Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Pon Sty 30, 2012 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy kolejnej wizycie u okulisty poproszę o powtórny test... Zobaczymy ile wyjdzie.
W ciągu ostatniego roku nawet zniknęły czerwone oczy u mnie, więc jest lepiej niż mogłem oczekiwać po diagnozie Smile
Zobaczymy... Na razie jest ok
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie niepokoi już od dłuższego czasu - pierwszy niepokój ta kwestia wzbudziła u mnie z końcem 2009 roku kiedy to częściej zacząłem biegać do toalety. Wcześniej latałem chyba ze 3-4 razy od 2010 roku biegam raczej 5-7 razy na dobę. Dodatkowo zauważyłem jeszcze w 2009 roku, że mocz się pieni - nie wiem czy wcześniej się pienił, czy nie... nie zwracałem raczej na to uwagi. Ponadto mocz zaczął przyjmować ciemiejszą barwę (to akurat może być tłumaczone nieco "kopniętą" wątróbką). W 2010 na początku roku zrobiłem badanie moczu. Badanie powtórzyłem w 2011 - oba wyniki bardzo dobre.
Dodatkowo w zeszłym roku 2011 zrobiłem sobie z krwi sporo badań: kreatynina, Cystatyna C, eGFR, mocznik + elektrolity - wyniki bardzo dobre i generalnie każdy niemalże z wyników to środek normy. Jeszcze w 2009 roku jeszcze miałem USG jamy brzusznej gdzie nereczki wyglądały super.

Czy po tym komplecie badań, który w okresie ostatnich 2 lat wykonałem w kierunku nerek mogę spać spokojnie, że z nerkami jest ok?
Po tych wszystkich badania w 2011 roku przestałem obawiać się o nerki, ale ostatnio pogłowie mi chodzi, że może coś jednak jest nie tak Sad
Paranoja czy uzasadnione obawy?
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jeszcze trochę i paranoja cię dopadnie Razz
powtórz dla swietego spokoju badania podstawowe z tej puli i ...wrzuć na luz,nie przygladaj się aż tak bardzo -żyyyyjjjj Razz
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie właśnie, żyj i popatrz na awatara: 8/10 razy tak się kończy właśnie Very Happy - to całkiem dobra wiadomość

z objawami trochę jest tak, że "szukajcie, a znajdziecie", cytując klasyka. Jak Koleżanka mówi, repeta badań, konsultacja u speca i wtedy jeśli kłopoty to zmartwienia i leczenie.

pssyt - skoro mamy babską chorobę, to może siknij na siedząco, może się nie spieni .. : P
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shinigami napisał:
pssyt - skoro mamy babską chorobę, to może siknij na siedząco, może się nie spieni .. : P


Laughing dobre!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 9:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka,
porobiłem sobie sporo badań dzisiaj - lekarz kazał zrobić tylko próby wątrobowe, ale dla kontroli rozszerzyłem sobie zakres badań (pierwszy raz robię tyle badań będąc na sterydach) i sprawy wyglądają tak:
morfologia, cholesterol, mocznik, eGFR, CRP (3,20), OB (10), RF, odczyn Waalera-Rosego - ok Smile

badanie | wynik | norma

ALT | 61 | 41
AST | 27 | 40
fosfataza zasadowa | 76 | 40-130
bilirubina całkowita | 0,74 | 1,40

Mimo, że ALT jest przekroczony to ten wynik bardzo mnie cieszy - ALT wyraźnie spada i wyniki wątrobowe wyglądają coraz fajniej Smile
Dodatkowo zrobiłem GGTP - wynik 103 przy normie 60. Rok temu miałem wynik 110.
Cieszę się, że leczenie przynosi efekty Smile

W wynikach mam oznaczone, że poziom glukozy jest za niski wynosi 73,6 przy normie 74-106. Na sterydach spodziewałem się, że raczej glukoza może wzrosnąć - nie wiem jak interpretować i czy jest sens interpretować ten wynik (1 rok i 3 lata temu glukozę miałem na poziomie 85-88).
Tym razem mam również minimalnie obniżony poziom kreatyniny 0,67 przy normie 0,70-1,20 - ale tego badania chyba nie powinienem był robić bo obniżony poziom powodowany może być albo głodówką, albo sterydami (nie głoduję, a to drugie łykam ponadto, a rok temu ten wynik miałem wzorcowy).

