Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

obumarcie płodu w 20 tyg
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lilka
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 6:42 pm    Temat postu: obumarcie płodu w 20 tyg Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczow, jestem tu nowa ale postanowiłam napisać pare słów by wyrzucić swój ból i traumę jaką ostatnio przeżyłam. Mam 26 lat i byłam szczęśliwą kobietą do czasu aż wszystkie niepowodzenia i choroby zaczęły spotykać mnie i moją rodzinę. Lekiem na moje problemy miała być upragniona ciąża, która miała mi pozwolić zapomnieć o wszystkich smutkach i pozwolić cieszyć się życiem, Ale tak się tylko wydawało...Na początku wszystko przebiegało bez zarzutów. płód rozwijał się wzorcowo. pierwsze usg mamy z mężem nagrane na płycie.. wtedy jeszcze maluch kopał i ssał palca... w 19 tyg trafiłam do szpitala z nadciśnieniem... pierwsze wykonane w szpitalu usg wykazało brak akcji serca u dziecka. narazie nie znamy przyczyny ale wstępne rozpoznanie wskazuje na zespół antyfosfolipidowy być może połączony z toczniem... mam wysokie miano przeciwciał kardiolipinowych ( 288) a także przeciwciał przeciwjądrowych ( prawie 3000 o typie świecenia ziarnistym) nie wiekm co to ozncza ale i tak już jestem załamana ...obwiniam się o śmierć maluszka, że nie konsultowałam się z różnymi lekarzami, może ktoś by mi pomógł...jeżeli jest na forum ktoś kto przeżył podobny problem to proszę o opis swoich dolegliwości i jakiś kontakt. Od 10 tyg ciąży brałam encorton 10 mg i clexane 40 mg z zalecenia ginekolga. teraz sama zadaję sobie pytanie czy to co mnie spotkało przekreśla moje szanse na macierzyństwo?? Lilka

Ostatnio zmieniony przez lilka dnia Czw Lis 04, 2010 6:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lilko nie możesz się obwiniać za śmierć maleństwa. Przykro mi bardzo z powodu tej sytuacji...Pozdrawiam Cię gorąco! Będzie dobrze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

niestety i takie tragedie się zdarzają,co nie przekreśla szansy na szczęśliwe macierzyństwo...
brałaś encorton i clexan-czyli masz rozpoznanie-od jakiego czasu ? czy byłas pod kontrola doświadczonego ginekologa i reumatologa?
Co z Twoim samopoczuciem-masz jakieś dolegliwości?

Przeciwciała ANA sa markerem chorób zapalnych tkanki łącznej ,tzw.chrób układowych/autoagresywnych.Twój typ świecenie tych p.ciał sugeruje wystąpienie tocznia,a przeciwciała kardiolipidowe -np.wraz z La
,charakterystyczne sa dla zespołu antyfosfolipidowego-odpowiadają one za małopłytkowość,zakrzepicę oraz poronienia.
Faktycznie masz wysoki poziom p.ciał ANA-by zapewnić jak największe powodzenie szczęśliwego rozwiązania,zaleca się zajście w ciążę w okresie remisji choroby-i tego jak najszybciej Ci życzę Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lilka
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oprócz tego, że czuje się fatalnie psychicznie nic mi nie dolega...żadnych dolegliwości bólowych...od 10 tyg ciąży ,ufająć swojej ginekolog, brałam encorton i clexane z uwagi na przeciwciala kardiololipinowe, które na początku ciąży( tj w 10 tyg) wystąpiły w mianie 122.i przeciwciała przeciwjądrowe, które także wystąpiły w podwyższonym mianie. Badanie na przeciwciała kardiolipinowe zrobiono mi z uwagi na fałszywie dodatnie wyniki serologiczne.Stąd badano u mnie przeciwciała, żeby wyjaśnić przyczyne fałszywych wyników serologicznych.Ja do niedawna nie słyszałam o toczniu i zespole antyfosfolipidowym, dopiero teraz czytam o objawach i przebiegu tych chorób.
Przez całą ciążę przeciwciała przeciwjądrowe szalały, ( badania te miałam robione chyba 5 razy- od momentu wykrycia dodatnich wyników serologicznych- w okresie 2 miesięcy i za każdym raze wychodziło co innego, (raz wychodził antykoagulant toczniowy innym razem go nie było wcale, raz przeciwciała przeciwjądrowe wynosiły 1:100, po miesiącu skoczyły do 1: 640, później 1:2560)już sama nie wiem co mam myśleć, byłam pod opieką b. dobrej ginekolog. Ale o tym ,że w trakcie ciąży powinnam konsultować się także z reumatologiem nie wiedziałam. Czy możliwe jest, że sama ciąża mnie tak zimmunizowała? i że nie jest to choroba tkanki łącznej? ja cały czas czuje się fizycznie dobrze, dziecko straciłam 2 tyg temu. Teraz reumatolodzy nie podejmują się diagnozowania mnie gdyż jestem w połogu i może on dawać fałszywy obraz choroby. W grudniu mam zgłosić się na dalszą diagnostykę. Dzięki za wszelkie informacje, bo ja jestem całkiem niedoświadczona w temacie chorób tkanki łącznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 11:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lilla.
U mnie na początku drugiej ciąży, ( jak ty pierwszą straciłam tylko, że w 30tyg. też przestały być wyczuwalne ruchy i bicie serca - tylko wtedy winę lekarze zwalili na wady płodu) od razu prof. ginekol. stwierdziła, że pewno mam PAPS i położyła mnie w klinice, zrobiła badania, pierwsze to przeciwciała kardiolipinowe i włączyli mi od razu acard nie czekając na wynik, od tej pory byłam cały czas pod kontrolą reumatologa i ginekol. urodziłam zdrowego donoszonego chłopca. Bardzo szybko wykryli u Ciebie przeciwciała ale dziwię się, że nie włączyli Ci acardu. W mojej klinice w tamtym czasie acard był włączany każdej ciężarnej z PAPS. Donosisz następną ciążę i urodzisz zdrowego maluszka. Jak masz pytania to pytaj śmiało odpowiem, jak będę umiała. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 11:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Lila Razz

współczuję bardzo.... Sad

nie możesz obwiniać się, za to co się stało...na niektóre rzeczy nie mamy wpływu....

