Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zespół Burnetta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 12:56 pm    Temat postu: zespół Burnetta Odpowiedz z cytatem

kochani bardzo proszę o informacje na temat zespołu Burnetta (= zespół mleczno-alkaliczny) i na temat hipercalciuri (jakie są objawy, jakie robi się badania i jakie są normy i ich przekroczenia itd.), gdzie mogę znaleźć coś na ten temat. bo nie udało mi się nic konkretnego znaleźć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma jak google Nenya
oto co znalazłam:

Cytat:
Zespół mleczno-alkaliczny (zespół Burnetta). W obrazie klinicznym tego zespołu dominują takie objawy, jak ogólne osłabienie, senność, ból głowy, zaburzenia psychiczne, nudności, wymioty. Przyczyną tych objawów jest zasadowica metaboliczna. Zespołowi mleczno-alkalicznemu mogą towarzyszyć zaburzenia w składzie elektrolitów we krwi (zwiększenie zasobu zasad, hiperkalcemia) oraz upośledzenie czynności nerek. Następstwem hiperkalcurii może być nawet powstanie kamicy nerkowej.
Aktualnie, z uwagi na mniejszą rolę leków alkalizujących w terapii i obowiązujące przeciwwskazania, zespół ten praktycznie nie jest już spotykany

źródło

o hipercalciurii do poczytania:

Samoistna hiperkalciuria
Kamica wapniowa układu moczowego i jej związek z zaburzeniami przemiany materii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Megi Very Happy
Nie odpisałam zaraz na Twojego posta . Cos mi chodziło po głowie, że gdzieś czytałam i skleroza nie mogłam sobie przypomnieć. Dzisiaj wzięłąm ulotkę leku alfadiol -cos chciałam sprawdzić (lekarz zwiększyl dawkę a Marta cos nie bardzo sie czuje i szukałam przyczyny).Otóż alfadiol podwyższając stężenia wapnia w surowicy krwi nasila tokyczność glikozydów nasercowych i zwiększa ryzyko ich przedawkowania. Moczopędne leki tiazydowe a takze preparaty zawierajace wapn przyjmowaner w dawce dobowej powyzej 1,5g nasilaja ryzyko hiperkalcemi
Antacida oraz regularne spozywanie duzej ilosci produktow mlecznych moze doprowadxzic do powstania zespolu mleczno-alkalicznego a w polaczeniu a alfakalcydolem do hiperkalcemi.
Tego na ulotce jest wiecej. Czy Ty też bierzesz alfadiol?
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Wto Gru 13, 2005 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak też biorę alfadiol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group