Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co robicie? Kim jesteście?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co robicie? Kim jesteście?
Jestem Uczniem.
7%
 7%  [ 19 ]
Jestem Studentem.
13%
 13%  [ 32 ]
Pracuję.
54%
 54%  [ 135 ]
Jestem Rencistą/Emerytem.
14%
 14%  [ 35 ]
Jestem Bezrobotny.
10%
 10%  [ 25 ]
Wszystkich Głosów : 246

Autor Wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyciągam ten watek, bo szukam nauczycieli -toczniowców Wink Może ktoś mógłby napisać coś więcej? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiula
Ludmila
Mel-ania
ja
Paproshka też z zawodu nauczyciel

i pewnie jeszcze ktoś Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, suuuper. Ileż radości może sprawić taki news Very Happy. Powiedz kingo, jak choroba utrudnia pracę? Czy często chodzisz na zwolnienia? Zastanawiam się, czy mogę starać się o skrócony czas dyżurów. Ostatnio w trakcie dyżurów nie mogłam ustać na nogach, byłam słaba, wyglądałam jak po niezłej balandze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwja ludzie z chorobą żyją normalnie. Bez specjalnych przywilejów, bez jakichś dodatkowych ulg. Normalne życie. Zmień trochę podejście-choroba nie przeszkadza. Nie jest powodem do zwolnień, bo jak się troszkę gorzej poczuję to już na pewno od choroby. Nie. Żyjesz jak normalny człowiek.

Ja na III roku studiów, gdzie miałam do obronienia i napisania licencjat, przez 4 miesiące(styczeń-do początku maja) byłam praktycznie wyjęta z życiorysu. Więcej leżałam w łóżku jak chodziłam. Ale wcale nie przeszkodziło mi to w napisaniu licencjatu, obronieniu go, zaliczeniu sesji w terminie normalnym. Licencjat też broniłam w czerwcu. Jeśli chcesz, to możesz. A powiem Ci nawet więcej-my za wszelką cenę chcemy osiągnąć więcej! Bynajmniej ja tak mam-chcę udowodnić, że chory potrafi...
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem księgową. Ktoś jeszcze z tej dziedziny?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwja ja mimo, że nauczyciel z zawodu, w tej chwili pracuję w Sephorze, a więc w handlu Wink

Praca o tyle ciężka, że stoisz wciąż na nogach, klient to twój priorytet, a więc bez względu na samopoczucie, czy stan zdrowia ja MUSZĘ być miła, uprzejma, pomocna Razz
U nas w firmie istnieje coś takiego jak Sephora Attitude, czyli kodeks etyczny i kulturowy zachowań wobec każdego klienta Smile
Nie ma zmiłuj Laughing

Życie często zaskakuje, nie zawsze jest fajnie, czy tak jakbyśmy sobie wymarzyli- grunt to brać się z przeciwnościami za bary, nie dawać i walczyć kochana do samego końca Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmm, wybacz ale dla mnie te ostatnie tygodnie, to ogromna rewolucja. Diagnoza, którą mi postawiono i ból jaki mi towarzyszył, przestraszył mnie na tyle, ze zaczęłam się obawiać. Wiem, że z tą choroba się zyje, pracuje itp, ale sporo tez osób na forum jest na rencie, bo właśnie choroba uniemożliwia im pracę... Na dzień dzisiejszy jestem bardzo słaba, 3 tyg zwolnienia mijają, a ja nadal do dupy się czuję. Nie chciałabym za nic w świecie rezygnowac z pracy, nawet nie ma takiej opcji, ale np krótszy czas duzurów w moim przypadku, na pewno w jakiś stopniu pomógłby mi zregenerowac siły, Tak więc mimo, że moje pytania czy obawy moga Cie bardzo draznic, prosze jeszcze chwilke wytrzymaj z moim schizami. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lilla1979
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 913
Skąd: Piotrków tryb.

