Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nerki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam problem i to wielki.Wyszłam ze szpitala w piątek po ostrym zapaleniu trzustki. w ciagu zapalenia wzrosło mi białko w moczu .Dzis po kontrolnych badaniach lekarz stwierdził ze jest zle mam mianowicie 178 białka w moczu czy to jest bardzo duzo?? wiem ze nie powinno go byc wcale ale czy to juz tragiczny wynik. i jak jest ze sterydami z białkomoczem czy sie podwyzsza dawke czy obniza ?? Nie wiem czy sama sobie nie podwyzszyc sterydow do terminu wizyty u nefrologa (jest za tydzien),czy raczej wysoka sterydoterapia wpływa na białko ?? otóż przed zapaleniem trzustki nie miałam białka W szpitalu podawali mi końskie dawki sterydów Wiec czy bardzo duza ilosc sterydów moze spowodowac białkomocz?? Co radzicie wizyta (choć prywatna jest za tydzien) Sad Mysliscie ze konieczny bedzie pobyt w szpitalu ?? (mam tez za duzo erytrocytów i leukocytów)
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na poewno jesli jest białko w moczu to podaje sie wieksze dawki sterydow, i zwiksza sie leki immunosupresyjne,
czy namsz duzo białaka nie wiem, nie znam się nie piszesz ani w jakich jednostkach , ani ile tego moczu było,
moze odezwie sie ktos z chorymi nerkami

uwazaj na trzustkę bo moze byc jeszcze gorzej, chyba podali ci dietę i nie probuj żadnych odstępstw od niej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina to nie jest tragiczny wynik. Moje dziecko w wieku dwóch - trzech lat miało w ogólnym badaniu 650. Zwiększą Ci sterydy i to wszystko. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź Smile Monika pamietam o trzustce,ale zadnej diety nie dostałam tylko ogólnie trzymac lekkostrawa diete juz miałam 3 zapalenia i nigdy nie dostałam zadnej konkretnej diety Ale zamówie sobie ksiązke "Zywienie w chorobach watroby i trzustki" bo musze wiedziec co moge a czego nie w Internecie róznie piszą. Małgosia czyli myślisz ze jeszcze az tak zle nie jest ze mną ?Smile mam zchodzic ze sterydów Dzisiaj miałam odstawic kolejne 5 mg ale jednak nie zmniejsze bede czekac na decyzje nefrologa
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina ja lezałam na gastro w Ligocie i przy wypisie miałam mały egzamin czym sie rozni dieta lekkostrawna od diety trzustkowej

