Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Psychika a Toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powiem krotko - kada z was ma racje w pewnym stopniu -- ale psychika odgrywa wazna czesc w kazdej chorobie, nie tylko w toczniu -- tyle ze tu caly minus kryje sie w tym ze z tocznia nei wyjdziemy -- jedynie zdazaja sie chwilowe remisje --- i trzeba o tym pamietac

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słodka, strasznie pesymistycznie to zabrzmiało:
Cytat:
caly minus kryje sie w tym ze z tocznia nei wyjdziemy -- jedynie zdazaja sie chwilowe remisje
ja wciąż mam nadzieję na remisję bezteminową Very Happy
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazda remisja jest bezterminowa.i to jest najlepsze w tym wszyskim .nie wiemy czy to bedzie pare mies.czy pare lat...ale sam fakt ze moze byc lepiej juz jest optymistyczny.......Mozna po jednorazowym .....chorowaniu miec dluuuuugi sokoj mozna i pracowc i cieszyc sie zyciem z ma;ymi ograniczeniami..ze zapomina sie zupelnie ...to roznie .bywa ciesze sie z tego ze jest wogole szansa na spokoj i to tez jest dobre
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 05, 2005 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mówię o takiej remisji już na zawsze Very Happy fajnie by było Jupi
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no coz dziewczyny mnie udalo sie miec raz remisje i niestety nie trwala ona dlugo a nie stety mam taka sytuacje ze nie zapowiada sie na kolejna - wrecz przeciwnei na zaostrzenei - zreszta i tak coraz gorzej jest --- hmm moze jak ten koszmar sie skonczy to znow bede optymistycznie o tym myslec - poki co to nawet nie ludze sie o remisji a co dopiero tej "na zawsze"

Pozdrawiam
slodka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 20 Maj 2004
Posty: 243
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slodka_istota napisał:
a ja powiem krotko - kada z was ma racje...


Kazda z nas??? No dzieki. Az poszedlem do lazienki zobaczyc sie w lustrze Cycki

Ja tutaj tez cos pisalem Jupi2

Podpisano - Rodzynak

Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 06, 2005 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rechot Piotrek nie jesteś sam, mamy was tu już kilku, tylko tacy jesteście skromni i wyciszeni, że "męskie" posty to prawdziwe rarytasy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm a co piotrus ty cyckow nie masz??? ani sutkow?? Twisted Evil a ze malo - no coz -- ktos musi miec drobinki eheheheheh

no ale buska i prosze sie nei gniewac sa pominiecie cmoook Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gusia
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 17
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł żeby powstała ksiązka napisana przez forumowiczów jest świetny.Najbardziej bym chciała zeby ksązke (np w formie elektronicznej) napisala Nenya. Nie o tym "jak zyc" ale przewodnik dla chorych.Zeby latwo i szybko mozna bylo znalezc odpowiedz na swoje dreczace pytania.Wiem ze byl taki pomysl i mam nadzieje ze nie umrze. To by bylo bezcenne.Choc i tak jest super ze tu na forum mozna znalezc wszyskie potrzebne informacje.
Jesli chodzi o książki Louise to mnie to tez do konca nie bieze.Dlatego zrezygnowalam z nawiedzonej pani Doktor,ktora kazala mi pisac w zeszycie (i pokazywac jej) afirmacje. Ja to rozumiem troche inaczej. Mysle ze po prostu trzeba w sobie pielegnowac optymiste. Trzeba sobie wycwiczyc nawyk spostrzegania tego co dobre. Naprawde szklanka moze byc do polowy pusta lub do polowy pelna zaleznie od podejscia. Mysle tez ze jesli jakas dobra mysl sie powtaza moze ona sie utrwalic i wyprzec zle mysli ktore sie eliminuje. Kto wie moze mozna sie w ten sposob zaprogramowac.Tylko dla mnie musi to byc cos w co jestem w stanie uwiezyc nie moze to byc jakas bzdura np: "z kazdym dniem czuje sie coraz lepiej" (jesli nie jest odwrotnie oczywiscie). Moze ktos powie ze jestem infantylna ale przemawia do mnie gra Pollyanny (mam nadzieje ze wszyscy czytali w dziecinstwie ta ksiazke ("Pollyanna")jesli nie to radze nadrobic teraz)
_________________
Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pollyanna czytalam w dziecinstwie .wracam do niej czesto.mam obie czesi .i rzeczywisc jej postwa .....jej optymizm jest ogromny .porywajacy ..jest w niej tyle pogody ze warto sie od tej malej uczyc........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mnie większe wrażenie niż teorie terapeutów czy postaci fikcyjnych, zawsze robi to co mają do powiedzeni "prawdziwi" ludzie, niesamowicie doświadczeni i wyposażeni w tzw. mądrośc życiową, ostatnio wypatrzyłam np. ciekawy cytat z prof. Bartoszewskiego, którego bardzo cenię i podziwiam, cytat z zapowiedzi nowej książki Miecugowa:
Cytat:
To są rozmowy rozprasowujące duszę. I tak Władysław Bartoszewski mówi, że wrodzony optymizm pomagał mu w życiu. Powiada, że "optymiści i pesymiści żyją identycznie długo, tylko optymiści weselej". I że brak "pewnego minimalnego zasobu optymizmu demobilizuje". Nieopodal tych zdań znajduje się przypomnienie, że więzień Bartoszewski miał w Auschwitz numer 4427

źródło

co do pisania książki to niestety nigdy nie zamierzałam i nie zamierzam Shocked zwykły brak kompetencji.
ale za to cały dział Nowości to są w większości właśnie mini broszurki ściągnięte z netu ze stron anglojęzycznych mówiące o różnych aspektach choroby. no i jeszcze forumowa wyszukiwarka może stanowić niezły przewodnik po potrzebnych hasłach.
czyli tak naprawdę elektroniczna wersja poradnika jest już w budowie, wszyscy dorzucamy swoje 3 grosze Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pollyanna byl chyba kiedys taki film o ile dobrze pamietam... byl on o dziewczynce ktora stracila rodzicow i musiala zamieszkac z okropna ciotka... Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak i wszedzie znajdywala powodu do tego by sie cieszyc.nic nie moglo byc zle .bo zawsze w tym bylo cos dobrego...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jedna z moich ulubionych książek, obok "Ani z Zielonego Wzgórza", też o wielkiej optymistce (wciąż na nowo do tej i innych książek z tej serii powracam), "Małej księżniczki" i "Błękitnego zamku"- te książki zawsze podnoszą mnie na duchu.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hie, a ja w tym wieku bywałam zdecydowanie chętniej na Czarnym Lądzie z Tomkiem Wilmowskim, albo w towarzystwie Marka Piegusa, względnie Pana Samochodzika Mr. Green
Dajcie spokój z Pollyanną, buuuu - nuda i wata cukrowa Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group