Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwszy strach
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pokrzywa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 8:26 pm    Temat postu: Pierwszy strach Odpowiedz z cytatem

odebrałam właśnie wyniki badań ANA: mam poziom 320, świecące homogenicznie, mam też szalenie wysoki poziom antyciał przecietarczycowych APPO ( chyba, bo z pamięci piszę) więcej niż 1300 ( norma - ok 60 )
na twarzy zrobiło się zapadlisko i motyl na policzkach.
Wizytę u dermatologa mam dopiero w czerwcu, więc nic nie wiem, tylko boję się , co nie przeczytam to jest gorsze.
I najważniejsze pytanie, jaki specjalista powinien leczyć takie choroby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dość duże miano ANA oraz innych przeciwciał, motyl... sam dermatolog może tutaj nie wystarczyć. Powinnaś jeszcze poszukać reumatologa - jeśli napiszesz skąd jesteś to przy odrobinie szczęścia (Górny Śląsk i Mazowsze posiadają szczególnie "mocną" reprezentację na forum) osoby z Twojego regionu pokierują Cię do właściwego specjalisty.

Cóż jeszcze? Przede wszystkim nie popadaj w panikę - choroba tkanki łącznej to nie wyrok, można z nią żyć normalnie - słowo honoru.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj , jestes na forum wsrod ludzi chorych poczytaj jak my zyjemy bo wszyscy tutaj zyjemy z choroba i całkiem dobrze sobie radzimy szczegolnie widac to w tematach towarzyskich np, w kawiarence poogladaj sobie nasze zdjecia w dziale O Nas dla Nas z Nami ,
pamietaj ze to co czytasz nie wszystko bedzie dotyczylo ciebie , bo kazdy z nas choruje inaczej i nie ma takiej osoby ktora by miała wszystko co mozna miec przy tej chorobie
na razie wiesz ze masz wysokie miano przeciwcial przeciwtarczycowych a wiec endokrynolog tutaj ci bedzie potrzebny
moty oraz badanieANA ( niewysokie ) moga swiadczyc o chorobie z autoargesji ale nie piszesz dlaczego mialas robione te badania jakies inne obajwy? ty masz wizytę u dermatologa mysle ze z powodu zmian skornych ( motyl) jesli jeszcze cos się dzieje to reumatolog, ale na poczatek poczytaj sobie nie tylko to co złe czytaj o naszym codziennym zyciu o tym ze mamy rodziny wiekszosc pracuje uczy się rodzi dzieci , i co najwazniejsze sporo osob choruje juz przeszło 20 lat i wcale nie ma zamiaru konczyc juz zycia mam nadzieje że ze troche cie uspokoiłam , teraz czekaj na wizyte zapisz sie do endokrynologa, i spokojnie z tym cokolwiek by to było mozna zyc i to zupełnie normalnie
pozdrawiam serdecznie

pisz i pytaj o to czego nie znajdziesz w tematach na forum uzywaj wyszukiwarki bo to spory materiał zapraszam cie do udziału w kawiarence blizej nas poznasz i troche się uspokoisz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

ja na początek proponuję NIETYKIETĘ , gdzie m.in.znajdziesz link do Instrukcji obsługi forum. w innym emacie bowiem powinno pasc pytanie o interpretację wyników Wink jednakże,to twój 1 post-czekam więc na więcej info o tobie,bio utworzyłaś swój watek powitalny Smile

co do wyników-typ świecenia homogenny ANA jest charakterystyczny dla tocznia,widzę,ze masz też inne objawy,a więc dobrze byłoby znaleźć doświadczonego specjalistę-dermatologa,reumatologa lub immunologa.Sa tez poradnie chorób tkanki łącznej-zależy skąd jesteś.

