Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

skleroderma i ciąza ???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariola
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 2
Skąd: niedzwiedz

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 3:13 pm    Temat postu: skleroderma i ciąza ??? Odpowiedz z cytatem

Pomocy, mam podopieczną z tą chorobą.Jest w 5 tym miesiącu ciazy.Lekarze zalecali usuniecie jej, ale przyszła mama nie zgodziła się.Jest pod kontrolą swojego lekarza, ale "wszystko " sie może zdarzyc
(poronienie, uraz poporodowy)Proszę....Czy jest osoba, tutaj, która mogła by cos na ten temat wiedzieć??Może jakieś mamusie z tą jednostka chorobową?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 17, 2005 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj mariola,
nie wiem czy odwiedzają nas mamy chore na twardzinę, zanim się jakaś zgłosi, jedyne źródło informacji które teraz przychodzi do głowy to artykuł
Choroby reumatyczne w ciąży
ale o twardzinie jest tam niestety malutko, bardzo dużo zależy od stopnia choroby, jej aktywności, ogólnej kondycji chorej - jeśli wszystko dobrze idzie już 5 miesiąc to może obędzie się bez komplikacji.
Dziewczyny z toczniem, chociaż tez ich ciąże rozpatrywane są jako wysokiego ryzyka - rodzą zdrowe dzieciaki, mamy już kilka na forum, więc myślę że jest spora nadzieja.
Trzymajcie się, i koniecznie pod kontrolą lekarza - do szczęśliwego końca.
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lenka
Junior
Junior


Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam stwierdzoną twardzinę i 3-letnią córę. Przez całą ciążę byłam pod opieką ginekologa i reumatologa (podobno nawet się kontaktowali "za moimi plecami..."). Fakt, jestem od kilku lat w stanie remisji, ale "wszem i wobec" wiadomo że ciąża może pobudzić chorobę, albo.... wręcz przeciwnie - polepszyć stan zdrowia. U mnie na całe szczęście nie pogorszyły się wyniki, raczej "stały" w miejscu. W 7 miesiącu ciąży miałam zrobione ukg serca płodu, bo podobno przy twardzinie jest ryzyko wady serca u płodu (nic złego nie wyszło "odpukać). Miałam poród rodzinny - siłami natury. Teraz moja mała ma się całkiem nieźle, a ja już myślę o następnym ... Już miałam przeprowadzoną serię badań i ... zobaczymy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariola
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 2
Skąd: niedzwiedz

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lenka, bardzo dziękuje za tyle informacji i wielką nadzieję.Zycze Tobie wiele zdrowia i powodzenia w realizacji marzeń, pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group