Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fibromyalgia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze ,że o tym piszesz, nawet bardzo dobrze- wymieniamy się doświadczeniami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli jestes uczulona na leki byc moze i to ci nie słuzy ? trzeba o tym powiedziec lekarzowi moze zmieni na cos innego, skoro sie upiera ze to pomoże to watro by bylo brac, twoje objawy moga świdczyc o jakim uczuleniu ? na składnik leku na sam paracetamol tez tak reagujesz ? czy tylko na ten z plusem czyli dodatkiem
czy moze to ten plus mogl zaszkodzic, kofeina czy kodeina nie wiem co jest w ktorym przeciwbolowym z dodatkiem,

koniecznie powiedz o tym lekarzowi nich zmieni na cos innego, bo to nie jest normalne działanie leku albo dostajesz duze dawki, jest w czym wybierac sa inne lżej działajace leki o duzej skuteczności
ten lek ma wiele skutków ubocznych i jest silnym srodkiem antydepresyjnym nie jest znowu taki nowy bo wprowadzono go na rynek w 1990 roku,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zossia2
Kadet
Kadet


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 39

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moniko w tym paracetamolu byla kofeina,nie moge teraz powiedziec czy to paracetamol winny czy ten dodatek.
Co do antydepresantow to nie wiem ,moze poczekam na urlop w Polsce i skonsultuje to z jakims psychiatra.
ja wciaz mam wieksze zaufanie do lekarzy polskich niz tutejszych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko...czy fibromialgia i neuromialgia to to samo? mam zdiagnozowany toczeń, od jakiegos czasu pojawily sie silne bole w okolicy lędźwiowej, wykluczono nerki jako przyczynę. lekaż natomiast stwierdził neuromialgię. nie moge znaeźć inf, na ten temat. dostalam dodatkowe leki przeciwbolowei podobno na tym leczenie sie kończy.
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy też niewiele udało mi się ustalić. Mam też wątpliwości, czy taki termin w ogóle funkcjonuje w terminologii medycznej wśród myalgii, bo problemy neurologiczne można podczepić pod grupę myalgii. Jakaś neuropatia, neuralgia /nerwobóle/.
Ale skoro lekarz mówi o neuromyalgii, nie śmiem podważać.
Nie wiem, czy to jest to samo (jedna wzmianka stawiała znak równości, ale to też była wypowiedź laika).
W przypadku rzs, twardziny, tocznia in. mogą mieć miejsce bóle, objawy zajęcia nerwów.

Alfabetyczny spis różnych dolegliwości: http://neuromuscular.wustl.edu/alfindex.htm#F
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolac171
Junior
Junior


Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 7:11 pm    Temat postu: Fibromialgia Odpowiedz z cytatem

Majka , jęsli masz bóle mięśni i stawów, a nie masz wyczerpania i słabości całego ciała , to niekoniecznie jest to fibromialgia. U mnie było to samo i w końcu zdiagnozowano mi Zespół Sjegrena, w którym oprócz bóli mięśniopwych występuje suchość oczu i jamy ustnej. A o fibro możesz poczytać na Fibromialgia -Forum - Gazeta.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chociaż może o tej fibromialgii lepiej tu wkleić, prawda Question
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1626320,1,fibromialgia-spor-o-bol,index.html

Cytat:
Ten ból pojawi się nagle i długo nie ustąpi. Obezwładni mięśnie, utrudni koncentrację. Gdy leki go nie ukoją, zaczniemy wędrówkę po lekarzach. Od wielu usłyszymy, że... nic nam nie dolega, bo badania są w porządku, kilku skieruje nas do psychiatry. Minie trochę czasu zanim trafimy do takiego, który powie, że chorujemy na fibromialgię.

Fibromialgia (FM) należy niewątpliwie do grupy tych zagadkowych, współczesnych schorzeń cywilizacyjnych, co do których nie wiadomo, skąd się wzięły i jak je leczyć. Samo słowo oznacza przewlekły ból mięśni. Po raz pierwszy użyto tej nazwy w 1976 r., ale dopiero w 1990 r., dzięki Amerykańskiemu Towarzystwu Reumatologicznemu, które podało kryteria klasyfikacyjne i diagnostyczne fibromialgii, stała się ona jednostką chorobową. Została zaliczona do grupy schorzeń reumatycznych tkanki miękkiej o nieznanym pochodzeniu. Charakteryzuje się uogólnionym bólem mięśni szkieletowych, tkliwością przyczepów ścięgien oraz innymi zaburzeniami czynnościowymi. W środowisku medycznym wciąż jednak trwa debata nad tym, czy fibromialgia w ogóle istnieje, a jeśli tak, to czym jest i czy powinno zaliczać się ją do schorzeń reumatycznych.


Tekst: Magdalena Gajda

Konsultacja: lek. med. Katarzyna Suchoń, kierownik Poradni Reumatologicznej przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, wojewódzki konsultant ds. reumatologii

Źródło: Żyjmy dłużej
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Pon Cze 25, 2012 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z was zna dobrego lekarza który zajmuje sie tym schorzeniem, do kogo najlepiej sie udac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 5:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to są doniesienia medyczne...
o lekarzy pytamy w innym dziale
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
masaya
Junior
Junior


Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: UK

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 5:18 pm    Temat postu: Spychologia Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam ze Fibromialgia jest spychologia...Latwo nazwac tak cos na co nie ma innego wytlumaczenia. 11 punktow na ciele ktore boli cale i wszedzie nie trudno znalezc. Jest mnustwo przeroznego rodzaju schorzen na ktore nie pobiera sie standardowych badan typu CRP itp..Problem trzeba drazyc. A jesli nie wie sie co i jak i sie nie drazy to po to wlasnie wymyslono Fibriomialgie.
Istnieje cos takiego jak miopatie metaboliczne np i milion roznych schorzen pochodzacych od mniej lub bardziej znanych nazwisk! Wg mnie Fibriomialgia i Zespol Przewleklego Zmeczenia po prostu NIE ISTNIEJA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group