natomiast p.ciała aTPO są charakterystyczne dla ch.Hashimoto-jest to rodzaj autoimmunologicznego zap.tarczycy-często współistnieje,np. z toczniem.tak więc i poradnię endokrynologiczną musisz odwiedzić żeby zrobić odp.badania-rozpoznanie zapalenia tarczycy Hashimoto można ustalić na podstawie badania USG i TSH

powodzenia Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pokrzywa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 10:04 pm    Temat postu: Pierwszy strach Odpowiedz z cytatem

dzięki za pierwsze słowa

jak pisałam, mam na twarzy zapadlisko skóry i jeszcze motyla, szczególnie rano
poczytam Kawiarenkę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Pokrzywo wśród nas Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pokrzywa
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 23
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze jednen problem, pojawiła się niezgrabność rąk, szczególnie prawej, przedmioty wypadają mi z ręki - czytam też o SLA i SM, ale lektura nie jest optymistyczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj pokrzywa nie martw się zbytnio każdy na poczatku jest wystraszony a nawet przerażony wszystko sie unormuje tylko dobry lekarz trafna diagnoza i odpowiednie leczenie daje szansę na całkiem normalne życie teraz cierpliwości i jak najmniej stresu i sońca bo niestety to nasz wróg numer jeden trzymaj sie kochcna i odwiedzaj nasze forum pytaj i pisz co potrzebujesz..pozdrawiam.
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Pokrzywka Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj pokrzywa Very Happy
Przedmioty mogą wypadać z rąk przy osłabionej sile mięśniowej.Spoko z tym można żyć Very Happy
Nie czytaj już o SM proszę Wink
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj w klubie. jak już Kinga pisała nie czytaj wszystkiego i nie dopasowuj do siebie wszystkiego co przeczytasz. Poczekaj na lekarza i myślę że on ci powie jakich specjalistów ci potrzeba. Jeśli masz dobrego lekarza pierwszego kontaktu to nie będzie usiłował cię sam leczyć tylko skieruje do specjalistów. Jak już pisały koleżanki.dermatolog,endokrynolog no i reumatolog przydał by się immunolog. Sporo tego więc życzę cierpliwości.
W panikę proszę nie popadaj z tym wszystkim da się żyć. Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 7:22 pm    Temat postu: Re: Pierwszy strach Odpowiedz z cytatem

pokrzywa napisał:
odebrałam właśnie wyniki badań ANA: mam poziom 320, świecące homogenicznie, mam też szalenie wysoki poziom antyciał przecietarczycowych APPO ( chyba, bo z pamięci piszę) więcej niż 1300 ( norma - ok 60 )
na twarzy zrobiło się zapadlisko i motyl na policzkach.
Wizytę u dermatologa mam dopiero w czerwcu, więc nic nie wiem, tylko boję się , co nie przeczytam to jest gorsze.
I najważniejsze pytanie, jaki specjalista powinien leczyć takie choroby?


CześćSmile
Ja też mam A-tpo (tarczycowe) b. wysokie - u mnie maszyna nie mierzyła powyżej 600 i na tym stoi - wynik >600. Dodatkowo mam TSH o wiele za wysokie a t3 za niskie, czyli - autoimmunologiczna niedoczynność tarczycy.
ANA dodatnie, jeszcze nie wiem jakie miano, świecenie ziarniste.
Reumatolog na razie obstaje, że szystkie moje objawy - ból stawów, mięśni, rozszerzone naczynia, objaw rayanuda, bóle brzucha, biegunki, problemy z naczyniami, przebyta ciężka anemia, motyl na twarzy i inne zmiany skórne, krwiomocz i częste infekcje dróg moczowych, zaburzenia neurologiczne w tym niedowład i.in to wszystko wynik tarczycy:)
Generalnie - jak podejrzewasz chorobę tkanki łącznej - do reumatologa.

pokrzywa napisał:
mam jeszcze jednen problem, pojawiła się niezgrabność rąk, szczególnie prawej, przedmioty wypadają mi z ręki - czytam też o SLA i SM, ale lektura nie jest optymistyczna


O, ja też mam niedowład prawej ręki;) Też mi przedmioty leciały, teraz mam tylko tyle, że nie mogę rozprostować palców i siłę mam mniejszą w tej ręce. Podejrzewali u mnie SM, ale wykluczyli:) Teraz nie wiadomo co, oprócz wspomnianej choroby Hashimoto.
A'propos - dobrze mówią dziewczyny - z A-tpo do endokrynologa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edyta060878
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 43
Skąd: Kuj -Pom

PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 2:53 pm    Temat postu: Re: Pierwszy strach Odpowiedz z cytatem

Również witam serdecznie. Moja 6 letnia córeczka również ma ślad świecenia homogennego w mianie1:320.... SZOK. Brak mi słów i sił... a wizyta u reumatologa dopiero 21 czerwca
_________________
Mama 7 letniej Dagmarki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Pokrzywo!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group