Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świdrowania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 1:08 pm    Temat postu: Świdrowania Odpowiedz z cytatem

Hm..tak długo mnie tu nie było, że zapomniałam, jak tu trzeba sie poruszać, ale chyba dam radę. Temat już wpisałam, więc dalej już chyba będzie ok. No właśnie temat... Wiecie co? Od jakiegoś czasu mam takie świdrowania w brzuchu, to tak jabym wiecznie miała mieć rozwolnienie. Bardzo nieprzyjemne uczucie. Tylko, że tego rozwolnienie nie ma, wręcz przeciwnie, raczej mam problem z oddawaniem stolca. Nie zwracałabym specjalnie na to uwagi, no bo co tam stolec, prawda? Tylko, że to trwa już ze 2 tyg, myślę. Poza tym zauważyłam, że ten stolec też nie ma fajnego koloru, tzn jakis taki ciemny jest. Myślicie, że powinam się tym bardziej zainteresować?
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zażywasz może zelazo lub witaminy w skład których wchodzi żelazo?
To własnie powoduje zmiany koloru na ciemny....Także te jak piszesz świdrowania moga być tego skutkiem.....Na poczatku spróbuj espumiasan.
Byc moze masz za bardzo zagazowane jelita . Bardzo czesto mam takie uczucie. Mozesz jeszce sprobować Debridat...lub nospe...
Jezeli nia minie powiedz lekarce.......może coś przepisze.......jest sporo lekow na recepte na takie właśnie dolegliwości.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, niestety nie biorę tego typu leków, więc nie mogę tego z tym skojarzyć, ale skorzystam z Twoich rad i zobaczymy Smile
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelina, takie bulgotanie to kiedyś była moja codziennośc, ale ja mam zapalenie jelita grubego, więc norma...
Głośne objawy trawienia, czy też uczucie przelewania się, mogą być spowodowane jakimiś problemami w przewodzie pokarmowym w dolnej jego części, czyli w jelitach, oczywiście warto wspomnieć o tym lekarzowi jeśli samo wkrótce nie minie, a teraz spróbuj skojarzyć czy nie miałaś ostatnio jakiś zmian w diecie, nie miałaś jakiejś infekcji, nie brałaś antybiotyków?
może wystarczy unormować trudności trawienne przez uzupełnienie flory bakteryjnej (trilac, lub inne zestawy w kapsułkach), może coś zaburzyło naturalną równowagę w jelitach - takie moje pierwsze skojarzenie...

poważnie zacząć się martwić możesz, jeśli będzie się pogarszało, zauważysz, śluz lub krew w stolcu, albo jakieś radykalne jego odbarwienia (smolisty, lub wręcz przeciwnie, b. jasny), zmiany kształtu (ołówkowy) - to sygnały że trzeba się wybrać do gastroenterologa i poszukać przyczyn takich zmian.

może to niezbyt wdzięczny temat do rozmowy, ale w końcu nic co ludzkie...
czyli obserwacja to podstawa, bo barwa, konsystencja, częstotliwość stolców to b. istotne wskazniki zdrowia (nie tylko funkcji jelit, ale i wątroby na przykład), od tego za kazdym razem rozpoczyna ze mną wywiad mój lekarz, gastroenterolodzy tak mają Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze tak czytam o tych świdrowaniach .....
ja mam ciągle takie uczucie bulgotania, przelewania w dolnej części brzucha
do tego czasem zdarzają się bardzo bolesne skurcze całego brzucha Shocked
wtedy sie wyprostować nie moge nawet .........
to już mam od dawna ........
Debridat biore stale 1 tabl na dobe
Biprazol to wogóle odstawiłam 8)
chyba musze zwiększyć dawke jednego i znowu brać ten drugi Rolling Eyes

co ciekawsze to zauważyłam albo raczej poczułam że jak noszę dziecko na rękach (nie moje oczywiście Wink) tzn kiedy tak jakby opieram na brzuchu to wtedy odczuwam straszny ból i musze natychmiast usiąść
i to się dzieje zawsze kiedy coś muszę oprzeć na brzuchu ........
nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam o co mi chodzi ale mam nadzieje że tak Wink

te bulgotki itd to bardzo dokuczliwe dolegliwości
Powrót do góry
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od czasu do czasu mam wlasnie takie glosne bulgotanie. a pro po stolca to co mozna zrobic ze by miec lepsza przemiane matreri. w toalecie nie bylam chyba ze2 dni i caly czas nic. niewiem czym moze to byc spowodowane. jablka, jogurty naturalne, kefiry i rozne pierdoly nie pomagaja wic nie wiem co jest grane
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez u siebie zauważyłam bulgotania a raczej gazy, a stolca brak. Niewdzięczny temat jak najbardziej ale cóż! Miałam juz kiedyś podobne problemy, myslałam że to od zilonej herbaty ale po jej odstawieniu nadal gazy były. Jakiś czas miałam spokój , samo się uspokoiło ale teraz znów od kilku dni problemy. I do tego śluzu troche w kale. Ciekawe że tyle z nas ma problemy żoładkowe. ja powiem jeszcze że często mam bóle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też ten problem dotyczy, niestety. Crying or Very sad Teraz własnie ratuje się Espumisanem i No-Spą. Ale to bardzo dokuczliwa sprawa,bardzo...
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety to jest też mój problem, ostatnio nawet bardzo się nasilił. Męczyłam się strasznie, zmieniałam dietę, próbowałam ustalić przyczynę, a wczoraj kupiłam Espumisan, zobaczę czy pomoże? To jest bardzo krępująca przypadłość Sad
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam to na codzien .tak jak Nenya.ale to jest zwiazane u nas z chorobą jelit ....Tak wiec mowcie swoim lekarzom o tym co sie dzieje ..może wystarczy jakiś lek rozkurczowy .lub zmiana diety.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamuśka
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 59
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj,dziewczyny,współczuję,bo cierpię na to samo ale z powodu przepukliny rdzeniowo - oponowej,więc unerwienie jelit,zwieraczy,perystaltyka-wszystko szwankuje,a odkąd siadłam na wózek jeszcze się pogorszyło,tym bardziej,że biorę leki z kodeiną.Sposoby naturalne działają tylko jeden dzień a czasami używam Lactulosum lub Prolaxatan.Nie mam po nich rozwolnienia a w moim przypadku to wielki +/wózek/.Może wyprobujecie?Powodzenia!
_________________
niepoprawna optymistka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group