Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy ze skórą i ich przyczyny /?/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sawanna leczenie przy naszych schorzeniach zawsze trwa troszkę dłużej niż u przeciętnego człowieka Wink myślę ,że skoro plamki robią się płaskie i mniejsze to do sierpnia będzie ich już tak mało ,że będziesz cudowną i szczęśliwą panną młodą Laughing Laughing ...jeśli nie znikną całkiem to zawsze można się wspomóc całą gamą korektorów i fluidów ...przynajmniej ja tak sobie radzę Cool Wink
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na moich dłoniach kilka dni temu pojawił się rumień ( myślę, że to słowo dobrze oddaje to, czym w istocie jest moja zmiana na skórze ).
Czerwona, szczypiąca i piekąca zmiana na zewnętrznej skórze dłoni. Myślałam, że to wynik działania wiatru i mrozu, jednakże krem do rąk nie łagodzi, a zaostrza ową zmianę.

Wiem, że najprostszym rozwiązaniem byłoby pójście do dermatologa, ale ja lubię iść pod prąd.

Czy ktoś z czytelników tegoż forum miał podobny problem?
Co mogłoby pomóc złagodzić ów rumień?
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinnaś iść do lekarza...zmian na skórze jest dużo. Ja pewnie potraktowałaby to elidelem lub cutivate -ale to ja Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zanim ja bym poszła do lekarza, to spróbowałabym maść z PANTENOLEM i CYNKIEM
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziarenko - w tym jednym jedynym przypadku pójście "pod prąd" może przynieść tylko straty. Tym bardziej, że to bardzo prawdopodobnie, jak piszesz, nie są zmiany spowodowane zimnem.
Ja bym tego nie lekceważył.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie na każdą zmianę skórną można dawać miejscowy steryd, jeśli chodzi o rumień... i to na tylko grzbietowej części ręki... Poleciłabym iść do dermatologa, który pracuje w szpitalu klinicznym ( ci lekarze, którzy nie pracują w szpitalu nie potrafią często rozpoznać liszaja płaskiego-bardzo,bardzo charakterystycznej choroby skóry, więc poziom wielu jest niższy od studentów - słowa mojej prowadzącej zajęcia pani dr nauk medycznych ) Nie smaruj tego niczym, lecz jak najszybciej idź do dobrego lekarza, bo smarowanie może zmienić obraz zmiany.
Jeśli swędzi - puder z mentolem chyba można, to trochę chłodzi i nic więcej nie robi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję.

Od wczorajszego wieczoru mam podwyższoną temperaturę, więc nie mam siły tudzież nie mam czasu, by szukać lekarza.
Moja dermatolog niestety jest w innym mieście. Może do niej zadzwonię, ale leczenie zmian na skórze przez telefon jest nieco absurdalne.

Smaruję rumień tylko preparetem Avene Cicalfate , ale na razie nie widzę żadnej pozytywnej zmiany.
Posiadam tylko sterydy w formie tabletek, więc nie będę takowymi traktować mojej skóry.

Poczekam.
Zobaczę.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziarenko napisał:

Posiadam tylko sterydy w formie tabletek, więc nie będę takowymi traktować mojej skóry.


istnieją też sterydy do stosowania miejscowego - m. in. Cutivate, o którym wspomniała Margaret;) w formie maści, kremów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem. Stosowałam je kiedyś.
Gdybym je miała już ich bym użyła. Wink
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na czerwone zmiany na dłoniach stosuję locoid lipocream (steryd) i zwykłą maść ochronną z wit. A, muszę przyznać że łagodzi zmiany, ale bez sterydowego kremu niestety nie pomoże.
Czy elidelem lub cutivate są w formie kremu, czy maści i czy wiecie może czy są silniejsze od locoidu? Kiedyś stosowałam clobederm maść, ale niestety nie pomagała a do tego jest strasznie tłusta.


ok znalazłam informację nt elidele i cutivate może się komuś przyda Smile
ale i tak poproszę o informację jak oceniacie skuteczność tych specyfików, bo może powinnam już zmienić swój locoid Smile

ELIDELE
Elidel jest białym, bezzapachowym, nie pozostawiającym plam i łatwo się rozprowadzającym kremem; jeden gram preparatu Elidel zawiera 10mg pimekrolimusu.

