Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lenaaa26
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 9:20 am    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

trafilam na to forum przypadkiem w lutym tego roku dowiedzialam sie ze choruje na tocznia wogole dowiedzialam sie ze taka choroba istnieje. Ciesze sie ze jet takie forum zanim tu trafilam bylam zalamana na temat tej choroby lekarze mowili tylko ogrodkami nadal nie rozumie pewnych wynikow badan a tu mozna dowiedziec sie duzo nowych wiadomosci. Pozdrawaiam wszystkim mam nadzieje ze sie tu zadomowie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Lenka Razz
czuj się tutaj jak u siebie w domu Smile
szukaj, czytaj, pytaj Smile

pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lena !
Miłego buszowania po forum
Dużo zdrówka życzę Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lilla1979
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 913
Skąd: Piotrków tryb.

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj lenka na forum Smile
_________________
Życie to raj,do którego klucze są w naszych rękach.
Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj lenka
tu jest sporo wiedzy , nazbierało się przez lata
uzywaj wyszukiwarki bedzie ci łatwiej znaleść to co cię interesuje
czytaj i pisz ,
w grupie razniej a oswojony wrog nie jest taki grozny
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również witam serdecznie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lenaaa26
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie,przeczytalam wiele waszych artykulow na temat SLE,w prawdzie ja to narazie jestem zdrowa (w przenosni) Very Happy nie mam nic narazie zajetego wewnetrznie ( na szczescie) . Meczy mnie wynik panelu ANA profil 3 lekarze powiedzieli tylko tyle ze jest "bogoato wypelniony" chcialabym abyscie ocenili z doswiadczenia w jakim stopniu on jest i czy oprocz SLE cos innego wiaze sie z tym wynikiem bo nadal go nie rozumie :SS-A ( +++) Ro-52( +++) Sm -(+++) ds DNA (++) nukleosomy (++) histony (+) pierwszy wynika ANA mialam miano 1 : 640 teraz mam 1:100 przeciwciala przeciwjadrowe (ANA) o typie swiecenia ziarnistym w mianie 1 :3200 oraz homogennym jaderkowym w mianie 1 :320 zaobserwowano fluorescencje cytoplazmy bylam bym wdzieczna za udzielenie informacji dopiero poznaje ta chorobe i naprawde ciezko jest odrazu wszystko pojac Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie bogaty masz panel Wink

Typ świecenia ANA homogenny jest typowy dla obecności antyDNA,antyhistonów,antyDNP Arrow SLE,RZS,Toczeń indukowany lekami;

Typ swiecenia ziarnisty-świadczy o obecności p.ciał SSA,antySSB Arrow SLE z.Sjogrena ,
lub o przeciwciałach antySm,typowych dla SLE;

Fluorescencja cytoplazmy sugerowac może obecność p.ciał ANCA;

dsDNA jest głównym markerem SLE,zmiany z nim związane moga nieść ze sobą niekorzystny czynnik dla rozwoju nefropatii toczniowej ;

Sm-Sm ( Smith)
Kompleks rybonukleoproteinowy-mają znaczenie w rozpoznaniu choroby(marker ciężkiej postaci tocznia ,często z zajęciem układu nerwowego(objawy również neuropsychiatryczne ))
-Toczeń rumieniowaty układowy

SS-A (Ro) :
-Zespół suchości
-Toczeń rumieniowaty układowy
-Toczeń noworodków
Przeciwciała przeciw SS-A występują u około 30% chorych na toczeń rumieniowaty układowy, są odpowiedzialne za rumień na skórze twarzy oraz za całkowity blok serca u noworodków matek posiadających tego typu przeciwciała. Ponadto wspólnie z przeciwciałami przeciw SS-B występują u osób z zespołem suchości. Obecność przeciwciał przeciw Ro związana jest z objawami pozagruczołowymi, zwłaszcza zajęciem ośrodkowego układu nerwowego, zapaleniem naczyń, niedokrwistością, obniżoną liczbą białych krwinek oraz płytek krwi, a także hipergammaglobulinemią.

