie w stanie przewlekłym
o soku noni bylo duzo dyskusji jedni sa za inni przeciw nie ma jednoznacznej opinii

awania w sumie nie wiem czy usg wykaza ci stan po przebytym zapaleniu,na pewno pokaze piasek kamienie i powiekszenie nerek przy odmiedniczkowym zapaleniu, ja w sumie nerek nie mam zbyt mozno zaatakowanych , owszem zdarza się bialko czeste stany zapalne oraz zapalenie pecherza mam tez pisek i kamyki ale nerki ogolnie pracują jako tako
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki:) Pytałam w sumie z ciekawości, ponieważ mi lekarka dała skierowanie na USG z podejrzeniem torbieli (nie mam pojęcia dlaczego;), których na szczęście nie ma. No i tak przy okazji mnie zaciekawiło, czy USG pokazuje takie stany pozapalne - o ile są, bo w sumie nie wiem, czy każde zapalenie nerek zostawia jakieś ślady. Pewnie i tak nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam robione dwa razy Usg nerek. W pierwszym wyszła torbiel po przebytym stanie zapalnym. Potem nic się nie zmieniło, a stan zapalny nadal trwa. Chyba jednak mam zbyt zachowawcze to leczenie, niż inni, o których czytałam na tym forum. Jednak też nie mam z nerkami spokoju. Miałam nadzieję, że jest dobrze, schodziłam sobie powoli ze sterydów, po czym szybko wróciłam i właściwie czekam na to miejsce w szpitalu z nadzieją. Choć nefrolog powiedział, żebym na odstawienie sterydów nie liczyła. Jakoś nie mam w tym roku szczęścia. Dzięki za odpowiedź, pomimo że piszę gdzie popadnie. Niestety, jestem osobą raczej roztargnioną, często zakręconą, pa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awania tak,usg jest w stanie wykazać zmiany pozapalne w echostrukturze kory,np.przy przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniu nerek-dotyczy mnie ten problem niestety i zmiany sa widoczne od paru lat.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki. Czyli tym lepiej, że nic nie wyszłoSmile , chociaż bardzo mi przykro, że masz przewlekłe zapalenie nerek:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki,ale nic straszliwego się nie dzieje-poza ostatnią infekcją(podejrzewam imuran,bo wyczytałam w skutkach ubocznych,możliwość ostrego zap.pęcherza,a ja łudziłam się,że obędzie się bez antybiotyku...,no i poszło dalej)...powiem ci ,że moja dawna rodzinna zaniedbała moje infekcje,a ja jakiś czas temu nie miałam takiej wiedzy jak teraz Rolling Eyes przy okazji rutynowego usg w instytucie wyszły mi te zmiany...od tamtej pory jestem pod opieką por.nefrologicznej ,z której jestem bardzo zadowolona Wink

co do ciebie-pewnie,że dobrze,ze nic nie wyszło,a z krwi badania,ok?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group