Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czesc
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Patras
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:42 pm    Temat postu: czesc Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam na imie Patryk, jestem studentem II roku ratownictwa - medycznego. Do dermatolaga trafilem przypadkiem. Chcialem poprawic swoj defekt kosmetyczny, a mianowicie wypadanie wlosow. Pani doktor zlecila badania itd. ( Powiedzialem, tez ze mam kilka bilachych plamek tj. Bielactwo )... mowi to jeszcze zrobimy przeciwciala. Po tygodniu kiedy odebralem wyniki, wiadome bylo ze mam cos z tarczyca... zapisalem sie do niego rozpoznanie choroba kobiet... Hashimoto... Mowie trudno... Niestety studia medyczne itd. zaczalem drazyc temat chorob autoimunologicznych... Szczegolnie jak dermatolog po badaniu ANA-Hep2 1:640 powiedziala, to przez tarczyce, poniewaz mam duzo przeciwcial skierowanych w tarczyce. Mam dopiero 21 lat, a nie ma dnia od kilku miesiecy zebym nie myslam o tym... kazdy lekkii zaklucie , stawu, czy czegos kolwiek nogi, zaraz prowdzi mnie w stan przygnebienia. Nie wiem co jest lepiej ostateczna diagnoza, czy tez nadzieja a moze to jednak nie toczen...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej:)
Mnie też powiedziano początkowo, że ANA mam przez tarczycę (też mam Hashimoto). Jaki masz typ świecenia? O ile jednak u mnie to jeszcze zrozumiałe, bo ANA mam graniczne to u Ciebie jest ono dość wysokie...
Nie przygnębiaj się, tylko zrób sobie ANA3, żeby wiedzieć jakie masz typy przeciwciał - to może sporo wnieść do diagnozy. A jak na razie nie masz żadnych wyraźnych objawów - to się ich nie doszukuj. I zdecydowanie LEPSZA diagnoza niż nadzieja oparta na niewiedzy, która będzie Cię dręczyć i jak mówisz - w każdym najmniejszym dyskomforcie będziesz drżał ze strachu, czy to nie toczeń. Bez sensu. Nawet jeżeli, to CO? Tu są tłumy chorych na toczeń z nasto lub dziesięcioletnim "stażem"Smile Zawsze lepiej wiedzieć i leczyć się we wczesnym stadium, niż czekać na "zmasowany atak wrednych przeciwciał'Wink)

pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sie 11, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile

nie panikuj choć to niełatwe,ale załóż sobie najpierw zdobycie diagnozy,a do tego jednak trzeba spełnić sporo kryteriów Wink
najważniejsze,że w miarę dobrze się czujesz
poza tym układówka to nie wyrok-pamiętaj o tym-tutaj masz tego dobitne przykłady Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
i jak pisały dziewczyny nawet jesli bedzie to ktoras z naszych chorob to jeszcze swiat się nie zawali,
co jest lepsze mysle ze diagnoza do wtedy wiadomo co to jest i co z tym robic,
to tez nie jest wyrok, nasze choroby do terminalnych nie naleza wiec spokojnie , da się zyc i to normalnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również witam na forum Smile
Dziewczyny dobrze Ci radzą Smile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patryk witam serdecznie i ja jako przyszły ratownik musisz mieć wiecej optymizmu w sobie wiem ze jest to niezmiernie trudno przyjąc do wiadomosći że jest się przxewlekle chorym i do tego tak młodym ale nic sie przez to nie kończy życie przed Tobą choć oże trochę podporządkowane chorobie ale w miarę normalnie zatem zaglądaj do nas jak najczęściej i staraj sie znajdowac także dobre strony w tym co Cię spotkało jeśli czegoś nie można ominąć lub się pozbyć to najlepeij to zaakceptować a nawet polubic choć brzmi to dziwnie ale tak bywa pozdrawiam i życze wytrwałościi dużo optymizmu
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brydziunia
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: Piła

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 12:56 pm    Temat postu: Re: czesc Odpowiedz z cytatem

Witaj Patryk wiem że psychika robi sowje i wszysktie objawy ci psaują do tocznia ale pamiętaj to ty masz kierować chobą a nie ona tobą więc głowa do góry i powiedz sobie nic mnie nie boli nie dam sięSmile Pozdrawiam]
_________________
Brydziunia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Patras
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja caly czas mam nadzieje, ze to nie toczen, ze lekarz sie nie pomylil... prawdopodobnie sie oszokuje, a moze jednak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kacha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 225
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.


Głowa do góry, będzie dobrze Laughing Laughing Laughing
_________________
...moim największym bogactwem jest głęboki spokój, z jakim podejmuję wysiłek i zdobywam to...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patras napisał:
ja caly czas mam nadzieje, ze to nie toczen, ze lekarz sie nie pomylil... prawdopodobnie sie oszokuje, a moze jednak

Prawdę powiedziawszy też czasem myślę, że moje zapalenie skórno-mięśniowe to pomyłka (zwłaszcza kiedy nieraz udowadniam sobie na ile mnie stać dopada mnie to pozytywne wrażenie).
Mam nadzieję, że po opanowaniu Twoich objawów będzie na tyle dobrze, że również będziesz miewał to samo (w żadnym wypadku nie jest przykre ani samo w sobie, ani po przypomnieniu sobie faktów).
A co do "chorób kobiecych" - jak widzisz, nie tylko kobiety mają choroby tkanki łącznej - facetom (choć rzadziej) też się coś takiego trafia.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.


Ostatnio zmieniony przez Łukasz F. dnia Czw Sie 12, 2010 7:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
senga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj wśród nas !! =]
Ja podobnie radzę byś póki co niepotrzebnie nie zadręczał się złymi myślami.
Jak mnie powiedziano że mam podejrzenie sklerodermi to niepotrzebnie zaczelam przeglądać strony internetowe. W końcu okazało się że mam tylko tocznia, póki co przebiega bardzo łagodnie, Hashimoto i bielactwo też mam i da się żyć !!!! więc głowa do góry !! Wink Smile
_________________
"W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pią Sie 13, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Patras Smile
Poczekaj na diagnoze i nie zadreczaj się. To nic nie da. Wiem, że łatwo mówić.. ale uwierz, że wiem co mówię.
Jestem niewiele starsza od Ciebie. Choroba to nie wyrok. To po prostu zmiana sposobu życia. Co nie oznacza, ze odrazu zmiana na gorsze;)
Trzymam kciuki żeby to jednak nie był toczeń :buziak
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sob Sie 14, 2010 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę i podpisuję się pod słowami poprzedników- głowa do góry, nie załamywać się i do przodu Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Nie Sie 15, 2010 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patras witam Cię serdecznie na forum! Agitacja trzymaj się mocno i nie daj sie smutkom
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group