Z rzeczy, które mnie niepokoją to jest kwas moczowy. Rok temu miałem przekroczenie kwasu moczowego we krwi - 7,4 przy normie do 7,0 (wyniki Cystatyna C, kreatynina, eGFR, elektrolity, amylaza, mocznik były w środku normy). Przy dzisiejszym badaniu kwas moczowy wzrósł do 8,0 - czy ten wynik może przy prawidłowym moczniku/eGFR, kreatyninie nie zawyżonej oznaczać, że coś nie tak z nerkami, czy raczej dnę moczową czy coś innego?

Tradycyjnie ASO sporo przekroczone - wynik 851 (norma 200). Laryngolog każe wyciąć migdałki i chyba będę musiał to w końcu zrobić.

Składowe dopełniacz C3 i C4 są w normie.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę się pochwalić moimi dzisiejszymi rewelacyjnymi wynikami:
badanie wynik norma
ALT | 27 U/l | 41 N
AST | 20 U/l | 40 N
Fosfataza zasadowa| 80 U/l | 40-130 N
Bilirubina całkowita | 0,59 mg/dl | 1,40 N
GGTP | 49 U/l | 60 N
Shocked
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest rewelacyjnie
jeszcze trochę i odstawią ci sterydy
zapomnisz na jakis czas o chorobie Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombowo!! Ostatnio nawet o Tobie myślałam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
jest rewelacyjnie
jeszcze trochę i odstawią ci sterydy
zapomnisz na jakis czas o chorobie Very Happy Very Happy Very Happy


Już zapominam... w ciągu ostatniego miesiąca parę piwek sobie wypiłem (czego kategorycznie nie powinienem robić), jem co chcę i mam dawkę budenofalku zmniejszoną do 2 tabletek dziennie i takie wyniki mnie mocno zdziwiły.
Pewnie przejdę teraz na dawkę 1 budenofalk dziennie.
Totalnie żadnych efektów ubocznych po tym leku...

aiwka napisał:
Bombowo!! Ostatnio nawet o Tobie myślałam Wink


Smile

Trochę się u mnie działo w tym roku... (chociażby dzisiaj - między pierwszym postem dzisiejszym, a tym obecnym straciłem samochód - koleś z podporządkowanej wyjechał i trafił mój wóz ostro w bok. Wóz chyba pójdzie do kasacji - najważniejsze, że Wojtuś nie jechał tym feralnym kursem i nikomu nic się nie stało).
Jeszcze pewne sprawy się rozwiążą i napiszę więcej co u mnie i obiecuję, że będę częściej wpadał na forum.

Pozdrawiam Was Dziewczyny
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 6:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od tygodnie chodzę do gastrologa i wczoraj wreszcie (powinienem zrobić to 3 lata temu) zdecydowałem się na ten krok - miałem kolonoskopię Shocked (pojawiała się knew na papierze toaletowym i parę innych zaburzeń). Po rozmowie z lekarzem 1 tydzień temu powiedział mi otwarcie, że szukać będzie podczas kolonoskopii colitis urcelosa - sam się obawialem CU już od dłuższego czasu.
W sumie miałem 3 badania:
- usg jamy brzusznej - wszystko super,
- gastroskopię - widać, że sterydy dały popalić żoładkowi i dwunastnicy wyszły nadżerki, ale jak lekarz stwierdził wyleczymy to Smile
- kolonoskopia - tylko kwestie hemoroidowe, tłumaczące krew, a jelitko jest zdrowe (jupiiiii)

Schodzę też całkowicie ze sterydów...
Po tym tygodniu i tych wszystkich wynikach czuję się 10 razy zdrowszy Very Happy
Teraz w spokoju zajmę się planowaniem wakacji.
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deimos Rewelacyjne wiadomości Jupi2 Jupi2
Choć należy Ci się Bicz za czarnowidztwo...od razu CU Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to super!!!
Ode mnie też Rozga za "zdrowotne pomysły".
Z drugiej jednak strony ja już idę na kolonoskopię drugi rok Smile A cystoskopie przekładałam już milion razy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie tak od Was dostać biczem albo gałązką dziewczyny Wink

Dzisiaj dostałem wyniki przeciwciał i znów się cieszę Smile

W zeszłym roku miałem przeciwciała w mianie 1:2560 i te przeciwciała zidentyfikowano jako SS-A (60kDA), a dzisiaj dostałem wynik z przeciwciałami na poziomie już tylko 1:160 i nie wykryto żadnych konkretnych przeciwciał Smile
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group