Obecność p.ciał histonowych związana jest głownie z toczniem indukowanym lekami (gł.prokainaidem i hydrolazyną),rzadko ,ale jednak -obecne w SLE bez etiologii polekowej ;ten typ p.ciał występuje też w RZS;

Mnie to na SLE wygląda,ale gdybać to nie ma co -zostawmy to specjalistom.Bo niejednokrotnie ch.tkanki łącznej ..zaskakiwać potrafią Wink
Pamiętać tylko musisz o jednej ,b.ważnej rzeczy -choroby autoimmunologiczne przebiegają b.indywidualnie.To znaczy ,że każdy z nas może dysponować odrębnym zestawem objawów,inaczej rokować ,różnie reagować na leczenie.Tu nie ma reguły.
A sieciowe info ,nt.przeżywalności(słynne 80% zgonów w ciągu 10 lat-wyrzuć ze świadomości-owszem,zejścia śmiertelne istnieją,ale tu na forum masz niezbite dowody ,że nawet z ciężką postacią choroby można żyć naprawdę dłuuugo) Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lenaaa26
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje wielkie za tak szybka odpowiedz . Mam stwierdzone SLE w 100% poszlam do kliniki juz z wynikiem ANA na poczatku mialam tylko zmiany skorne potem zaczely sie inne dolegliwosci i tak trafilam do kliniki tam porobili badania stwierdzili przyspieszone OB ,leukopenie,trombocytopenie,obnizony poziom skaladowych dopelniacza nieznacznie podwyzszony poziom D dimerow ,oczywiscie przeciwciala ANA i wysoka nadwrazliwosc na swiatlo.................jest jeszcze jedno co mnie meczy nie wiem czy tez ktos tak z was ma podejzewam ze to na tle nerwowym bo strasznie mnie trzesie i wewnatrz jak i wszystko ostatnio gdy bylam na wlewie powiedzieli mi ze to moze byc po sterydach ale to mialam juz wczesniej 5 lat temu mialam atak padaczki potem po urodzeniu dziecka dostalam kolejne ale nie mailam zadnych zmian w wynikach EEG I RM wiec stwierdzili padaczka na tle naewrowych teraz po tej diagnozie wnioskuje ze to wszystko jest powiazane ........ a na tamten swiat szybko sie nie wybieram mam 2 przesliczne corki ktos musi sie nimi zajac ....jeszcze raz wielkie dzieki naprawde to forum potrafi podniesc na duchu:) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza się-wszystko jest powiązane,tym bardziej,że masz pozytywne p.ciała Sm i Ro Confused
a sterydy,cóż-swoje robią-może trząść po nich ,można mieć nastroje depresyjne lub czynną depresję...Trzeba być czujnym ,ale też powalczyć,by jak najdłużej zachować normalność Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toczen atakuje tez system nerwowy , stad drżenia i tzw male ataki padaczkowe, to moze byc padaczka w przebiegu tocznia a taką sie leczy tym bardziej ze mialas ją juz stwierdzoną
u mnie choroba zaczeła sie ostrym atakiem padaczki, z utrata przytomnosci dopiero po czasie doszukano sie tocznia

moze dobrze by było zeby zajał sie toba tez neurolog, zapisy eeg nie zawsze potwierdzają padaczkę ale neurolog moze zrobic wiele innych badan w tym inne badanie eeg, bo domyslam się ze miałas tylko to podstawowe na leżąco bez uzycia swiatla i dzwieku jest takze badanie po nieprzespanej nocy to tyle na temat
ale oczywiscie drzenia mogą byc po sterydach szczegolnie po pulsach , czyli duzeej dawce na raz

nie daj się dasz rade i bedziesz zyc dla nich i siebie tez,
na poczatku ja chcialam tylko pozyc tyle zeby odchowac dzieci teraz juz mam wnuka i dalej apetyt na zycie Wink Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lenaaa26
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stwierdzili padaczke wieku pokwitaniowego i ze nie ma wiecej objawow by wskazywalo na nia od ponad 1,5 roku nie mam atakow i juz nie bire lekow ale mam wizyte u neorologa i skierowanie na EEG ale tak jak mowisz mialm te zwykle i nic wiecej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenekuku
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 1156
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lena i miej się dobrze z nami Very Happy
_________________

http://nenekuku.blox.pl/html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lenaaa26
Junior
Junior


Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 12
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , nie wiem czy tu moge o to zapytac ale czytalam ze wiekszosc z was bierze Calcort ja bralam na poczatku 60 mg encortonu w sumie w ciagu 2 miesiecy zeszlam na 8 mg metypredu teraz chca bym wprowdzila calcort , poniewaz probowali bym wcale nie brala sterydow ( ale jednak tak sie nie dalo) chcialabym byscie mi powiedzieli gdzie go kupujecie slyszlam ze mozna dostac w Czechach i prawdopodobnie w jednej z aptek w Warszawie ?? bylabym bardzo wdzieczna o namiary:) pozdrwaiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lenaaa26
calcort (i plaquenil) sprowadzam prywatnie z Anglii. Polecam calcort, ja po nim wracam do dawnej wagi, a przybrałam sporo wcześniej na encortonie.
Zdrówka życzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group