Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam i poszukuję
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
swistak2112
Junior
Junior


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 15

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga jest na kortykosterydach od 30 lat, od 1987 roku na immunosupresantach (w tym też Endoxanie), po prostu przez ostatnie 2-3 lata nie była leczona a jedynie miała przepisywane leki. Stąd te cechy uszkodzenia wątroby. Sam się tym martwię, bo mam ALAT-y jeszcze wyższe i jedem kierowany na terapię interferonami w przysżłym roku z powodu zapalenia wątroby na tle HCV. Sam biorę ten Esseliv i też nie wiem czy on cokolwiek pomaga czy nie.

Mam pytanie do Was- jak wygląda zaostrzenie klinicznie wtoczniu? Czym się to objawia?? Bo w RZS po porstu nasila się poranna sztywność i ...nie można wstać z łóżka. Z resztą kiedyś mianem aktywności ujmowąło się godzinę, w kórej udało się wstać z łóżka i ubrać. A w toczniu??

W każdym razie Kinga ma zlecenie na pomiary elektrolitów (wszak po Spironolu i Piramilu (ramipryl) rośnie poziom potasu, a Kinga żre ten potas na potęgę. Może teraz się trochę opamięta i będzie więcej zażywać magnezu, bo o nim "zapomniała".
Zastanawijące jest to, że są dni, że nie moze się zwlec z lóżka, a przy tym OB ma na poziomie 20-30 mm/godz.
W każdym razie nadciśnienie kótre się rysowąło zostało zażegnane włąśnie Piramilem, Bisocardem i Spironolem.

Dzięki za sugestie, będzie jeszcze potrzebne badanie USG dróg żólcioowych, ew. fosfataz zasadowa i bilirubina, bo wcześniej była stwierdzana kamica pęcherzyka żółciowego. A może te ALAT-y to kwestia immunologicznego zapalenia wątroby?? Wszak kolagenozy a tym bardziej choroby z autoagresji niestety idą parami.
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaostrzenie? zależy trochę jaki układ jest zajęty ,ale generalnie to totalne zmęczenie,ciągła senność,wzmożone wypadanie włosów,poranne sztywności,bóle stawów,osłabienie siły mięśniowej,ogólne rozbicie często...,w morfologii spadają lub zwyżkują niektóre parametry;
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
swistak2112
Junior
Junior


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 15

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74 napisał:
zaostrzenie? zależy trochę jaki układ jest zajęty ,ale generalnie to totalne zmęczenie,ciągła senność,wzmożone wypadanie włosów,poranne sztywności,bóle stawów,osłabienie siły mięśniowej,ogólne rozbicie


Kinga te wszystkie objawy ma. Jak sie musi sprężyć i jechać do reumatologa, to później następnego dnia całe 24 godziny dochodzi do siebie. Tłumaczy to sobie RZS-em. A nie musi tak być. Szczęsliwie eGFR jest prawidłowy, czyli nerki nie zajęte. Ale OUN pewnie tak. 2 litopada CT mózgu. Zobaczymy co to da, czy będzie jakaś odbowiedź odnośnie tego dwojenia w oczach, tych rzutów w bok (nagłych zawrotów głowy), szczęsliwie jeszcze bez padaczki (kóra wg. Ireny Zimmermann-Górskiej w Toczniu może się zdarzyc).
Cóż, nie ma się co martwic na zapas.
Podziękowania.
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(kóra wg. Ireny Zimmermann-Górskiej w Toczniu może się zdarzyc).

niestety ma rację ,zdarza sie i to nie tak rzadko wcale jakby pacjenci chcieli Confused
a może w przypadku Kingi zmiana prowadzącego bądź choć konsultacja wniosłaby świeższe spojrzenie na jej stan?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autoimmunologiczne zapalenie watroby daje trochę inne objawy a wyniki są bardziej wyrazne i wiecej poza normą niz tylko podwyzszony ALAT, myslę ze to niekoniecznie musi być to , ale jesli cos z pecherzykiem jest nie tak, to moze byc własnie taki wynik ALaTu
ja miałam tak przez czas kiedy w pęcherzyku pojawiły się kamyki az do pozbycia się pecherzyka

co do zajęcia OUN padaczka w toczniu nie musi wyglądac tak jak typowy atak ktory jest powszechnie znany
u mnie zazwyczaj sa to chwile wyłaczenia jestem ale nie rejestruję co się wokół dzieje trwa to krotko często jest niezauwazalne dla otoczeni

kinga ma szczescie ze ma Ciebie czasem zazdoszczę Wink Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swistak2112
Junior
Junior


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 15

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie pisałem a sprawy mają się tak:
- Cd przerwy w MTX
- Przerwa w Equoralu na 3 tygodnie
- Zwiększenie Metipredu
To konsekwencja nawet nie tylko nie malejącego ALAT-u a wręcz ciut rosnącego Shocked

"Nowości " w wyniku CT mózgu:
- przebyty udar
- blizny (ale po czym? Na pewno nie wypadkowe)
- Choroba Fahra i zwapnienie jąder podstawy mózgu, ogniaska wapnienia w korze.

I bądź człowieku mądry- zwalczanie osteoporozy (też i posterydowej) to wapń, 0,25 OH D3 (Alfadiol) i Ostenil. A w chorobie Fahra dieta ubogowapniowa.
Trochę poczytałem i nie znalazłem metody leczenia.

Skierowania na pSm - nie udało się uzyskać.

Czy te odloty, dwojenie w oczach, dezorientacja to kwestia tego udaru i zwapnienia w mózgu, czy jeszcze przeciwciała atakują??

Mam pytanie o aktywność tocznia. Kiedy przyjmujemy, że aktywność rośnie??

Ja się czują Ci z Was, kóry mają rzut choroby?? Zmiany w moczu, zmiany na skórze czy jeszcze coś innego? Jakie wyniki laboratoryjne lecą??
_________________
Pozdrawiam
Tomek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group