Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Widzenie podwójne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
papuga
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: warmia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 6:46 pm    Temat postu: Widzenie podwójne Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Jestem świeżutkim toczniowcem -6miesięcy temu postawiono diagnozę i zaczęto mnie leczyć. i tu zaczyna się niespodzianka mając fatalne wyniki czulam się bardzo dobrze /nic mnie nie bolalo/jak wyniki zaczęly się poprawiać i osiągnelam prawie normę m.in ANA Hep 2 80 dopelniacze C3 norma C4 prawie norma (wcześniej nieoznaczalne) zaczely się schodki. Mój glówny problem to ślepka- widzę podwójnie. czy ktoś z was mial takie problemy? bo moi lekarze zaczynają powoli rozkladać ręce.
buziaczki dla wszystkich motylków Slonko Laughing

********************

zmiana tytułu na lepiej precyzujący tematykę tego wątku.
witam i zapraszam do forumowej Netykiety Very Happy
moderator
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam na forum wśród motylków Smile
u mnie jest troche sytuacja teraz dziwna bo w czerwcu 2002 zdiagnozowano mi toczen ale teraz jest to poddane do ponownej weryfikacji bo nie mam pcia-przeciwjadrowych charakterystycznych przy toczniu a poza tym mam dobre wyniki i dobrze sie czuje
co do oczu to i ja widze podwojnie ale jakos nikt sie za to nie bierze Shocked
ponadto od wrzesnia 2004 mam jakas taka przezroczysta blonke na lewym oku tzn w kaciku i to mi przeszkadza w widzeniue bo widze jakby przez jakas folie
mialam dlugo stan zapalny w tym oku i bralam cale mnostwo kropli sterydowych i antybiotykow
ta blonke mam do tej pory 8)
w miedzy czasie mialam ostre zapalenie spojowek
do dzisiaj lekarze rozkladaja rece podobnie jak u Ciebie
mysle ze powinnas pojsc do dobrego okulisty i ja chyba tez tak zrobie bo czasami widze naprawde slabo
mysl pozytywnie Smile
pozdrawiam Love
Powrót do góry
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie! Very Happy

Hmmmm... Takie same objawy miała moja koleżanka, ale ona choruje na stwardnienie rozsiane, nie na toczeń...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie witam. Na razie myślę, że rzeczywiście musisz poszukać dobrego okulisty. Pozdrowienia, trzymaj się, Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile ja w kwietniu po zabiegu widzialam podwojnie przez ok tydzien... strasznie mi to przeszkadzalo powiedzialam lekarzowi to ten cymbal wybuchnal smiechem Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
A na dzień dobry - porcja teorii Wink :

problemy ze wzrokiem zdarzają się czasami w przebiegu tocznia, bo oprócz zapalenia naczyń siatkówki, twardówki i nadtwardówki może też dochodzić do komplkacji z nerwem wzrokowym, rzadko ale jednak nie można więc tego bagatelizować.
No i oczywiście dochodzą jeszcze problemy wywołane skutkami ubocznymi leków sterydów i antymalaryków), więc współpraca reumatologa i okulisty jest ważna
O to co powiada dr Lahita :
Cytat:
Jaki wpływ może mieć toczeń na wzrok?

Toczeń zwykle ma niewielki wpływ na oczy. Zdarza się jednak, że jest on przyczyną poważnego uszkodzenia wzroku. Do takich przypadków należy na przykład porażenie mięśni umożliwiających ruchy gałki ocznej. Choć proces ten jest odwracalny, dotknięte paraliżem mięśnie ulegają znacz­nemu osłabieniu. Opisane poprzednio i typowe dla tocznia zapale­nie na­czyń krwionośnych może dotyczyć także naczyń oczu. Niedrożność lub zakrzepica drobnych naczyń oka zdarza się rzadko, lecz kiedy wystąpi, może wskazywać na obecność zespołu antyfosfolipi­dowego, charakteryzu­jącego się nieprawidłowym krzepnięciem krwi w małych lub dużych na­czyniach krwionośnych.

Jakie objawy towarzyszą chorobom oczu w toczniu?

Do objawów chorób oczu w toczniu należy widzenie podwójne i utrata wzro­ku.

Czy toczeń zwiększa ryzyko jaskry?

Nie.

Czy toczeń może spowodować ślepotę?

Może, ale tylko w bardzo rzadkich przypadkach. Przykładem przyczyny utraty wzroku może być zatrzymanie krążenia krwi w naczyniach siat­kówki oka na skutek tworzących się w nich zakrzepów. Zakrzepy mogą także powodować uszkodzenie nerwów wzrokowych. Inną przy­czyną śle­poty może być zapalenie naczyń krwionośnych oka, prowadzące do krwo­toków wewnątrz gałki ocznej. Takie krwotoki mogą być szczególnie nie­bezpieczne w przypadku, kiedy pacjent wytwarza przeciwciała przeciwko czynnikom krzepnięcia, lub ma niski poziom płytek krwi.

Długotrwała terapia steroidami może być przyczyną tworzenia się zaćmy, prowadzącej do upośledzenie widzenia. Dolegliwość tę można korygować chirurgicznie.

Jak rozpoznaje się choroby oczu?

