Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babejaga
Junior
Junior


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plaquenil można także kupić w Czeskim Cieszynie. Potrzebna jest recepta. Apteka nie wysyła leków za granicę i trzeba odbierać osobiście. Sprzedają tylko opakowania po 60 tabletek. Można płacić kartą. Koszt opakowania to po przeliczeniu ok. 39zł. W aptece mówią dobrze po polsku. Przed przyjazdem trzeba dzwonić 1 dzień wcześniej aby potwierdzić, czy jest dostępność.
Jest to zaraz przy granicy. Można podjechać bez kontroli autem.

Adres apteki:
Lekarna u Nadrazi
ul. Strelnicni 19,
73701 Cesky Tesin
unadrazi.ct@tiscali.cz
Tel. +420 558 711 172
Pon-Pt 7:30 - 18.00
Sb 8:00 - 12:30
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lulus222
Junior
Junior


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 4

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem mamą dziesięcioletniej dziewczynki leczonej przez rok Arechiną, a od 4 miesięcy Plaquenilem. Chciałabym dowiedzieć się więcej o skutkach ubocznych Plaquenilu.
Co 3 miesiące kontrolujemy oczy i do marca bylo wszystko bardzo dobrze, ale... Podczas marcowej wizyty okulista stwierdził, że córka ma -1 w jednym oku i -0,5 w drugim! Wiem, że Plaquenil i Arechina mogą powodować problemy z ostrym widzeniem, ale czy spotyka się takie zjawisko bez widocznych zmian w oku?! Poza tym w ciągu 3 miesięcy(może nawet krócej, bo nie wiem kiedy zaczął się problem z widzeniem, może i tydzień przed wizytą, na pewno nie wcześniej niż 3 miesiące!) od razu -1?!
Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym przypadkiem? Czy ostrość wróci, gdy odstawimy lek? Problem ze wzrokiem po Plquenilu czy Arechinie diagnozuje się jako krotkowzrocznosc?! Plaquenil/Arechin daje takie objawy?
Lekarz odstawił córce lek na 2 tygodnie, bo sam nie był pewny...
Czy ktokolwiek zna okuliste w Warszawie, który wie więcej o skutkach ubocznych Plaquenilu niż lekarz z przychodni?
Proszę o pomoc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lulus222 nie wiem dokłądnie czy Arechin/Plaquenil może dawać takie objawy, ale moja córka również bierze Arechin i ma stwierdzona wadę -2,5 na obu oczkach. Wydaje mi się bardziej, ze jest to wada, która była wcześniej, a tylko wykryta przy okazji kontroli z powodu brania leków. Córka nosi okulary i nadal bierze leki.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę od półtora roku Arechin i muszę stwierdzić, że na jedno oko (prawe) widzę gorzej. Od dawna mam krótkowzroczność, ale w tym wieku (27 lat) chyba wada wzroku nie powinna już się pogłębiać... W poniedziałek idę do okulistki, zobaczymy co dalej. Acha, badam oczy regularnie i żadnych zmian w kierunku jaskry czy zaćmy nie ma.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lulus222
Junior
Junior


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 4

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi:)
Mnie zastanowiło to, że od jednej kontroli do drugiej postęp wady wyniósł od 0 do -1. W ciągu czasu między kontrolami, które prowadzone są niezwykle regularnie od lutego 2011co 3 miesiące, raptem jest pogorszenie wzroku do -1! Nie wiem kiedy to nastapiło, być może dzień, tydzień lub miesiąc przed badaniem, ale na pewno w ciągu 3 miesięcy od wzroku SUPER do -1. Zaskoczyło mnie to, szczególnie, że ta zmiana zbiegła się ze zmianą leku( Arechin na Plaquenil), chociaż to podobno to samo. Nie wiem po prostu czy pogorszenie ostrości wzroku, o której mowa w ulotce, jako działanie niepożądane, może być interpretowane przez niedoświadczonego okulistę, jako krótkowzroczność. Wydaje mi się też niepokojące, że w ciągu tak krótkiego czasu wada posunęła się do -1. W czerwcu po kolejnym badaniu( już lepsze wyniki, ale i tak recepta na okulary) wada stoi w miejscu... Nie rozumiem tego ja i chyba lekarz też, bo jednak odstawił Plaquenil i kazał mi szukać specjalisty, który będzie się znał na problemach z Plaquenilem i cokolwiek wyjaśni. Dodam, że dno oka ok.
Czy ja juz źle myślę?
lulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem powinnaś wziąć skierowanie od rodzinnej i dostać się do Poradni Okulistycznej przy Klinice Okulistycznej. Tam mają odpowiedni sprzęt do badań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lulus222
Junior
Junior


