Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Imuran
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodatkowa immunosupresja jest potrzebna do zmniejszania dawek sterydów, szczególnie jak są tak silne skutki uboczne Shocked

nie musi to być nawet imuran (azatiopryna); jest jeszcze kilka innych leków Rolling Eyes
Ty akurat masz leukopenię, więc imuran mógłby to pogorszyć, ale są jeszcze inne leki....
nawet są sterydy bardziej oczyszczone...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.



Ostatnio zmieniony przez kinga dnia Pon Wrz 07, 2009 9:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 04, 2009 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedz lekarce ze to od czasu kiedy bierzesz imuran spadły ci leukocyty moze tego nie wiąze i nie słucha niesmiałych sugestii pacjenta Powiedz ze tego nie chcesz ze czujesz się gorzej od tego czasu
byc moze jest to tylko chwilowa reakcja bo raczej imuran podaje sie w ostrych stanach choroby łacznie ze sterydami
ale jak to u nas bywa kazdy reaguje inaczej a na szczescie jest troche lekow do wyboru i mozna probowac właczyc cos innego
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie, że moja reumatolg wierzy w zbawienną moc imuranu i sterydów. Narazie mam odstawiony imuran, do momentu wzrostu leukocytów do minimum 3,5 tys., a potem mam wrócić spowrotem do zestawu imuran i metypred. Kurcze tylko ja nie mam przekonania do tego imuranu, po tym jak spadły mi po nim leukocyty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 07, 2009 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dzieki niemu czuję sie nienajgorzej
to jest standart w leczeniu sterydy + immunosupresja, wiecej lekarka ci nie wymysli, moze zmienic imuran na cos innego z tej grupy ale działanie bedzie takie samo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 12:22 pm    Temat postu: imuran Odpowiedz z cytatem

hej, mi lekarka kazala spytac okulisty czy moge brac imuran, bo on szkodzi na oczy podobno? czy to prawda?
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ,może chodziło o Arechnę,Plaquenil lub Quensyl-w tych pzrypadka trzeba bardzo pilnowac kontroli okulistycznych.
Czytam i czytam o skutkach ubocznych imuranu-ale nie znajduję nic na temat oczu.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze faktycznie chodzilo o arachine, bo zastanawiala sie czy imuran czy arachina, a imuran moze byc niebezpieczny?
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj
Imuran - ostrzeżenie
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazdy z lekow moze byc niebezpieczny ale jesli mam wybor funkcjonowac z imuranem lub innym immunosupresantem lub nie funkcjonowac wcale to jest chyba prosty wybor brac lek i kontrolowac krew przynajmniej na poczatku
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kole
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 29

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy jest ktoś na forum, chorujący na SLE kto bierze sterydy i endoxan? moja doktor stwierdziła że skoro cały czas mam leukopenię, do tego zaostrzyły się zmiany skórne a imuran powoduje dalszy spadek leukocytów to chce włączyć endoxan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja brałam endoxan i sterydy 10 lat temu; hmmm no ale cyklofosfamid też powoduje spadek leukocytów.... więc nie rozumiem Twojej lekarki


no i poza tym: jest wątek dotyczący przyjmowanych leków; jest dotyczący endoxanu

tu jest watek o imuranie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.



Ostatnio zmieniony przez kinga dnia Czw Wrz 02, 2010 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WesołySmutas
Junior
Junior


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Har-Magedon

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam SLE i biorę endoxan + sterydy.Wcześniej przyjmowałem imuran + sterydy i niedlugo znów tak będzie.
_________________
"I usłyszałem głos Pana mówiącego:
Kogo mam posłać?Kto by Nam poszedł?
Odpowiedziałem:Oto ja,poślij mnie!"
Ks. IZ 6,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też brałam endoxan i metypred teraz mam imuran i metypred to często stosowane połączenia by nie dawać wysokich dawek sterydów przy goszym samopoczuciu zaostrzeniu..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natala-figlara
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 70
Skąd: Grudziądz

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam całkiem inne pytanie dotyczące imuranu. Mianowicie u mnie w Grudziądzu nie ma go w żadnej aptece od trzech miesięcy, farmaceuci mówią, że nie ma go nawet w hurtowniach.

jak to wygląda u Was?
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia u nas był jeszcze z miesiac temu bo kupowałam,
ale moze nie ma samego Imuranu ja biorę jego odpowiednik czyli Azathioprine to generyk ( lek odtworczy )Imuranu
niczym sie nie rozni
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group