Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bardzo prosze o pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arjuna
Junior
Junior


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:11 am    Temat postu: Bardzo prosze o pomoc Odpowiedz z cytatem

jeśli wpisałam się nie w ten dział co trzeba, to bardzo proszę o przeniesienie we właściwe miejsce.



witam! Jestem nowym użytkownikiem, który trafił na to forum zupełnie przypadkiem i kierowany potrzebą.

Nie wiem, czy to, o co chciałabym prosić jest legalne, ale nie mam wyboru.
Sprawa nie dotyczy ludzi-ale psów.

Wspołpracuję z Fundacją, która zbiera z ulicy psy, często w fatalnej kondycji, chore. Ppd opieką Fundacji znajduja się psy, które chorują na AZS. By kontynuować ich leczenie potrzebny jest lek Equoral, który dla ludzi-jako lek refundowany kosztuje ok.5 zł, zaś nierefundowany-dla psów kosztuje ok.350 zł...

Nie stać nas na dalsze leczenie psów-gdyż co miesiąc potrzebne sa nam aż 3 opakowania lekarstwa(czyli koszt ok.1000zł.)

Trafiłam na to forum wpisując w google "Equoral". Pomyślałam, że może ktos z Was stosuje ten lek, ma może niepotrzebne opakowanie i zechce nam pomóc. Albo może zechcialby kupić nam to lekarstwo?

Ja oczywiście oddalabym pieniążk i za lek i za przesyłkę!

Na każde dodatkowe pytania chętnie odpowiem, bardzo prosze nie brac mojego posta jako próby wyłudzenia czegokolwiek-naprawdę potrzebujemy pomocy.

pozdrawiam serdecznie
arjuna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arjuna
Junior
Junior


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sa pieski potrzebujące pomocy, oba są pod opieką Fundacji,

NERO





PARYS





a tak wyglądał Nero na początku-zanim zacząl być leczony:





Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

to nie pierwsze forum, gdzie taki post się pojawia...
hmmm
equoral, czy neoral - to drogie leki, refundowane.... państwo dopłaca
potem brak kasy na inne leki, takie dla dzieci chore na nowotwory...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinia, to tylko kropla w oceanie niedoborów NFZ. Tylko kropla przy założeniu, że ćwierć oceanu i tak przecieka przez durszlak.
Warto pomóc tym psom.
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasja ja to wiem
tylko jak widzę, jak często na oddziale nie ma leków (w tym cyklosporyny)-zdarzyło się i na moim to....
albo karmili ludzi bardzo przeterminowanymi..... ja geniusz to zauważyłam Laughing

jak ktoś ma zbędne opakowania, to niech śle
ale specjalnie, żeby brać recepty i kupować.... to mi wyłudzaniem podchodzi...
takie moje skromne zdanie...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arjuna
Junior
Junior


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 4

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
. to mi wyłudzaniem podchodzi...


???
A mi to stwierdzenie podchodzi zupełnym brakiem taktu.

Oczywiście możesz mieć Swoje zdanie dot. mojej prośby na tym forum, jednak bardzo proszę byś powstrzymała się od powyzszych insynuacji, bo oszustem nie jestem.
Oczywiscie mogłybyśmy sobie debatować o tym, na co idą pieniądze podatników a na co nie powinny isć, jednak nie ma sensu bić niepotrzebnie piany w tym temacie.

Uczciwie przedstawiłam na co potrzebuję tych leków-jesli ktoś będzie miał ochotę mi pomóc, to pomoze, jeśli jednak ktos uzna to za stratę czasu-też to zrozumiem.

Cytat:
to nie pierwsze forum, gdzie taki post się pojawia...
hmmm


Owszem. to 2 takie forum. I z tego miejsca pragnę podziękowac wszystkim, którzy mi już do tej pory pomogli. POmimo dziury budżetowej okazali wielkie serca i nie jest im obojętne, że jakiś tam psiak wygryza sobie rany i robi dziury w ciele.

Jesli ktoś jeszcze miałby mi ochotę pomóc-to będe wdzięczna za każdą pomoc.