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 4

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, na pewno pójdę jeszcze raz do okulisty.
Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym przypadkiem? Problem z akomodacją, ostrościa wzroku z powodu przyjmowania Plaquenilu może być mylnie interpretowany, jako krótkowzroczność?
Wada wzroku może aż tak pójść do przodu, w ciągu 3 miesięcy( max!) od super do -1?!
lulus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lulus222
Junior
Junior


Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 4

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem przerażona, okazało się, że moja córka ma przyprószoną barwnikiem siatkówkę i zatarty odblask... Nie wiem co teraz, okulista mówi, że to się wycofa po odstawieniu leku, ale czy można jeszcze komuś wierzyć? Jak pomóc dziecku, gdzie szukać pomocy?
Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym przypadkiem?! Błagam dajcie mi nadzieję! Czy to rzeczywiście minie i po jakim czasie?
Nie mam już siły żyć! Jestem bezradna!!!!
Pomóżcie......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lulus to moze sie cofnac ale ja radzilabym pojsc jeszcze do innego okulisty,znajdz kogos dobrego,jesli i ten powie ci podobnie to moze troche cie uspokoi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luluś, ja miałam po quensylu plamę najpierw żółtawą później pociemniała w prawym oku, zgłosiłam się do okulistki klinicznej, odstawiłam lek i zrobili mi cały komplet badań, w zwykłym gabinecie nie zrobią, bo nie mają pracowni specjalistycznych, dostałam dwa rodzaje kropli , tabletki i po kilku miesiącach plama zniknęła. Co prawda odbarwia i odkleja mi się siatkówka, ale nie jest źle. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia to juz inne schorzenie oczu , wiem bo mamy to obie no nieto Makulopatia
Luluś
nie wolno ci się tak denerwować tu trzeba działania a nie załamywanie rąk,
Ankanow dobrze radzi Małgosia także, uderz do lekarza gdzies w klinice okulistycznej nawet prywatnie
na pewno da się to wyleczyć, niezalezna konsultacje jest potrzebna potem leczenie i trzeba odstawic lek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia, tak to Makulopatia. Twisted Evil Napisałam tego posta nieczytelnie. Chodziło mi przede wszystkim, że zmiana po odstawieniu quensylu się cofneła. Nie widziałam środkiem oka, bo miałam najpierw żółtą , a następnie czarną plamę przed okiem. To się cofnęło. Tylko z takimi zmianami , trzeba do Kliniki Okulistycznej trafić. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meg7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 388

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 7:23 am    Temat postu: plaquenil Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich<

potrzebuję Plaquenil, chciałabym, abyście podpowiedzili mi jak można go " zdobyć", a może miałby Ktoś do sprzedania?
Pozdrawiam serdecznie
Magda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
meg7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 388

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 12:40 pm    Temat postu: plaquenil Odpowiedz z cytatem

Wysłany: Pią Sie 17, 2012 12:38 pm Temat postu: plaquenil
Dziękuję Wszystkim, Plaquenil będę miała w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam serdecznie Magda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asiat15
Junior
Junior


Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 5
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jeśli ktoś mialby do oddania lub do sprzedania plaquenil to proszę o kontakt jest mi bardzo potrzebny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 5 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group