moje dwie kuzynki - zdrowe ( Exclamation ) straciły dzieciątka w 6 miesiącu...jedna z nich od ponad roku cieszy się maluszkiem; druga będzie próbować jak lekarz pozwoli...

jestem pewna, że za jakiś czas zostaniesz szczęśliwą mamusią cudownego brzdąca Smile

tera poczekaj do grudnia i badaj się Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lilo bardzo smutne to co piszesz, ja jednak wierzę, podobnie jak dziewczyny, że zostaniesz szczęśliwą mamą...
Teraz jednak zadbaj o siebie, swoje zdrówko, bądź pod opieką lekarzy i w odpowiednim momencie wszystko się ułoży Buziak
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
u ciebie oprocz choroby był tez dodatkowy czynnik silne przezycia emocjonalne to wszystko mogło ale nie musiało przyczynic sie do straty dziecka
poszukaj dobrego reumatologa zacznij leczenie i odczekaj troche , za jakis czas kiedy wyniki się unormują zostaniesz mama bo to ze straciłas jedno dziecko nie znaczy ze tak bedzie dalej
trzymaj sie wspołczuję
nie trac nadzieji
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 07, 2010 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Współczuję przejścia -ale teraz musisz zadbać o siebie. Jest nas tu wiele z podobnymi doświadczeniami i z dorosłymi(u mnie) dziećmi. Przeżywasz ciężkie chwile, ale nie wiń siebie za to co się stało.Będzie dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lilka
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 13

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 4:19 pm    Temat postu: dalsza diagnostyka Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponownie .zdiagnozowano u mnie zespół antyfosfolipidowy,wyglądało to tak: w 20 tyg ciąża obumarła,bardzo wysokie miana przeciwciał przeciwkardiolipinowych.od 10 tyg byłam leczona heparyną i encortonem, nic to leczenie nie dało...(lekarze twierdzą że za późno wdrożono leczenie) po indukowanym porodzie, przeniesiono mnie na oddział reumatolgii i chorób tkanki łącznej i zmieniono leczenie :(podobno przy toczniu też tak się leczy) teraz przyjmuję warfin ( antykoagulant doustny) i encorton 30 mg, plus arechin... za pół roku może będę mogła próbować zajść w ciążę...jeżeli reumatolodzy pozwolą...teraz obserwują mnie w kierunku tocznia układowego( 20 października miałam wysokie miana ds-dna i przeciwciała przeciw glikoproteinie..)przy czym dodam, że czuję się bardzo dobrze..nie mam żadnych objawów tocznia, oprócz tych wyników immunologicznych..Czy któraś z was miała podobną sytuację? czy możliwe jest wystąpienie tocznia ukladowego jeżeli czuję się dobrze? czy powinnam zacząć oswajać się z toczniem?

dodam, że wszytskie inne wyniki mam idealne ( ob, morfologia,analiza moczu, białka surowicy krwi,badania biochemiczne,enzymy, elektrolity,markery wirusowe,badania tarczycy- idealne....przeciwciała pANCA (MPO) w normie...) usg tarczycy, jamy brzusznej,rtg zatok, ekg, echo serca bez zarzutu. W badaniach można się przyczepić do wysokich mian ds-dna, przeciwciał przeciwglikoproteinie i przeciwciał aCL.. obecna także neutropenia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety tak może być-jedyną dobrą strona tej sytuacji jest fakt,że czujesz się dobrze...

co do kolejnej ciąży-poczekaj spokojnie-obserwuj p.ciała dsDNA-one są wiarygodnym wskaźnikiem aktywności choroby i reakcji na leczenie Smile

powodzenia Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lilka
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 13

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 7:09 pm    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Witajcie ponownie, cały czas śledzę forum, żeby uzyskać informacje o chorobie, chodzi mi o tocznia i zespół antyfosfolipidowy. Chociaż moja historia miała dramatyczny przebieg,powoli staram się wrócić do normalności, wróciłam do pracy i staram się żyć normalnie. Obecnie jestem obserwowana w kierunku lupusa, pod koniec kwietnia mam się zgłosć po odbiór wyników całego panelu immunologicznego. Od października, tj od momentu, kiedy straciłam dziecko, fizycznie czuję się całkiem dobrze. Cały czas liczę na to, że to nie toczeń pomimo,że niektóre wyniki (według lekarzy) kategorycznie na niego wskazują.( np. ds-dna +++). Choroba i silne przeżycia psychiczne spowodowały, że nabrałam czegoś czego do tej pory nie miałam- pokory i przeświadczenia, że na najważniejsze rzeczy w życiu nie ma się wpływu... pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bądź silna Lilka-zawsze trzeba wierzyć w lepsze jutro ,na przekór wszystkiemu Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lilka. Ciężko ci a le to co się stało nie oznacza że nie będziesz szczęśliwą Mamą/ Rozejrzyj się po forum ile jest Mamuś cieszących się maleństwami. Przyjdzie moja droga czas i na ciebie.Poronienia zdarzają się i u zdrowych kobiet. Moja cóeka straciła pierwsze dziecko. Choroby nie stwierdzono i powód nieokreślony. W tej chwili ma dwoje nastolatków.
Zaczekaj spokojnie i słuchaj lekarzy. Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group