Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy jest sens w ogóle się leczyć ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znazałas się w miejscu gdzie kazdy choruje wiec ma to na codzien i jak sama sie przekonasz strach ma tylko wielkie oczy , a prawda jest jednak troche inna , moze byc dobrze jesli bedziesz słuchac tego co mowia lekarze i nie stresuj się tak bardzo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
załamana
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 11:36 pm    Temat postu: czy jest sens leczyć się Odpowiedz z cytatem

Jedynie wypowiedzi osób będących aktualnie w okresie remisji mogą jednoznacznie odowiedziec na pytanie czy jest sens leczyć się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załamana - nie żebym Cię krytykował, ale w tej chwili wykazujesz niekonsekwencję. Remisja nie bierze się przecież z powietrza - a najczęściej tylko i wyłącznie z leczenia. Jest ono może nie zawsze warunkiem wystarczającym do osiągnięcia stanu normalności, ale na pewno koniecznym...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 5:01 pm    Temat postu: Re: czy jest sens leczyć się Odpowiedz z cytatem

załamana napisał:
Jedynie wypowiedzi osób będących aktualnie w okresie remisji mogą jednoznacznie odowiedziec na pytanie czy jest sens leczyć się.


nie masz racji gdyby nie leczenie to wiekszosci z nas dawno by juz nie było
chyba jest roznica miedzy zyc albo nie zyć
wazna jest poprawa stanu zdrowia nie tylko remisja a tylko dzieki leczeniu to mozna osiagnac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
załamana
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:38 pm    Temat postu: czy jest sens leczyć się Odpowiedz z cytatem

Źle zostałam zrozumiana.Każdy przeżywa chwile zwątpienia ale każdy z nas chce żyć .Myśle,że osoby będące w okresie remisjii opisujące swoją walkę z tą chorobą zakończoną zwycięstwem pomogłyby wszystkim wątpiącym w sens dalszego leczenia się.Nie osiągneliby tego stanu bez leczenia się.........Na tym forum mamy odpowiedzieć sobie na pytanie "czy jest sens leczyć się"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:43 pm    Temat postu: Re: czy jest sens leczyć się Odpowiedz z cytatem

załamana napisał:
.........Na tym forum mamy odpowiedzieć sobie na pytanie "czy jest sens leczyć się"


Moja odpowiedź-oczywiście, że TAK Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że rozwinęłaś swoją poprzednią wypowiedź. Właśnie o to chodzi w tych wszystkich postach: aby mimo problemów (które tak naprawdę każdy ma - takie lub inne, ale zawsze) dać przykład wątpiącym i podnieść ich na duchu.
Oczywiście, że jest sens się leczyć. Choć remisję niezupełnie uznałbym jako zwycięstwo (raczej jako rozejm, czy też "zawieszenie broni"), to te krótsze lub dłuższe okresy spokoju są jak najbardziej warte tego, aby o nie powalczyć.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załamana my nie wygrywamy wojny bo naszych chorób się nie wyleczy w 100 % to nie ospa wietrzna ani angina które też potrafią zaniedbane mieć bardzo złe skutki.My wygrywamy bitwy a taka remisja to dopiero zwycięstwo w bitwie. Możemy chodzić, żyć. Jedni się uczą inni pracują niestety niektórzy lądują ona rencie. Nie ma samych czarnych stron w tym scenariuszu ale i słońce też nie zawsze świeci.Niech za odpowiedź ci posłuży to że się uczą, zakładają rodziny mają dzieci.To wszystko to jest sens leczenia sens bycia tu i teraz.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Mar 17, 2011 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi choroba pokazała własnie jakie życie jest piękne i ze trzeba cieszyc sie kazdym dniem Smile Mam dosc sporo chorob wspólistniejących Ale naprawde zyje jak normalny czowiek i odziwo mam wiecej energi pasjii co inne moje kolezanki w moim wieku O chorobie mysle tylko jak ide do apteki po lekarstwa .Tak jak pisze wczesniej nie dostrzegałam tyle piękna i tak mysle ze ta choroba jest pewnego rodzaju Krzyżem który musimy nieść Trzeba pozytywnie myslec To dotyczny tysiąca chorób którzy ludzie mają
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
maki2
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 6

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 9:13 pm    Temat postu: Re: czy jest sens w ogóle się leczyć ? Odpowiedz z cytatem

Tez mam 20 lat i dowiedziałam się ze choruje moje zycie zmieniło się o 360 stopni tez byłam załamana i ciezko było się pogodzić z tym, ale nie ma sie innego wyboru we wszystkim jest sens. Jak trafisz na odpowiedniego lekarza, który Ci dobrze ustawi leki bedzie GIT.
_________________
Ucz ludzi radości, której nie dostrzegają. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darekuu9
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 2024

PostWysłany: Wto Kwi 09, 2019 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętacie? To było 9 lat temu
_________________
Ostatnio każdego dnia rano staram się wstawać z nową nadzieją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2019 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się szczerze nad tym zastanawiam. Jeżeli się trafi na dobrych lekarzy, którzy mogą, a przede wszystkim chcą pomóc to warto.
Ja mam ostatnio obniżony nastrój, chociażby z tego powodu, że jak jakiś lekarz dowie się o podejrzeniu choroby tkanki łącznej, to wpada w panikę i zostawia mnie z tym samą. Czuję się jak kukułcze jajo ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2019 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doktorowa szukaj takich lekarzy , ktorzy się nie boją.
W/g mnie lekarz ktory się boi leczyć pacjenta jest niedouczony , tak , nie za dużo umie . Nie sztuką jest leczyć anginę czy zapalenie zatok , sztuką jest podjąć się leczenia chorób , ktore są dosyć rzadkie . Może trzeba się trochę douczyć ale chyba czasem powinno się douczyć . Szczególnie lekarze powinni się uczyć całe życie.
Jeśli ktoś Cię odsyła bo mu się nie chce wgłębiać w coś trudniejszego to dla Ciebie mała strata . Od takich lekarzy trzymaj się z daleka .Znajdziesz takiego , ktory zechce Ci pomóc . Tylko czasem to trwa .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2019 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację... Jeśli znacie kogoś od zadań specjalnych, naprawdę cierpliwego to dajcie mi znać. Zasugerowano mi, że w mojej sytuacji najlepiej, gdybym trafiła do ośrodka czy instytutu i zebrać grono specjalistów, m.innymi kardiologa, neurologa, reumatologa, ale zero konkretów. Czuję się pozostawiona sama sobie...
Niby można poszukać w internecie na stronach z rankingami lekarzy i ocenami lekarzy, ale niestety, muszę Was ostrzec, że w wielu przypadkach te dobre opinie to ściema:( Przekonałam się kilka razy.
Dlatego potrzebuję kogoś sprawdzonego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doktorowa skąd jesteś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Strona 13 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group