Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

borelioza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hall9000x
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola 77 a masz też tocznia czy tylko boreliozę??
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Lut 25, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam boreliozę prawdopodobnie jestem już z niej wyleczona od 4 miesięcy nie biorę antybiotyków i nawet całkiem się czuje . A toczeń nikt mi takiej diagnozy nie postawił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a dotego lekko podwyższone ds DNA


moim zdaniem pozytywne ds DNA wymagają wykluczenia choroby tk.łącznej -tak przynajmniej wywnioskowałam z przeczytanych materiałów;
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74 napisał:
Cytat:
a dotego lekko podwyższone ds DNA


moim zdaniem pozytywne ds DNA wymagają wykluczenia choroby tk.łącznej -tak przynmateriałówajmniej wywnioskowałam z przeczytanych ;


no tak ale te podwyższone dsDna były jakieś półtora roku temu byłam u 5 lekarzy i żaden się nie przejął tymi ds DNA powiedzieli że to moąe być od tabletek antykoncepcyjnych ,albo od boreliozy, one były bardzo mało podwyższone bo norma była do 15 a ja miałam 19,3. po leczeniu boreliozy maiłam powtarzane dsDna 4 razy i były ujemne. oprócz tego miałam robione 4 razy ANA 2 też zawsze ujemne. inne winnyki wszystkie ok.
Margaret jak uważasz jakie badania powinna jeszcze zrobić bo lekarze twierdzą ,że nie mam objawów i nie ma podstaw do dalszych badań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano tej reszty nie wiedziałam Wink
jeśli robiono ci cały panel badań,tyle razy powtarzano i faktycznie nie masz innych objawów,wskazujących na chorobę zapalną tk.łącznej prócz boreliozy -to możesz ... odetchnąć Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74 napisał:
ano tej reszty nie wiedziałam Wink
jeśli robiono ci cały panel badań,tyle razy powtarzano i faktycznie nie masz innych objawów,wskazujących na chorobę zapalną tk.łącznej prócz boreliozy -to możesz ... odetchnąć Smile

Tak naprawdę chyba nigdy nie odetchnę, trocę strachu się najadłam całay czas się obserwuję nawet bym powiedziała ,że jestem trochę przewrażliwiona tylko mnie coś zaboli toj uż się zastanawiam czy coś nie zaczyna się dziać raz na dwa miesiące robie sobie badania ob, crp i takie tam , aż wstyd się przyznać no, ale jestem wtedy trochę spokojniejsza jak wszystko jest ok w wynikach.
pozdrawiam
serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 26, 2011 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy boreliozie ANA mogą wyjść fałszywie dodatnie.
A podany przez Ciebie wynik dsDNA nie jest absolutnie ani dodatni ani nawet podwyższony. Przekroczenie stężenia 100 jest istotne w chorobach tkanki łącznej.

Ja mam dsDNA ok 36 i jest to wynik ujemny.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hall9000x
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Przy boreliozie ANA mogą wyjść fałszywie dodatnie

No ale dodatnie ANA-2 z typem świecenia to już chyba nie objaw boreliozy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hall9000x napisał:
>Przy boreliozie ANA mogą wyjść fałszywie dodatnie

No ale dodatnie ANA-2 z typem świecenia to już chyba nie objaw boreliozy ?

jakie miano tych ANA 2 było u Ciebie i jaki typ świecenia?
Na boreliozę jakie badania małeś robione?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hall9000x napisał:
>Przy boreliozie ANA mogą wyjść fałszywie dodatnie

No ale dodatnie ANA-2 z typem świecenia to już chyba nie objaw boreliozy ?


Chodzi o to, że przeciwciała powstające przeciwko krętkom Borrelia "udają" przeciwciała przeciwjądrowe. Prawdopodobnie struktury Borrelia są podobne jako antygeny do składników jąder komórkowych w naszych komórkach. Organizm wytwarza przeciwciała przeciwko Borrelia, które jednocześnie mogą dawać wynik dodatni ANA.