Podstawowym badaniem jest badanie dna oka za pomocą oftalmoskopu. Badanie to powinno być przeprowadzone podczas pierwszej wizyty pa­cjenta, a w wypadku późniejszych dolegliwości i kłopotów z oczami lub z widzeniem – podczas każdej następnej wizyty.

Jak się leczy choroby oczu w toczniu?

Środki terapeutyczne obejmują: leki przeciwkrzepliwe, steroidy, a nawet chemiotera­pię. We wszystkich przypadkach zaburzeń wzroku wskazana jest konsultacja okulistyczna.

źródło

A u nas o problemach z oczami mówiliśmy ostatnio tutaj:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=584
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1344
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
papuga
Junior
Junior


Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 13
Skąd: warmia

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za rady i odzew, widzę, że tutaj nie jest się osamotnionym
co do okulisty to już drugi raz robię wszystkie badania: dno oka, usg gaki ocznej zrobili mi nawet rezonans oczodolów, testy na porażenie nerwu wzrokowego i nic, wszystko ok aja nadal widzę z każdego oka osobno- tylko zgrać do kupy to się nie chce, pewnie bym to zniosla , ale widzieć 2 mężów na raz to lekka przesada :roll:

pa, pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej witaj Papuga, rozumiem cie, jeszcze gdyby się widziało dwóch różnych mężów.......ale znosić dwóch tych samych?! Laughing
szczerze współczuję
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano co za dużo to niezdrowo - dotyczy także/przede wszytkim mężów Wink

a co do oczu - wygląda na to że jesteś pod dobrą opieką, przynajmniej nie oszczędzają na twoich badaniach i wnikają jak mogą, nie potrafię powiedzić dlaczego nie przynosi to odpowiednich rezultatów Confused
może to tylko kwestia czasu i właściwe opanowanie choroby doprowadzi także do rozwiązania problemu ze wzrokiem?
nie mam pojęcia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj serdecznie na forum...
Ja z oczami to mialam tylko problem suchego oka ale kropelki (sztuczne łzy) pomogły ...
Dobrze ze masz fachową opieke musisz uzbroic sie w cierpliwość pomału dojdą do tego co powoduje Twoja dolegliwość 3m sie i niepoddawaj do usłyszenia..Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Nie Sty 15, 2006 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum, co do oczu to widze nie tyle podwójnie co jakby z milimetrowym przesunięciem takie "małe podwójnie", okulista powiedział że to może z przemęczenia i za długiego przesiadywania przed komputerem, bo niczego niepokojącego nie widzi, no i to widzenie x2 mam tylko czasami, pojawia sie i znika. badał ciśnienie oka i jest ok. ważne że z tym byłaś i szukają przyczyny
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Papużko! Ja kiedyś miałem tak jak Ty z tym widzeniem podwójnie ale to było przed chorobą jak zadużo wypiłem Laughing Ale przechodziło jak tylko wytrzeźwiałem... A tak już serio to może to jest reakcja na jakiś lek?? Mniej ciągły kontakt z okulistą i nie martw się ja mam różne dolegliwości które przychodzą a potem same znikają może i Tobie z czasem oczy "złapią właściwą ostrość". Pozdrawiam Cię ciepło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam na forum
moja mama miala przez jakis czas ze tak powiem takie napady podwujnego, potrojonego a nawet poczwornego widzenia i do tego jeszcze jej sie to krecilo. od jakiegos czasu (juz dosc dlugo) niema tego. byla u okulisty z tym ale powiedzila ze nic tam nie ma. wiec moze faktycznie jakis lek...... a moze to byc endoxan? bo dzialo jej sie to zazwyczaj jak brala endoxan hm...
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witaj Papugo.Wiem jak wygląda podwójne widzenie i widzenie z cieniem.Jestem chora na toczeń ,diagnozę postawiono w 2001.W 2000 miałam udar niedokrwienny i od tamtej pory widze podwójnie z cieniem i jwszcze obraz nie stoi w miejscu tylko płynie.Po wielu badaniach lekarz doszedł do wniosku ze to jest wina komunikacji.Informacja jednym nerwem dociera szybciej a drugim wolniej do osrodka widzenia.Wine przypisano częsciowemu porażeniu po udarze .O innych przyczynach takich dolegliwości niestety nic nie wiem.Może Twój lekarz odkryje inną przyczyne dolegliwości. Może jak juz nadmieniano w postach dolegliwość sama ustąpi. Niezbadane są oblicza naszej choroby,tyle ich ilu chorych.Może to faktycznie reakcja na jakiś lek.Z powodu tego widzenia mam kłopoty z pisaniem i często wpisuje literkę będącą na klawiaturze obok właściwej.Jest to męczące i zabiera dużo czasu na poprawki jeśli je zauważę.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i życze szybkiego powrotu do normalnego widzenia.
Wink
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 16, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie podwójne widzenie wszystkiego zaczęło się kiedy zaczęłam zażywać sterydy. Odrazu po kilku dniach zażywania wszystko było jakieś rozmazane, gorzej widziałam i podwójnie na dodatek, ale przeszło po jakimś czasie, bez żadnej ingerencji ze strony okulisty. Nie wiem ale może to być spowodowane lekami które bierzesz, u mnie tak było... trzymaj się cieplutko Buziak
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group