Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa terapia - Rituximab
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirc19
Junior
Junior


Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 8:44 pm    Temat postu: rituximab w leczeniu anemii Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dwa lata temu przyjmowałam ten lek. Byłam chora na niedokrwistosc automminuhemolityczną. W związku z tym, że ten lek odnosił sukcesy również w leczeniu niedokrwistości, lekarze postanowili, że mi go podadzą(wcześniejsze, prostsze metody leczenia nic nie pomogły). Rituximab był sprowadzony z USA i kosztował 37.000 zł( był on refundowany przez NFZ). Była to 22-dniowa kuracja, która opierała się na 4 wlewach(nie pamiętam w jakich dawkach), każdy co tydzień.
Od ponad roku jestem zdrowa, choc jest to choroba, której teoretycznie nie da się jeszcze wyleczyc. Moje wyniki były bardzo złe. Co prawda, po wlewie podjęłam się wielu metod leczenia medycyny naturalnej,która naprawdę, bardzo mi pomogła, ale oczywiście,PODSTAWĄ wyleczenia był RITUXIMAB.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika Haide
Junior
Junior


Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 2
Skąd: Northern Ireland UK

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 2:19 am    Temat postu: Ja przyjelam leczenie Rituximabem Odpowiedz z cytatem

monia n napisał:
A czy ktoś z was bierze ten rituximab??

Jestem chora na toczen od 1998 roku. To koszmar ale staram sie z tym zyc. Toczen zaatakowal moja skora i stawy, w obu przypadkach bardzo agresywnie, musialam zrezygnowac ze swojego stylu zycia i kariery zawodowej. Poniewaz od kilku lat mieszkam w UK skorzystalam z zaproponowanego mi leczenia - Rituximab podany w szpitalu w postaci kroplowki, tylko raz i .... stal sie cud. Stopniowo, pod kontrola swojego reumatologa - prof. Fintcha odtawilam leki, zeszlam do zera z predisolone i URODZILAM DZIECKO. Moja kochana Amelka sapie teraz przez sen. Mozliwe ze poprawa jest tylko na jakis czas, nikt nie obiecywal mi cudow i wydaje mi sie ze moj profesor tez ma dystans do remisji ale POLECAM ten lek z calego serca. Dzieki temu wlasnie przezylam najpiekniejszy rok od kiedy pamietam, mialam cudowna ciaze i mam Kochanego Aniolka. Rituximab moze nam, chorym na toczen pomoc.
Pozdrawiam serdecznie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super Moniko-to tylko potwierdza ,że leczenie biologiczne-obarczone również ryzykiem,bo o tym nie wolno zapominać-jest przyszłością medycyny Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Vera
Junior
Junior


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 2:25 pm    Temat postu: Re: Ja przyjelam leczenie Rituximabem Odpowiedz z cytatem

Monika Haide napisał:
monia n napisał:
A czy ktoś z was bierze ten rituximab??

Jestem chora na toczen od 1998 roku. To koszmar ale staram sie z tym zyc. Toczen zaatakowal moja skora i stawy, w obu przypadkach bardzo agresywnie, musialam zrezygnowac ze swojego stylu zycia i kariery zawodowej. Poniewaz od kilku lat mieszkam w UK skorzystalam z zaproponowanego mi leczenia - Rituximab podany w szpitalu w postaci kroplowki, tylko raz i .... stal sie cud. Stopniowo, pod kontrola swojego reumatologa - prof. Fintcha odtawilam leki, zeszlam do zera z predisolone i URODZILAM DZIECKO. Moja kochana Amelka sapie teraz przez sen. Mozliwe ze poprawa jest tylko na jakis czas, nikt nie obiecywal mi cudow i wydaje mi sie ze moj profesor tez ma dystans do remisji ale POLECAM ten lek z calego serca. Dzieki temu wlasnie przezylam najpiekniejszy rok od kiedy pamietam, mialam cudowna ciaze i mam Kochanego Aniolka. Rituximab moze nam, chorym na toczen pomoc.
Pozdrawiam serdecznie. Very Happy



Monika jak mozesz skontaktuj sie ze mna na GG, mieszkam rowniez w UK dopiero co wykryto u mnie toczen prosialbym cibiebie o pomoc jak to dalej z lekarzami ugryzic jak to wyglada..?? Moje GG 892039, badz em-ial veronam@op.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vera-by wejść do programu leczenia określonym lekiem biologicznym,trzeba spełnić odp.kryteria-nie jest to tak powszechnie stosowana terapia.Ewentualne pytania,umieszczaj w dziale Porad-istnieje tam tego typu wątek. Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group