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwja-Ja nie jestem nauczycielem ,ale powiem jedno jak trzeba to człowiek może góry przenosic.Ja w tej chwili jestem chora z gorączką,czuje się do dupy,ale wiem że nie mogę myślec o sobie i że są ważne i ważniejsze sprawy.Więc to twój wybór,czy dalej chcesz pracowac,czy iśc na rentę.Co według mnie nie oznacza słabości.
Trzymaj się i myśl pozytywnie to lepiej się poczujesz.
Pozdrawiam Lilka
_________________
Życie to raj,do którego klucze są w naszych rękach.
Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwja
Senior
Senior


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 67
Skąd: Płock, mazowieckie

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadna renta, never! Muszę się przyzwyczaić się do niezbyt dobrego samopoczucia na co dzień. A w ramach poprawy humoru, kupiłam sobie kurteczkęSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwja jak już Kinga wspomniała jestem nauczycielem, ale mam skórną postać tocznia. Ze względu na moją podstawową chorobę nigdy nie korzystałam ze zwolnień wyłączając oczywiście pobyty w klinice na badaniach kontrolnych.
Jedynym utrudnieniem jest słońce, na które bardzo muszę uważać, ale i z tym nauczyłam się żyć, bez względu na porę roku muszę codziennie używać kremu z filtrem +50 i wtedy mogę z dzieciakami wychodzić na podwórko szkolne, czy też raz na 3 lata wyjeżdżać na zieloną szkołę nad morze. Koleżanki wiedzą o mojej chorobie i szukają dla mnie ekstra miejsc tzn. tak żeby Basia miała trochę cienia dla siebie Laughing
Pomysł z ograniczeniem lub co by było najlepsze ze zwolnieniem z dyżurów na przerwach jak najbardziej dobry, zwróć się więc do osoby ukladającej dyżury o ten przywilej...walcz o siebie, bo nikt za nas tego nie zrobi- zresztą sama wiesz jak to jest w tym zawodzie...
Powodzenia kochana Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Mar 07, 2012 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Basiula
Ludmila
Mel-ania
ja
Paproshka też z zawodu nauczyciel


Ja przez lata takżeWink Ale w szkolnictwie specjalnym i głównie jako terapeuta jednak, nie naczyciel "w klasie". Obecnie diagnosta (kieruję zespołami diagnostycznymi) i terapeuta osób niepełnosprawnych, w szczególności z ciężkimi wadami genetycznymi/metabolicznymi i autyzmem.
Oprócz tego nauczyciel akademicki (chwilowo przerwa) i trener - prowadzę szkolenia dla specjalistówSmile

acha - i jeszcze dodam - piszę doktorat;P
Co do zwolnień - akurat jestem z wyboru (tzn. w końcu, po kilku miesiącach próśb i gróźb lekarzy łaskawie się zgodziłam na odesłanie w nieczynność zawodowąWink na zwolnieniu, uznałam, że w końcu ja też potrzebję czasu, żeby odpocząć, zregenerować się, porobić zaległe badania lekarskie, pójść w końcu na rehabilitację... Ot. Tak na codzień, kiedy nie jestem na zwolnieniu - praca pełną parą. A nawet teraz nie siedzę bezczynnie, gdyż prowadzę własną działalność oraz jestem w zarządzie fundacji i mam do wykonania mnóstwo pracy koncepcyjnej na którą zazwyczaj nie mam po prostu czasu w nawale obowiązków zawodowych. Nie ma laby:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelina266 pracuję w referacie księgowości.

Iwja - w moim przypadku mam zastosowany skrócony czas pracy do godzin 7 w związku z posiadanym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Przyznam,że warto taki posiadać jeszcze z jednego powodu - przysługuje Ci wtedy dodatkowo 10 dni urlopu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deimos
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 134

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelina266 napisał:
Ja jestem księgową. Ktoś jeszcze z tej dziedziny?

Ja z też z dziedziny finansów Smile
Pracuję jako kontroler finansowy- tak, więc rachunkowość zarządcza to moja działka Smile
_________________
Diagnoza: Zespół Sjogrena, Autoimmunologiczne Zapalenie Wątroby
Leki: essentiale forte
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez bellybelly dnia Sro Mar 13, 2013 12:19 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow,bellybelly podziwiam i zazdroszcze...taniec,marzenie scietej glowy:-(nie mam oczywiscie na mysli jakiegos podrygiwania w rytm muzyki a prawdziwy taniec..mi niestety sloń nadepnął na ucho i poplątał nogi..powiem ci ze w tak odpowiedzialnej i stresujacej pracy jaka wykonujesz czy wykonywalas taniec moze byc ukojeniem i odreagowaniem,jeszcze raz podziwiam:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> O Nas, dla Nas, z Nami Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 14 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group