Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Equoral
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze zapytam:
po jakim czasie brania cyklosporyny była u Was widoczna poprawa, lepsze wynik, remisja?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kinga Very Happy
Moja Martusia brała cyklosporyne przez 4 lata tj.neoral w syropie. Juz po 3 miesiącach było widać , że organizm dobrze reaguje na podany lek. Była poprawa widoczna przede wszystkim w zmniejszajacym sie białkomoczu. Po pół roku brania neoralu (i sterydów doustnych i dożylnych) płytki nareszcie zaczęły utrzymywać sie w normie!! (z małopłytkowością walczyłyśmy prawie 3 lata). Gdy minął 1 rok przyjmowania neoralu , można było juz mówić prawie o remisji . Po drodze było jeszcze troche zawirowań , chociażby toczniowe a więc uporczywe zapalenie spojówek i inne . Ale zawsze było juz lepiej.
Teraz będzie zmiana leczenia z uwagi na V klasę uszkodzenia nerek .
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedź Smile chyba jestem niecierpliwa Twisted Evil - biorę od 2 miesięcy equoral i bym chciała natychmiastowego działania Wink fajnie by było raz coś zażyć i remisja Very Happy
Pozdrawiam cieplutko Buziak

cyklosporyna jest sprzedawana jako Neoral i Equoral
a czy może ktoś wie, dlaczego nie wolno stosować ich zamiennie?
w klinice u pielęgniarek wisi kartka: nie stosować zamiennie Exclamation
a w aptece czasem chcą mi wcisnąć Neoral, zamiast Equoralu
i na swoich listach mają zapisane, że to wymienniki
hmmm muszę się zapytać lekarza przy okazji
chyba że ktoś z Was wie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę już Equral 2,5roku , teraz jest to dawka 2x25mg. czuję sie dobrze, białko w moczu =0, Metypred zeszłam do 4mg., Włosy przestały rosnąć, ciśnienie niskie (mogłam odstawić leki na nadciśnienie) Zastanawiam się jak długo będę go jeszcze brała, boję się że będą skutki uboczne. Do lekarza który mnie prowadzi nie wiem kiedy się dostanę bo strajki i przepadła mi wizyta w czerwcu, następna na październik.
A Wy jak długo bierzecie i jak Wam z tym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biorę od sierpnia 2006; dawki różne: 2x100mg; 2x125 mg; teraz jestem na 2x75mg
ze skutków ubocznych jakie ja zauważam to owłosienie Very Happy
a poprawa w wynikach zaczęła się jakiś czas temu, powoli ale do przodu-mam nadzieję
kolejną wizytę mam w sierpniu, no i wtedy zobaczę na czym stoję Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę Equoral od prawie miesiąca w dawce 2x50 mg i 12 mg Metypredu.
Poza paleniem w żołądku przez kilka godzin po przyjęciu tabletki, momentami derealizacji w ciągu dnia i bardzo silnie bijącym sercem także przez jakiś czas po przyjęciu tabletki (co utrudnia zasypianie) zauważyłam, że moje węzły chłonne szyjne się zmniejszyły, tzn. nie wyczuwam ich.

Za tydzień powinnam mieć badania kontrolne, sama jestem ciekawa, co z niego wyniknie...
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia_s
Junior
Junior


Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A, czy ktoś z Was przy przyjmowaniu Equoral'u i miał przy tym problemy skórne (pryszcze, bulwy na twarzy, szyi, dekolcie),przy MCTD i zauważył poprawę cery i po jakim czasie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group