Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pluskotka z rodziną
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Czw Lis 15, 2012 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Melisa. Smile
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pon Sty 12, 2015 7:35 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odebrałam ostatnio wyniki ANA 1:80, świecenie ziarniste. Anty-CCP w normie, ENA nic nie wykryto. Czyli dalej szukam...
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pon Sty 12, 2015 7:36 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłaś już z wynikami u reumatolog?
Ciekawa jestem co powiedziała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko w normie, więc dalej jesteśmy w kropce. Przyzwyczaiłam się, że brak diagnozy bywa dziedziczny. Smile
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pon Sty 12, 2015 7:37 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze teraz do ciebie skrobnac Very Happy
Czytam twoj temat, (przegryzam sie powoli przez kazdego osobiscie) i wiesz jaka jest moja pierwsza mysl?
Wiekszosc twojego tematu jest o twoim tacie. Strasznie mi przykro, i sciskam sie mocno i podziwiam zaparcie i sle w tej ciezkiej drodze.
Ale gdzie Ty?
Przeciez sie tu zalogowalas, bo masz dolegliwosci, wiec moze czas pomyslec teraz o sobie? I to nie tak aby, aby dla zamydlenia oczu, ale konkretnie?
Wiem , ze bylas zajeta tata, ale ten problem rozwiazal sie , (ze tak nieelegancko powiem) biologicznie.
Kobiety matki zony corki maja z reguly tendencje do stawiania siebie na ostatniej pozycji.
Powiedz , zabierzesz sie teraz za siebie? Z reka na sercu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz... tata był bardziej chory, na nim skupiała się nasza uwaga. Walczyłyśmy, żeby udało się go zdiagnozować, żeby zdążyć.
Liczę, że i mnie uda się zdiagnozować. Może nie warto się spieszyć, nie jestem przecież umierająca. Chociaż to czekanie też jest męczące.
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pon Sty 12, 2015 7:40 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ente
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 35

PostWysłany: Pią Lut 08, 2013 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liczyc pluskotko musisz na siebie , bede od czasu do czasu sprawdzac czy dzialasz, dobrze?
Ale przyznaje - czekanie jest wstretne Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyślałam, że powinnam wrócić do swojego wątku. Nie wiem czy dobrze zrobiłam próbując zreanimować stare posty, które ponad rok temu w złości usunęłam, ale jednak wypełniłam je treścią. Czytałam je przecież tysiące razy, jak mantrę wbijając sobie w głowę wasze ciepłe słowa i myślę, że oddałam to, co zawarte było w nich wcześniej. Kilka zostało pustych, tak samo jak przepadł pierwszy post, ale tego naprawić nie umiem. Dziecinady, którą zaprezentowałam, też nie.

Wątek urwał się w lutym 2013 i przyznam, że aż do listopada tego roku nic ciekawego się nie działo. Robiłam sama jakieś badania na własną rękę, które wychodziły dobrze. Trochę chorował mój przeszczepiony chłop, więc jak widać rola opiekunki mężczyzny mego życia znów przesunęła mnie na dalszy plan. Latem dopadły mnie dolegliwości para-refluksowe i poznałam smak ciągłej zgagi itp. W listopadzie trafiłam do szpitala i to był przełom. Opowiedziałam o bólach pleców, stawów, drętwiejących dłoniach, bólu w spoczynku i poprawie w ruchu, bolejących nocach i wystarczyły dwa badania, żeby postawić podejrzenie.
Po prześwietleniu mnie roentgenem na wysokości stawów krzyżowo-biodrowych i zbadaniu HLA B27 wszystko się nagle rozjaśniło. I ja na to nie wpadłam, zbywając ZZSK w myślach jako męską chorobę. Oczywiście póki co jestem podejrzeniem seronegatywnej spondyloartropatii, które ma ćwiczyć i łykać NLPZ.

W październiku 2014 odebrałam wynik kontrolnego RTG stawów k-b i ku memu zaskoczeniu odkryłam, że jestem posiadaczką kolejnej (oprócz hypoplastycznej nerki) wady wrodzonej w postaci niespojenia łuku kręgu S1.

Listopad jest chyba ulubionym miesiącem mojej choroby, bo w tym roku znów coś mnie zaskoczyło. Najpierw było to biodro, bądź coś co znajduje się w jego pobliżu, ale generalnie w tej okolicy. Bolało, trzeszczało i nie pozwalało założyć nogi na nogę. Uspokoiłam to braniem przez tydzień leków przeciwzapalnych. RTG nic nie wykazało, ale do tej pory co kilka dni odczuwam silniejszy ból w tej okolicy. Zaraz po tym odkryłam guzek na palcu stopy i postanowiłam coś z sobą zrobić. Znalazłam nowego lekarza i podejrzenie spondyloartropatii zamieniło się w jej pewność. Dowiedziałam się, że mój kręgosłup piersiowy posiada ruchomość 0,5cm przy normie powyżej 3cm. Sama widzę, że coraz dalej mi do podłogi, a kiedyś potrafiłam przy skłonie dotknąć podłoża. Mam więc zalecone prześwietlić kręgosłup piersiowy i lędźwiowy. A przede wszystkim zaczęłam brać Sulfasalazynę. Czyli zaczęło się leczenie z grubej rury. No może przesadziłam, ale w tym momencie poczułam, że jednak jestem reumatyczką i nic mi się nie wydaje.
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskota cieszę się że uzupełniłaś swój wątek , te puste miejsca także Very Happy Very Happy

Nie zaniedbaj rehabilitacji .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika właśnie znów ją zaniedbałam, zawsze mam jakąś dobrą wymówkę. Ostatnio czuję się obolała, więc pewnie pogodzę się z kocykiem. Smile
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka cieszę się że uzupełniłaś wątek . W nerwach często robimy głupoty. Dobrze że z czasem nam przechodzi. Czas zadbać o siebie i swoje zdrówko ,nie zapominaj o rehabilitacji bo baty będą . 3m się .Powodzenia!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka w nerwach robi się różne głupie rzeczy Smile ważne, żeby potem ochłonąć i wyciągnąć wnioski.
Pamiętaj o rehabilitacji, to w końcu Twoje zdrowie i możliwość normalnego funkcjonowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka napisał:
Kilka zostało pustych, tak samo jak przepadł pierwszy post, ale tego naprawić nie umiem. Dziecinady, którą zaprezentowałam, też nie.
Pluskotka - jak mawiał bodajże Konfucjusz, głupiec który zrozumiał swój błąd, nie jest już głupcem.
Mylić się jest rzeczą ludzką. Przeżyłaś chwilę zawahania, mogłaś więc zadziałać pochopnie.
Błędy są od tego, by na ich podstawie nauczyć się działać poprawnie, a wnioski są od tego, by błędów nie powielać.
Wyciągnęłaś wnioski, więc trzymam kciuki, abyś w nich wytrwała.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka ty masz cale zycie przed soba i powazna diagnoze,wiem ze wiele zalezy od nauki,medycyny i lekarzy ale ty rowniez musisz wziac swoj los w swoje rece,ty rowniez jestes odpowiedzialna sama za siebie wiec walcz i sie rehabilituj bo to bardzo wazne....aha,witaj w swoim watku Very Happy
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group