Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...wczorajsza diagnoza....boję się..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiek70
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 12:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Iwja Smile

jeśli chodzi o stwierdzenie Kini
Cytat:
(wpływ promieniowania na chorych na toczeń-sprawa nie do końca jeszcze odkryta)

to wplyw promieniowania UVB na chorych jest zdecydowanie negatywny i jest "spustem" lawiny zaburzeń autoimunologicznych.
Cytat:
Czy teraz musze zupełnie zapomnieć o słońcu, leżec w cieniu w kapeluszu i po przykryciem?

To chyba będzie dla Ciebie najbezpieczniejsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi. Do wakacji jeszcze czasu, więc spróbuję się przygotować psychicznie do zmiany nawyków. Tak siedzę w domu, przeglądam forum, szukam odpowiedzi, ale nadal masę wątpliwości i niedowierzanie. Powiedzcie kochani, czy bardzo silne bóle jakie miałam przez dwa dni, mogły ustąpić, po przyjęciu jednej dawki encoronu? Czy to mozliwe, ze 30 mg leku zmienia w ciągu kilku krótkiego czasu aż tak diametralnie stan pacjenta- z niemalże inwalidy na osobe, którą nic nie boli??? Może to coś innego? Kiedy może powrócić ten ból, czy jest jakiś "rytm", zasady. Dzis obudziłam się z bólem pleców i palców u prawej ręki. Czy może byc tak, ze znów powróci ten ból? Co w takim razie wtedy zadziała, skoro encorton juz przyjmuję i on już działa w moim organizmie.. Przepraszam, za może głupie pytania, nie wiem nawet czy to dobre miejsce, żeby je zadać, ale mam metlik w głowie i ucze się dopiero poruszać po forum. Z góry dziekuję za odpowiedzi i wyrozumiałość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko Smile piszesz w dobry miejscu Smile

30 mg to taka średnia dawka, ale jest możliwe by pomogła i złagodziła ból; wszak sterydy to silne leki
dolegliwości mogą powrócić, jak jednak leki opanują bestię, to będzie lepiej Smile
na wszelki wypadek możesz z lekarzem wybrać najlepsze środki p/bólowe-po co się męczyć Wink

czy są zasady? ja choruję od ok 12 lat i miałam tylko kilka epizodów z bólem stawów....
u każdego to wygląda inaczej
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez bellybelly dnia Wto Mar 12, 2013 11:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dodatkowo badania z zasady prowadzą studenci, którym test chi kwadrat musi się zgadzać z wcześniej postawioną hipotezą. A później profesorstwo publikuje wyniki badań przeprowadzonych w akademiku w czasie imprezki. W czasie studiów bywałam na takich


hmm,nie za ostro?zaraz dojdziemy do bardzo drastycznych wniosków i oczernimy na forum wszystkich specjalistów;
nie chciałabym by dyskusja zmierzała w tym kierunku...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez bellybelly dnia Wto Mar 12, 2013 11:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję raz jeszcze wszystkim za odpowiedzi i pozytywną energię. Powoli "ogarniam" temat, staram się rozsądnie podchodzić do różnych informacji. Dziś mnie bardzo boli krzyż, ale nie dam sięSmile Miłego dnia wszystkim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, to jeszcze raz ja ze swoimi schizami. Nadal nurtuje mnie temat "przeżywalności" przy toczniu. Piszecie, ze dane z internetu dotyczące długości życia (od 5 do 20 l) są nieprawdziwe. Czy jest zatem ktoś na forum, kto żyje z tą chorobą dłużej niż 20 lat? Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony bezpośredniością mojego pytania, ale nadal się boję. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj trochę nasze historie a z pewnością znajdziesz. Jest tu sporo takich osób.
Przepraszam ale naprawdę schizujesz.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwja, faktycznie trochę Ci pytanie wyszło w mało dobrym momencie... Jakkolwiek, myslę, że wszyscy Twoje obawy rozumiemy aż za dobrze, to jednak wyszło trochę tak sobie... Ale może nie wiesz... Nasza koleżanka z forum, Gosia, właśnie od kilku dni walczy o życie na oddziale intensywnej terapii. Gosia żyje z chorobą od baaaaaaardzo wielu lat. Niedawno w jakimś wątku powitalnym masa osób podawała, że żyją z chorobą powyżej 20 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś pod opieką lekarza. bierzesz leki to zatrzymujesz proces chorobowy. Jesli w ogóle byś się nie leczyła to umrzeć możesz, ale tak?

Jasne, że są osoby żyjące bardzo długo z chorobą, m.in. Kasia72-ona bodajże ponad 20 lat żyje.

Mojej ciotki koleżanka zachorowała w wieku 5-6 lat, a diagnoza padła jak miała 20 lat. W tym momencie ma około 50 i żyje

Mój lekarz powiedział mi kiedyś-nie bierz do siebie wszystkiego co piszą w internecie, a najlepiej tego nie czytaj, bo od tych informacji można na zawał umrzeć Very Happy

Przestań się tak zamartwiać i wczuwać bo Ty się psychicznie załamiesz! A w naszej chorobie silna psychika to podstawa...
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Awania to miała na myśli. Pytanie zdecydowanie nie na miejscu. Czasami warto poczytać inne wątki a nie tylko swój.
Przepraszam, ale...
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwja, ja pierwsze objawy choroby, pierwszy raz byłam leczona 17 lat temu (chociaż diagnozę źle mi postawili wówczas, bo podejrzewali stwardnienie rozsiane, ale leczenie na szczęście podobne i wówczas skuteczne). Diagnozę mam od 2 lat. I nie zamierzam w ciągu trzech lat odchodzić z tego świata;) Wiesz co - w sumie to przecież, czy zdrowy, czy chory - skąd masz wiedzieć, czy przeżyjesz następny dzień?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sory że sie wcinam ale dziewczyna po prostu sie boi i tylko chce potwierdzenia,czasmi trzeba to usłyszec kilka razy a czasem kilkadziesiąt żeby uwierzyc czy nabrać pewności,myśle ze min temu maja służyc takie fora,prawda?Awaniu przeczytałam wszystkie twoje posty,sa niezwykle ciekawe i mądre ale na początku i nie tylko miałaś setki wątpliwości jak prawie każdy,nie dziwmy sie dziewczynie bo nie pyta sobie a muzom i na pewno nie dlatego zeby zasmiecać forum:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi o zaśmiecanie. Kilka dni temu była mowa o przeżywalności w toczniu. Wystarczy poczytać. Tylko o to mi chodziło.
Właśnie przeszukałam komu to pisały dziewczyny o długich latach życia z chorobą i okazuje się, ze to właśnie Tobie.
!!!
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group