A Ciebie Kingo proszę, byś nie oceniała z góry kogoś, kogo nie znasz. Nie wszyscy maja niecne intencje.


pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A Ciebie Kingo proszę, byś nie oceniała z góry kogoś, kogo nie znasz. Nie wszyscy maja niecne intencje.


a ja proszę Ciebie o spuszczenie z tonu i czytanie ze zrozumieniem Rolling Eyes

tekst o wyłudzaniu jest w temacie NFZ-tu; przeczytaj raz jeszcze i się nie unoś, ok?

Cytat:
Oczywiscie mogłybyśmy sobie debatować o tym, na co idą pieniądze podatników a na co nie powinny isć, jednak nie ma sensu bić niepotrzebnie piany w tym temacie.

wg mnie to akurat nie jest "bicie" piany
tylko czyste stwierdzanie faktów, opisywanie rzeczywistości, z którą chorzy stykają się bardzo często
Ty widzisz lek dla psa, ja widzę chorych ludzi w szpitalach, w domach; ludzi którzy czekają na leczenie, ale NFZ nie ma kasy....
ja pogłębiać dziury nie będę

jak tak każdy był brał dla kogoś leki refundowane, to ta dziura budżetowa z pewnością nie zniknie i z pewnością nie będzie kasy na drogie leki

opakowanie cyklosporyny 100mg kosztuje ponad 350 zł; my płacimy ok 3,2.... czyli państwo dopłaca ponad 350 zł;
na miesiąc idzie kilka opakowań
ludzi przyjmujących ten lek jest ogrom...

ja szanuję podatników oraz innych chorych
branie leków na lewo, jest dla mnie wyłudzaniem od NFZ i ludzi płacących składki

dlatego też napisałam: jakby mi zostały, to bym wysłała
ale specjalnie nie będę lecieć po receptę

i to jest moje zdanie w tym temacie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arjuna
Junior
Junior


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 4

PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked

czytanie ze zrozumieniem przyswoiłam juz w szkole podstawowej i myślę, że zrozumiałam Twoje posty własnie tak, w jakim kontekście zostały napisane.
Nigdy nie zrozumiem jak to jest, że zawsze znajdą sie osoby, które pomóc nie chcą, a we wszystkim będą doszukiwac sie chorej sensacji.
Przecież nie musisz mi pomagać, ale po prostu mi nie utrudniaj, dobrze?

To tyle ode mnie w temacie, raz jeszcze dziękuję darczyńcom-ta pomoc bardzo dużo dla nas znaczy!
Na pm odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.

pozdrawiam
arjuna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale po prostu mi nie utrudniaj,


to ja Ci utrudniam? wyrażam swoją opinię, nie trzymam Cię ani nie blokuję tematu Rolling Eyes

Cytat:
czytanie ze zrozumieniem przyswoiłam juz w szkole podstawowej i myślę, że zrozumiałam Twoje posty własnie tak, w jakim kontekście zostały napisane.

to przeczytaj raz jeszcze, może wtedy zaskoczysz Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pax, pax...
Problem polega na tym, że prawda leży po środku. Obie strony mają rację - z jednej strony - lek jest po to, by z niego korzystać, z drugiej - jego cena (a raczej - różnica w cenie) powoduje takie a nie inne sytuacje.
Oczekiwanie na niepotrzebne opakowania swoją drogą, natomiast pozyskiwanie darczyńców to inna rzecz.
A swoją drogą - zaczynam się zastanawiać, czy leki rzeczywiście muszą aż tyle kosztować... ech...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Magdulka
Junior
Junior


Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 6
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na miejscu tego człowieka zrobiłabym dokładnie to samo. Gdyby mój kot był chory i nie byłoby mnie stać na jego leczenie to z pewnością nie dałabym mu odejść bez walki i chodziłabym po lekarzach i błagała o recepty....życie jest okrutne. Bądźmy szczerzy, które z was NIGDY nie było choćby jeden dzień na zwolnieniu ze szkoły czy pracy pomimo dobrego samopoczucia, np. po zakończeniu antybiotykoterapii? Wtedy nasze państwo także za nas płaci....także "Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem..."

Nie stosuję tych leków i nie mam sposobności pomoc, jednakże współczuję i zachęcam do pomocy.
_________________
"Czasami cygaro jest tylko cygarem i niczym więcej..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group