Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nefropatia toczniowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Lis 20, 2005 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba wszsyskie leki moczapedne sa na recepte .ja biore Tialorid ...ktory oszczedza potas.....tzn. nie wydala go z organizmu tak jak inne leki moczopedne.....Jesli bierzesz duza dawke sterydow .to leki te powinny byc takze wlaczone .chyba ze nigdy nie malas problemu ze spuchnietymi nogami czy opuchnieta twarza.....jesli cos takiego sie dzieje zapytaj lekarza ...powinien ci przepisac
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mona
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 35

PostWysłany: Sob Lis 26, 2005 11:27 pm    Temat postu: nefropatia toczniowa Odpowiedz z cytatem

Wink witajcie tu mama 10-latki Kasi .Chciałabym prosic o rade moja kasia ma przyznana niepełnosprawnośc od urodzenia z powodu wiecznych chorob jak się domyślacie.W tej chwili pobiera zasilek pielęgnacyjny i rachabilitacyjny w wysokości ok.200 zł.Ma go pobierac do 2007 roku. Pytałam lekarza rodzinnego czy mogę się starać o zasiłek stały dla niej i stawać ponownie na komisję-lekarz rodzinny stwierdził że mogę stawać na komisję bo powinni mi przyznac.Ale jak byłam na rozmowie z nefrologiem to on sie wogole zdziwił że kasia jest zaliczona do osób niepełnosprawnych bo on jest także orzecznikiem i on by go nie przyznał,więc coś tu nie rozumiem kasia jest chora na nefropatię toczniowa i ma skazę krwotoczną jako jedyna w Polsce a on mówi że na to się nie przyznaje zasiłku.I teraz niewiem co mam myśleć czy stawać na komisję czy nie?Wcześniej jak stawałam na komisji w 2003 roku w Stargardzie to mi nie przyznali ,a wogóle komisja nie była dobrze przeprowadzona lekarz się wcale nie znal,więc napisałam odwołanie do Szczecina i tam na komisji już był lekarz nefrolog i uniaważnił komisje wczesniejsza i przyznał zasiłek.ZUS mósiał mi zwracać pieniądze.Dlatego nie rozumiem gatki lekarza że on by nie przyznał.Co wy sądzicie na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

normalka jak zawsze zależy od orzecznika ZUS....taki juz nasz zywot niestety ja tez dopiero po odwoływaniu się dostawałam rete ..poprostu wszystko zalezy od lekarza orzecznika ...i czy przyzna zasiłek czy nie ...zawsze nalezy walczyć do końca i odwoływac się wrazie czego ...3m sie ..Wink:)Pozdrawiam..Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group