Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć. Miał ktoś ANA2 1:10000? :(
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 7:39 am    Temat postu: Cześć. Miał ktoś ANA2 1:10000? :( Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile
Trafiłam tu już kilka razy w przeciągu ostatnich tygodni, a wczoraj prawie "zamieszkałam".
Moje kłopoty trwają trochę ponad miesiąc, ale chyba idą w piorunującym tempie. Zaczęło się od bólu ramienia. Myślałam, że źle spałam, ale nie mijał, wręcz przeciwnie. Doszło drugie ramię, nasilił się ból i drętwienie nadgarstków (jeszcze w marcu dostałam skier. na badanie zespołu cieśni nadgarstka, ale termin badania dop. w czerwcu, w dodatku już nie wierzę, ze to zesp. cieśni). Spuchły mi palce dłoni, z trudem udało mi się zdjąć obrączkę, teraz bym chyba musiała ciąć. Lekarz kazał zrobić morfologię, białko c-reaktywne i rf lateksowy. Wszystko wyszło w normie, a bolało coraz gorzej. Dowiedziałam się, że prywatnie mogę zrobić przeciwciała anty - ccp. Ponieważ moja mama miała podejrzenie RZS (ma problemy ze stawami, ale jednak nie RZS) zrobiłam anty - ccp i nic. 0,9 U/ml czyli norma.
Pewnej nocy obudziłam się z pierońskim bólem ramion, za to ręce miałam zupełnie zdrętwiałe. Ten brak czucia wystraszył mnie bardziej niż ból, strasznie głupie uczucie. Gdyby mi dziecko spadało z łóżka nie byłabym w stanie w żaden sposób zareagować. Uderzyłam prywatnie do ortopedy, ten odesłal mnie do reumatologa.
Kolejne badania: ALT, AST, TSH, kwas moczowy w normie. Reumatolog zbadała mnie prawie przez lupę, zadało 100 pytań, powiedziała, że mimo wyników wierzy mi na słowo w ten ból i paskudne drętwienia, kazała dorobić ANA2 i boreliozę. Na ANA 2 czeka się 2 tyg., w tym czasie ból i sztywność przeszły na kolana, okolice stawów skokowych, kark i szyję. Rano także ze szczęką mam problem, przed myciem zębów rozgrzewka, żeby otworzyć paszczę. Wyniki z boreliozy w poniedziałek, ale ANA2 odebrałam wczoraj. Wyszła obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:10240, obraz świecenia ziarnisty. Autoprzciwciała zidentyfikowano jako nRNP.
Zadzwoniłam do lekarki żeby zapytać, czy mam się martwić, a ona na to, że mam być u niej w poniedziałek (bo teraz zaczął się długi weekend, zwykle się cieszyłam z takich okazji...), będzie mnie w trybie pilnym kierowała do szpitala w Krakowie. Czyli chyba mam się bać.... Szukałam w sieci informacji o tych wynikach, bo tak siedzieć bezczynie i mysleć co się dzieje przezc cały długi weekend to oszaleć można. Wiem, że wysokie miano może oznaczać MCTD. Nie znalazłam jednak informacji o tak wysokim wyniku. Rozumiem, ze jak ktoś ma w okolicy tysiąca, to już jest źle? To ze mną jest bardzo źle? Najgorsza jest ta niepewność, nie wiem nawet na ile do tego szpitala mam iść, mam dwoje małych dzieci, mieszkamy daleko od babci i dziadka, trzeba będzie jakoś opiekę zorganizować, a ja nic nie wiem Sad
Ktoś miał taki wynik i "poprawił" go? Może wiecie jak długo mogą trwać badania w szpitalu? A tryb pilny to raczej w tym tygodniu, czy w tym miesiącu, czy w tym roku?
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś choć trochę mnie oświecił Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Faktycznie przeciwciała sa bardzo wysokie. Proponuję, zebyś poczytała o przeciwciałach tutaj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

Jeżeli chodzi o szpital to z trybem pilnym zależy tylko i wyłącznie od szpitala. Badania mogą (ale nie muszą) potrwać ok. 2 tygodni. Bez diagnozy raczej nie wypuszczą.
Nie martw się. Będzie dobrze. Najważniejsze jest poznanie diagnozy (uwierz mi) i włączenie leczenia.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
trochę na temat tego co tak bardzo cię zaniepokoiło
Cytat:
każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).
* Miano ANA waha się w trakcie przebiegu choroby i może bądź nie obrazować aktywność chorobową. Dlatego nie zawsze jest możliwe stwierdzenie jak aktywny i ciężki przebieg tocznia ma dana osoba.
* Generalnie przyjąć można iż świecenie:ziarniste, plamiste – może świadczyć o 1) przeciwciałach anty SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE, 3) przeciwciałach anty RNP obecnych przy SLE, MCTD, RZS, twardzinie.


na razie spokojnie , oprocz wysokiego miana przeciwciał i bolu stawow nie masz zadnych innych objawow, a takie miano stwierdza sie czesto ono szybko spada ,
co do szpitala trzeba zrobic badania szczegołowe i myslę ze trochę poleżysz. ile nie wiem to zalezy od samego szpitala .
nie martw się to da się szybko opanowac
trzymaj się pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Mi ostatnio wzrosło miano z 1:3 200 na 1:10 000 typ świecenia ziarnisty.
Pojawiły mi się nowe przeciwciała i zbiegło się to w czasie z prawdopodobnym zaostrzeniem. Poza ziarnistym mam chyba homogenne na 1:3 200.