tylko miekki chleb tostowy, chude sery białe, jogurty natulane, zadnych sokow z swiezych owocow, ani samych owocow, chyba ze z kompotu
zero tłuszczu, zadnego masła oliwy ,majonezu, smietany , zadnych ciast nawet drozdzowki ani paczka ,zero kawy czekolady kakao,
i najwazniejsze zero alkoholu
dieta jest bardzo rygorystyczna ale mozesz wrocic do zdrowia ,możesz
kasza na wodzie, kisiele ,zupy najwyzej na drobiu a lepiej na kostkach rosołowych , galaretki np z kurczaka mozesz , zadnych sledzi , tylko ryby na parze, wrocisz znowu
mieso najlepiej z indyka lub cielecina ugotowane lub uduszone,
zero frytek, pizzy ,
wierz mi jak się bedziesz tego trzymac będzie dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie zwiększa się sterydy przy wysokim białkomoczu.
Sama na pewno nie powinnaś zmniejszać dawek sterydów, niech się tym zajmie nefrolog. Ja jestem pod opieką nefrologa i sama na własną rękę nic nie kombinuję Wink
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju Monika to jest straszne .Ja mam rodzine i teraz tez gotowac wszystko osobno masakra Sad a jak myslisz czy tak za rok lub dwa lata bede mogła sobie wprowadzac produkty z śladem tłuszczu?? badz owoce surowe itd?? Na jeden ze stron pisze nawet ze w 3 fazie rekonwalensensji czyli ok poł roku po mozna jesc jak zdrowy człowiek z tym ze nie smazyc i nie jesc potraw tłustych .Czy to dieta na całe zycie taka rygorystyczna:(??
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne ze tak, na razie jednak gotuj jak dla wszystkich i dla siebie odkładaj nie doprawione, ja gotowałam 2 obiady, zaczełam tez robic pulpety dla wszystkich w lekich sosach z ziołami
pól roku scisłej diety powinno wystarczyc ale unikaj alkoholu przez resztę zycia, czasem piwo , albo lampka wina ale to juz po poł roku
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Monia Smile he To dobrze nie musze jesc smazonych i tłustych(to zrobi dorze na reszte narzadów) A alkohol to ho ho zanim wezme troszke do ust to minie z 2 lata.Acha i miałam sie zapytac jestes po ostrym zapaleniu trzustki czy jakims innym organem ??
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem po ostrym zapaleniu trzustki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika kiedy przeszłas?? ile teraz produktów wprowadziłas które były zakazane ?? jeju pierwszy raz spotykam na forum osobe z zapaleniem trzustki.Acha i alkohol czy jak bedzie jakies wesele lub wieksza uroczystosc czy mozna w minimalnej dawce oczywiscie mysle tu za rok lub dwa napic sie.??Jestem smakoszem dobrym czerwonych win
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wino po pol roku ale nie za duzo, od czasu do czasu piwo,
teraz juz jem wszystko oprocz kapusty bo to nie wchodzi mi za zadne skraby ale poł roku diety było bardzo rygorystycznej
ja przeszłam 3 lata temu takie ostre zapalenie
tydzien same kroplowki , potem zaczyna się od kleiku i sucharow
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłam własnie od lekarza ogólnego. Nagle w ciągu tygodnia białko mi zniknęło nie mam go wcale.Lecz w krwi mi wyszła kreatynina98,9umol/l [44,0-88,0]Lekrz powiedział ze nie jest bardzo ale jest tak samo mocznik wyszedł mi 15,7 mmol/l[8,3] to prawie o połowe:( i erytrocyty(w moczu) 10-15 ,Reszta moczu ok. Lekarz powiedział ze jezeli za miesiac 5 października mam wizyte w szpitalu to moge w połowie wrzesnia jeszcze powtórzyc badanie(brałam mase antybiotyków wczesniej na OZT) ,badz umówic sie juz teraz do prof. Moja córka idzie do przedszkola ,dopiero co wyszłam z 1 szpitala wolałabym poczekac .Czy to dramatyczne wyniki ?? Z czego one moga wynikac?? co Wy byscie zrobili na moim miejscu (mam kłębuszkowe zapalenie nerek) czy ta kreatynina "zżera" nerki ?? Jeszcze dodam ze jakies badanie GFR mam prawidłowe
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina7 napisał:
Wróciłam własnie od lekarza ogólnego. Nagle w ciągu tygodnia białko mi zniknęło nie mam go wcale.Lecz w krwi mi wyszła kreatynina98,9umol/l [44,0-88,0]Lekrz powiedział ze nie jest bardzo ale jest tak samo mocznik wyszedł mi 15,7 mmol/l[8,3] to prawie o połowe:( i erytrocyty(w moczu) 10-15 ,Reszta moczu ok. Lekarz powiedział ze jezeli za miesiac 5 października mam wizyte w szpitalu to moge w połowie wrzesnia jeszcze powtórzyc badanie(brałam mase antybiotyków wczesniej na OZT) ,badz umówic sie juz teraz do prof. Moja córka idzie do przedszkola ,dopiero co wyszłam z 1 szpitala wolałabym poczekac .Czy to dramatyczne wyniki ?? Z czego one moga wynikac?? co Wy byscie zrobili na moim miejscu (mam kłębuszkowe zapalenie nerek) czy ta kreatynina "zżera" nerki ?? Jeszcze dodam ze jakies badanie GFR mam prawidłowe

Cześć,
GFR to wyliczany współczynnik mówiący o jakości pracy nerek (filtracja kłębuszkowa). jest kilka sposobów jego wyliczania, zależy głównie od stężenia kreatyniny, wieku i płci pacjenta/ki.
możesz szybko wyliczyć tutaj: http://gfr.eden.mielno.pl/
pozdrawiam
Więcej o kreatyninie na http://kreatynina.redmed.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Nie Cze 17, 2012 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wyszłam w środe ze szpitala mój problem to wysoki białkomocz w porywach do 6,5g/d Jak wychodzilam ze szpitala spadł do 4g Mam przez 5 tyg brac calcort w dawce 50 mg jezeli to nie pomoze to włączą cell cept Moje pytanie brzmi czy istnieja jakies Prawdy i Mity na temat białkomoczu Smile?
Np.Czy mozna sobie jakos pomóc z tym białkomoczem w codziennych sprawach jaka dieta ? co ograniczyc Czego sie wystrzegać Gdzies kiedys przeczytałam ze kąpiel w gorącej wodzie potęguje białko ale nie wiem czy to tylko jakies ploteczki .Teraz jest okres wakacyjny czy moge wybrac sie na basen? Oczywiscie zdaje sobie sprawe z infekcji które ewentualnie mogłabym załapac ale czy jakies oprócz tego przeciwskazania są?? jak z wysiłkiem fizycznym ?? Czy są wsród motylków jakies osoby które maja doświadczenia z tą przypadłkością? Bardzo prosze o jakies rady takie poprostu życiowe codzienne Dziękuje Smile
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 4 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group