Podobnie rzecz się ma z przeciwciałami przeciwko kile ( VDRL). Jako fałszywie dodatnie ( wskazują na kiłę, której nie ma) znalazły się w kryteriach ARA, czy też obecnie ACR rozpoznawania SLE.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hall9000x
Kadet
Kadet


Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 47
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://img573.imageshack.us/img573/820/ana220110127.jpg - tu są moje ostatnie badania
Na boreliozę robiłem Western Blott - wyszedł ujemny ale kleszcz mnie ugryzł i był rumień
Teraz wykryto białko w moczu - 11mg/dl - eGFR 78,6 a było 83 pół roku temu czyli to raczej toczeń zajął się już nerkami.Ponadto spuchnięte policzki i zaczerwienione,wysokie ciśnienie.Afty w buzi też były ale po roku prawie zanikły,bóle mięśni pleców, rąk codziennie gdzie indziej czyli sprawa jasna do tego chlamydia w oczach i trombofilia czyli już tylko się śmiać.


Ostatnio zmieniony przez Hall9000x dnia Nie Lut 27, 2011 2:11 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hatifnat napisał:
Hall9000x napisał:
>Przy boreliozie ANA mogą wyjść fałszywie dodatnie

No ale dodatnie ANA-2 z typem świecenia to już chyba nie objaw boreliozy ?


Chodzi o to, że przeciwciała powstające przeciwko krętkom Borrelia "udają" przeciwciała przeciwjądrowe. Prawdopodobnie struktury Borrelia są podobne jako antygeny do składników jąder komórkowych w naszych komórkach. Organizm wytwarza przeciwciała przeciwko Borrelia, które jednocześnie mogą dawać wynik dodatni ANA.

Podobnie rzecz się ma z przeciwciałami przeciwko kile ( VDRL). Jako fałszywie dodatnie ( wskazują na kiłę, której nie ma) znalazły się w kryteriach ARA, czy też obecnie ACR rozpoznawania SLE.

No dobrze a może być odwrotnie ,że przeciwciała przeciwjądrowe fałszują testy na boreliozę czyli ,że testy na boleliozę wychodza dodatnie fałszywie , a tak naprawdę nie ma się boreliozy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, że mogą. W moim przypadku do końca nie wiadomo czy miałam boleriozę, czy to nie był pierwszy poważny rzut tocznia. Miałam boleriozę w 1999r., więc wtedy robiono inne badania niż teraz. Miałam jedną klasę, która potwierdzała boleriozę w drugiej wynik wątpliwy. Byłam badana wtedy nawet przez reumatologa ale nic nie powiedziała jedynie skierowała mnie na masaże barku. Po kilku latach od mojej reumatolog, która dokładnie przestudiowała moją historię choroby stwierdziła, że być może był to rzut tocznia ale też nie do końca była pewna. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia1 napisał:
Powiem tak, że mogą. W moim przypadku do końca nie wiadomo czy miałam boleriozę, czy to nie był pierwszy poważny rzut tocznia. Miałam boleriozę w 1999r., więc wtedy robiono inne badania niż teraz. Miałam jedną klasę, która potwierdzała boleriozę w drugiej wynik wątpliwy. Byłam badana wtedy nawet przez reumatologa ale nic nie powiedziała jedynie skierowała mnie na masaże barku. Po kilku latach od mojej reumatolog, która dokładnie przestudiowała moją historię choroby stwierdziła, że być może był to rzut tocznia ale też nie do końca była pewna. Wink

A jak może pamiętasz to w tym 1999r w jakie klasie miałaś wynik dodatni na boreliozę IgM czy IgG?i czy on był mocno dodatni czy tylko trochę podwyższony ? i czy miałaś kleszcza czy nie pamiętszz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolla77 miałam w klasie IgM 0,625(+) a w IgG,007(-) nie miałam gorączki ani śladu ukąszenia po kleszczu, kleszcza też nie widziałam. Miałam za to rumień na bocznej powierzchni szyi, ograniczenie ruchomości szyi i barku oraz bóle lewej kończyny górnej. Zmiany w tkankach miękkich miałam biopsję tego barku. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group