Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chłodnik z cielęcinką 365 kcla/porcja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 12:49 pm    Temat postu: chłodnik z cielęcinką 365 kcla/porcja Odpowiedz z cytatem

botwinka (chłodnik z cielęciną) ok. 365 kcal/1 porcja
składniki na 2 porcje:
botwina 150g
buraczek110g
cielęcina150g
ogórek surowy 100g
jogurt natur. lub kefir 100g
białko kurze 100g
koperek 10g
szczypiorek 10g
sok z cytryny
pieprz
sól
cielęcinę zagotować i odcedzić, następnie wlać 1.1/2 szk. wody do garnka wrzucić odcedzoną cielęcinę i gotować do miękkości. otrzymamy esencjonalny odtłuszczony wywar z cielęciny (może być kurczak). buraczek zacieramy na tarce do jarzyn, zalewamy szklanką wody i gotujemy krotko. wywar z buraka odcedzamy do czystego garnka, mieszamy ze szklanką bulionu z cielęciny. botwinka umyć usuwając zepsute liście. korzenie (malutkie buraczki) oskrobać, drobno pokroić, wrzucić do lekko wrzącego bulionu. po ok. 8 min. dodać posiekane drobno łodygi, a po następnych kilku minutach pokrojone liście. gdy korzenie i łodygi będą miękkie, zdjąć zupę z ognia i przestudzić. zakwasić sokiem z cytryny i odstawić, by wystygła. następnie wymieszać ją z kefirem lub jogurtem (może być pół jogurtu, pół kefiru), wrzucić starty lub drobno pokrojony w kostkę ogórek, pokrojone drobno mięso z wywaru oraz połowę posiekanej zieleniny. przyprawić chłodnik solą i pieprzem do smaku. przykryć i mocno schłodzić w lodówce. przed podaniem do każdej porcji włożyć połówkę ugotowanego jajka (samo białko kurze), posypać pozostałym szczypiorkiem i koperkiem.
sycący, mało kaloryczny, bardzo smaczny, kolorowy, obiadek w upalne dni,
smacznego.
może wy macie, fajne przepisy na mało kaloryczne a smaczne i kolorowe, do tego łatwe w przygotowaniu (mała zawartość tłuszczów i węglowodanów) potrawy. takich przepisów naprawdę jest mało w książkach i internecie. no kilka tu znalazłam, tylko niektóre składniki muszę zastąpić mniej kalorycznymi.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja większośc zup nie zagęszczam niczym a jak trzba dodoac smietne to dodaje ta najmniej procentową lub dodaje 2 - 3 lyżeszki smietanki do kawy w proszku, nie ma roznicy w samku a ma mniej kalorii,
do sałetk zmiast majonezu dodaje jorur naturlny albo soso winegret z 3 łyzek oliwy to juz od razu ma mniej kalorii
staram się tez bazowac na filetach z kurczaka lub indyka , nawet rolady robię z filetów smacznie i mniej kalorycznie i szybko Wink
podawałam tez tutaj kotelty z kalofira malo kaloryczna potrawa a sycąca i bardzo smaczna
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szybko i łatwo:
Zaczynamy od gotowania ryżu(gotuję brązowy, ok.40 min.),następnie przygotowujemy zestaw do gotowania na parze(garnek z sitem i przykrywką lub sprzęt specjalistyczny)potem filecik z ryby(preferuję pange, posypuję ją szczyptą gałki muszkatołowej, bazylią, białym pieprzem i odrobinką mielonego kminku, można lekko skropić cytryną)gotujemy na parze, dodajemy warzywa chwilę po rybce do gotowania żeby były kruche(ja wrzucam mrożonkę- bukiet warzyw albo coś podobnego- brokuły, kalafior,fasolka szparagowa), trwa to ok 15-20 minut.Całość podlewamy lekkim sosem- kilka łyżek oliwy, sok z cytryny, ząbek czosnku,siekana natka pietruszki...Smacznego ...

Podałam bez proporcji-wszystko zależy ile osób będzie jadło z nami- można liczyć średni filet na głowę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 8:09 pm    Temat postu: fajne przepisy Odpowiedz z cytatem

dzieki dziewczyny. Dzisiaj posiedziałam w przepisach które umiesciłyście wczesniej. I faktycznie wybrałam na poniedziałek kotlety z kalafiora, taki obiad moge spokojnie zrobic dla całej rodzinki. Zobacze jak bedzie im smakowało, bo córka jest wybredna, a mąż pracuje jako szef kuchni. Teraz przeważnie gotuje osobno dla nich i osobno dla siebie. Mam też w pobliżu sklep ALbert, tam jest z ryby tylko panga (nie ma zadnej innej) tylko duza ilość mrozonej pangi. Bardzo mi sie przydadza przepisy z ta rybką. A ryby na parze uwielbiam.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becia...nie masz łatwego zadania jeśli Twój mąż jest szefem kuchni Wink chyba trudno zaimponować kulinarnie u Ciebie w domu...obiecuję coś co jakiś czas podrzucać,hmmm....teraz to muszę się postarać o coś wykwintnego Laughing
Warzywa strączkowe jadacie ze smakiem?W Albertach jest (był przynajmniej)duży wybór fasolek...więc jeśli...to coś polecę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 8:35 am    Temat postu: pychotka Odpowiedz z cytatem