Z przeciwciałami jest tak, że nie wiadomo, od kiedy je masz, gdyż po raz pierwszy zbadałaś je teraz. Więc niekoniecznie muszą świadczyć o tym, że jest z Tobą bardzo źle.
Natomiast masz objawy i przeciwciała, więc warto podrążyć, znaleźć diagnozę i się leczyć, by łatwiej się żyło.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
U mnie choroba zaczęła się tak jak u Ciebie, czyli drętwieniem rąk,niesamowitymi bólami.Zrobiłam badanie EMG- wyszło ,że cięśn. Nawet "załapałam" się z prawa ręką na operację, niestety to był skutek choroby,a dopiero leczenie sterydami spowodowało cofnięcie objawów. Nie daj się namówić na operację cieśni, bo to prawdopodobnie objaw choroby reumatycznej.
Powodzenia w diagnozowaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alawa ma racje,ja tez mialam zespol ciesni przy pierwszym rzucie i minęło po sterydoterapii Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, Folka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm. To w sumie dobrze, ze nie poszłam na badanie emg.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za powitania i informacje:) Dodzwoniłam się do szpitala, podobno można wysłać skierowanie i wyniki badań (chyba ksero wystarczy??) pocztą i w ciągu miesiąca powinni dać znać kiedy przyjechać . Jak na tryb bardzo pilny, to chyba bez rewelacji, ale skoro ludzie czekają po kilka miesięcy na wizytę u specjalisty, to lepiej nie będę narzekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum, folka Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Pią Cze 15, 2012 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
We wtorek zawiozłam skierowanie, na przełomie czerwca i lipca powinnam być przyjeta Żal trochę moich chłopaków,że zostają bez mamy na jakiś czas. Ale coraz bardziej widzę, że trzeba, kolana coraz bardziej puchną, a najgorzej z ramionami Sad To już nie jest ból w stawach, który najbardziej łupał przy ruchu, tylko ból mięśni, trochę przypomina zakwasy, ale jest baaardzo mocny. W krytycznych momentach aż mi trudno oddychać. Zażywam diclac duo wieczorem, żeby przetrwać noc, ale i tak się budzę, im bliżej rana tym częściej. Lerkarka mnie pyta, czy jestem ostatnio bardziej zmęczona, no jestem, ale to chyba głównie z braku snu... A ja jestem takim śpiochem normalnie...mogę spać niemal wszędzie i o każdej porze Smile Czasem zastanawiam się, czy nie powinnam w środku nocy wstać na 2 godziny, rozruszać się i potem może jeszcze na trochę usnąć.
Rany, trzeba się zbierać do pracy, koniec ględzenia Wink Miłego dnia wszystkim Smile

Aaa, przypomniało mi sie cos pozytywnego. Przeżyłam wizytę u dentysty Smile Bałam się, że bedę miała problemy z otwarciem buzi, albo zamknięciem jak już będzie po wszystkim przy tych moich "zardzewiałych" stawach. Żułam gumę po drodze dla rozgrzewki. W trakcie wizyty dentystka robiła mi przerwy na rozruszanie szczęki. I zamknęłam Smile Całe szczeście, bo padał deszcz jak wracałam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Pią Cze 15, 2012 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Folka Smile
Z tym powrotem od dentysty to nienajlepsze rozwiązanie...idąc z otwartą "paszczą" zaoszczędziłabyś na mineralce Laughing Laughing
A tak serio to trzymam kciuki żebyś szybciutko do formy wróciła. Dzieci dadzą radę, mój Misiek jako 2-latek przez 2 miesiące z tatą do mnie do szpitala zasuwał. Dla chłopaków krótki czas rozłąki to niewielka cena za możliwość zabawy z uśmiechniętą i w pełni sprawną mamą Smile
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile Ja już po szpitalu. Potwierdziły się przypuszczenia, mam MCTD. Dostaję metypred i arechinę. Chyba, że zdobędę plaquenil. No to już wiem, na czym stoję. Przebadali mnie bardzo dokładnie, gdybym chciała zrobić sama tyle badań, to nie wiem czy wyrobiłabym się w tym roku i czasowo i finansowo... jak mam kiedyś jeszcze wracać na badania do szpitala, to chcę do Krakowa Smile O lekarzach już wcześniej słyszałam bardzo dobre opinie, sama zgadzam się z nimi w zupełności.
Trochę w szoku jeszcze jestem, nie wiem do końca, czy się cieszyć, że już wiadomo na pewno, czy martwić, że już zawsze będę ja i mój zespół sharpa... Muszę się oswoić z tą świadomością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

folka fajnie ze juz po szpitalu. Mysle ze zawsze warto znac wroga i sie z nim zaprzyjaznic bo innego wyjscia nie mamy Smile Zycze by leki i terapia przynisoly szybko dobre efekty Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

folka dobrze ze masz diagnozę po jakimś czasie poczujesz się lepiej . zyczę ci zeby to było jak najszybciej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group