Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam _ misspoppy :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj misspoopy!
Skutecznego pobytu w szpitalu,oby dużo się wyjaśniło. Zobaczysz,że nie jest tak źle, jak widzisz poprawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diana228
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 26
Skąd: zamosc

PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj misspopy!!Smile
Czasami trzeba duuuzzzzoooo czasu aby postawic rozpoznanie.
Rzeczywiscie twoje ANA sa bardzo wysokie, ale nie martw sie na zapas bo przyczyn moze byc wiele..
Trzymam kciuki, aby diagnoza zostala szybko postawiona i zycze ''udanego''Wink pobytu w szpitalu.Jestem pewna ze dasz rade masz duzo optymizmu w sobie:-)Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
misspoppy
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spędziłam 10 dni w szpitalu po nic...równie dobrze mogłabym załatwić to samo w 1 dzień w przychodni pobierając raz krew w 5min, bo nawet to co wyszło nie tak nie wzbudziło żadngo zainteresowania. Jednyne co udało się ustalić to to,że nie mam tocznia najparawdopodobniej,ale jakaś inna choroba tkani łączenej się rozwija i trzeba obserwować a przeciwciała w mianie 1:10 240 mogą tak skoczyć bez powodu. Podczas całego pobytu miałam dzień w dzień stany podgorączkowe 37,3-37,6.Jestem chuda jak patyk,nie jem mięsa ani tłustych rzeczy a mam wysoki cholesterol i otłuszczoną wątrobę,podwyższone białko całkowite,badanie moczu też nie było do końca dobre.Nadal czuję się słabo i średnio i jestem w punkcie wyjścia.Czy to rzeczywiście jest tak,że póki choroba z nóg nie zwali to nie ma co się przejmować i nic nie robić ? Pozdrawiam serdecznie !!

EDIT
jeszcze mam jedno pytanie dla wiedzących o kolagenozach prawie wszystko Smile Co oznacza taki wynik: LA1 test skriningowy 28.1 sek [30,5 - 40,6], czy to dobry wynik ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudne pytanie zadałaś.Różne laboratoria mają różne normy.W jednym Normą jest mniej niż 45 w innym norma to 31 do 44 ty podałaś w nawiasach normę 30,5 - 40,6.Jakoby masz poniżej normy .Była już na tym forum mowa o tym że ktoś miał wynik poniżej normy i nawet lekarz nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie.Myślę jednak ,że skoro jest tak małe wahanie wyniku i tym bardziej jest poniżej normy(powyżej wskazuje chorobę i to nie jeden wynik tylko parę)to nie masz się czym martwić.
ANA masz wysokie a jaki teraz typ świecenia wyszedł?Wszystkie przeciwciała są w normie?
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
misspoppy
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 9
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. To jest bardzo dobra wiadomość co napisałaś Smile zastanawiałam się właśnie czy to gorzej jak jest powyżej czy poniżej normy. W takim razie skoro poniżej to lepiej to uffff. Czy to sie oznacza do zepołu antyfosfolipidowego też? Czekam jeszcze na wynik przeciwciał antykardiolipinowych i mam nadzieję, że zespół antyfosfolipidowy też wykluczą. A co do przeciwciał to typ świecenia jest homogenny i ziarnisty,dsDNA ujemne po praz kolejny,anty CCP ujemne i dopłeniacz C3 i C4 w normie,RF w normie...może nic mi nie jest jednak a przeciwciała to psikus meego organizmu.Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meg7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 388

PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum, bedzie dobrze, trzymam kciuki Smile
_________________
Sekret życia polega na tym, by robić to,
co się da, za pomocą tego, co się ma,
i tam, gdzie się jest.

Theodore Roosvelt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group