Kotleciki były pycha Exclamation Dzisiaj będę robiła już po raz drugi na życzenie rodzinki. Panga również jest bardzo dobra, chociaż na razie bez ryżu. Mam prośbę może znacie jakieś ciekawe przepisy z ryb, bo nie wiem, dlaczego ale bardzo mi smakują teraz ryby, kraby. Czy to z powodu diety czy porostu organizm potrzebuję, do niedawna ryba w moim domu była rzadkością, jeżeli już to były panierowane paluszki rybne (gotowe). Na razie jem ryby i kraby gotowane na parze, nie solone Sad z dużą ilością przypraw. Smile Również przydałyby mi się przepisy na indyka (pierś) i cielęcinę.Jak można przyrządzać inaczej chudy twaróg, różne sałatki, warzywa gotowane. Proszę na pewno znacie wiele ciekawych i prostych przepisów, ja mogę tylko pozmieniać składniki dodatków na mniej kaloryczne (na przykład majonez na jogurt naturalny itp.).
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chudy twaróg możesz mieszać chyba ze wszystkim ....jeśli chodzi o rybę to mi się skojarzyła pasta twarogowa z rybką...osobiście lubię z wędzoną makrelą(twaróg i tak jest chudy) ale jeśli wolisz z czymś chudszym to polecam wersję mojej teściowej z tuńczykiem(w sosie własnym)
Do twarożku dodajemy:szczypiorek, startego ogórka kiszonego(lub konserwowego),jeśli pasta jest za sucha to można dodać łyżeczkę jogurtu lub kefiru- pieprzymy do smaku- kiedy skończysz okres odchudzania można podbijać smak odrobiną majonezu

Twarożek z pomidorami:
do twarogu dodajemy sparzone i pokrojone pomidory, szczypiorek lub cebulkę, czarny lub zielony pieprz, szczyptę bazylii i oregano

Pasta twarogowa z jajkiem:
do twarogu dodajemy ugotowane 2 jajka, starte rzodkiewki (ok 5), szczypiorek, , mieloną paprykę malutką łyżeczkę musztardy i jeśli pasta jest za sucha to można dodać jogurt lub kefir

Smacznego Razz

Następna część będzie wkrótce- dziś goni mnie czas Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja do twarogu dodaje wszytko co mam w danej chwili w domu, szczegolnie zielenine , koperek, pietruszke starta rzodkiewke, twarog jest suchy wiec dodaje troche jogurtu naturalnego ,
mozna twarog łaczyc z chudą drobno pokrojona szynką , tez jest smaczny i bardziej pożywny
do tych kotletow z kalafiora dodają tez duzo zielonego koperku , troche zmienia smak ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam dziś na obiad botwinkę ale bez cielęcinki
z ziemniakami i jajkiem i mnóstwem kopru i pietruszki
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robię inny chłodnik:

-3 łyżki śmietany 18% lub jugurtu (jeżeli ktoś bardzo dba o linię Very Happy)
-woda (tyle, aby uzyskać konsystencję rosołu)
-pokrojone warzywa: ogórek, rzodkiewka, szczypiorek
-szczypta kwasku cytrynowego lub sok z cytryny (do smaku)
-sól (do smaku)
-cukier (do smaku)

Najlepiej smakuje z ziemniaczkami Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chłodnik ze siadłego mleka
roztrzepać mleko rózgą
dodać wcześniej wystudzona botwinkę, ogórki,
posypać koprem i pietruszką
zalać chlodnikiem ćwiartki jajek
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jakąs awersję do botwinki, ale może czas spróbować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popróbuj koniecznie
jeszcz ma jeden i ta jest dobrze orzeżwiająca

1,5 l zsiadłego mleka
pęczek młodych buraczków
sok wyciśnięty z cytryny
pęczek szczypiorku
pęczek natki pietruszki
pęczek rzodkiewek
2 pomidory
ogórek
szklanka śmietany
6 jajek
sól
cukier

inny rodzaj jak nie lubisz buraczków to :
mocno schłodzony sok pomidorowy
cytryna
czosnek
koperek
pietruszka
ew. dodać trochę soku jabłkowego

dobry napój na dopotaszenie Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Męska zupa meksykańsko-gulaszowa

Przygotowanie: 10 min.

Pieczenie: 5 min.

Gotowanie: 30 min.

Trudność: niezykle łatwy


Składniki na 4 porcje

•0,5 kg mięsa mielonego najlepiej z indyka( jest mniej kaloryczne)

•1 puszka kukurydzy

•1 puszka czerwonej fasloli

•1 puszka kiełków soi

•2 małe opakowania przecieru pomidorowego

•woda

•ostre przyprawy: chili, papryka, pieprz.....

•maka (do zasmażki)



Etapy przygotowania

1.Należy zagotować ok. pół garnka wody Podsmazyć mięso.

2.Do wody , dodać mięso oraz kukurydze, soie oraz fasole wraz z zalewami, oraz przecier pomidorowy.

3.Zagotować. Następnie niech się gotuje ok. 30 min.

4.Dodać przyprawy, zasmazkę. Najlepiej smakuje na drugi dzien. Smacznego.
http://gotowanie.onet.pl/2205,0,1,meska_zupa_meksykansko_gulaszowa,przepis.html

Tylko dlaczego "męska" Question Bo oni mogą bąki po fasoli puszczać,a my nie? Mr. Green
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze dlatego ze bardzo prosty przepis i szybki Laughing
ale zapowiada sie smakowicie -a ja lubie zupy,ale nie bede robic zasmazki Wink
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group