Elidel jest niesteroidowym środkiem, stosowanym w leczeniu stanów zapalnych skóry. Lek działa na komórki w skórze odpowiedzialne za rozwój zapalenie oraz zaczerwienienie i swędzenie odczuwane przez pacjentów z łagodną i umiarkowaną świerzbiączką.

Krem stosuje się do leczenia objawów łagodnej i umiarkowanej postaci świerzbiączki (atopowego zapalenia skóry) u dzieci (w wieku od 2 lat), młodzieży i dorosłych. Leczenie preparatem Elidel objawów przedmiotowych i podmiotowych świerzbiączki we wczesnym etapie ich rozwoju zapobiega ciężkiemu zaostrzeniu choroby i wiąże się z wydłużeniem okresów pomiędzy kolejnymi jej nasileniami.


CUTIVATE
Substancją czynną leku Cutivate w postaci maści jest flutykazonu propionian, kortykosteroid o silnym
działaniu przeciwzapalnym.
Cutivate maść jest wskazany do leczenia miejscowego zmian zapalnych i świądu w chorobach skóry
reagujących na leczenie kortykosteroidami, takich jak:
- wyprysk, w tym atopowy, dziecięcy i pieniążkowaty,
- wyprysk kontaktowy,
- świerzbiączka guzkowa,
- świerzbiączka ograniczona,
- łuszczyca (z wyłączeniem zmian uogólnionych),
- liszaj płaski,
- toczeń rumieniowaty- postać skórna (DLE, DDLE) - jako leczenie wspomagające,
- łojotokowe zapalenie skóry - jako leczenie wspomagające,
- duże odczyny po ukąszeniach owadów.
Cutivate maść może być stosowany w erytrodermiach (uogólnionych chorobach skóry przejawiających się
zaczerwienieniem i złuszczaniem znacznych powierzchni skóry), jako ograniczone miejscowe leczenie wspomagające kortykoterapię ogólną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kole używaj prosze wyszukiwarki: http://www.toczen.pl/forum/search.php - a wszystko praktycznie znajdziesz Wink

polecam szczególnie ten watek:

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1653&highlight=elidel

poza tym -info o lekach wklejamy w innym watku
Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja locoid lipo krem używam czasem u córy(ma AZS) przed zastosowaniem cutivate-na takie lżejszy zmiany Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
madziary
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: B-B

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dobrych kilku lat mam problem z suchą skórą, zwłaszcza skóra dłoni, zimą jest po prostu tragedia.... kupowałam już różne rodzaje kremów i ostatnio nabyłam krem do rąk AVON DrySkinSOS - nawilżający z olejkiem ryzowym, ma konsystencje prawie ze gęstej wazeliny, ale dawno nie miałam tak gładkich dłoni (smaruję tylko na noc), jestem bardzo zadowolona i juz sobie zamówiłam kolejną tubkę Smile
_________________
jutro możemy być szczęśliwi
jutro możemy tacy być
jutro by mogło być w tej chwili
gdyby w ogóle mogło być

raz dwa trzy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba pierwszy raz zabieram tu głos, przy czym nie robię reklamy, jedynie polecam, bo sama testuję na sobie krem AA do cery naczynkowej Smile
Jest to krem nawilżający na dzień i noc, do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.
Krem zmniejsza zmiany rumieniowe na twarzy i sprawia, że pojawiają się ciut rzadziej i naprawdę jest świetnie nawilżający Wink

Poleciła mi go dermatolog, u której moja siostra pracuje, do tego kosztuje przyzwoicie, bo koło 19 złotych Smile

Jestem z niego naprawdę bardzo zadowolona, a przy tym AA to solidna, jeszcze niedawno dostępna jedynie w aptekach marka, no i nasza polska Laughing
Moja sister strasznie mnie uczula na to, by wspierać polski przemysł kosmetyczny, bo niczym nie ustępujemy zagranicznym firmom Razz

Dobra, koniec tej reklamy Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze,że piszesz o tym-akurat jestem przed zakupem,a chciałam zmienić firmę właśnie ze wzgledu na zaczerwienienia.
Podzielam zdanie Twojej siostry-nasze kosmetyki również są b.dobrej jakości Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group