Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pieczenie stóp
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Paź 28, 2006 8:43 pm    Temat postu: pieczenie stóp Odpowiedz z cytatem

od jakiegoś czasu w nocy strasznie pieką, swędzą, (strasznie mi w nie gorąco) mnie stopy - dość mocno, że spać nie da rady Confused kiedyś już tak też miałam, ale nie w tak "drastycznym" wydaniu Wink to nie jest na 100% żadne uczulenie na kosmetyki, bo występuje niezależnie od użycia kremu nawiżającego, czy oliwki itp. a dodam, że w ciągu dnia mam je cały czas zimne, ale kolor jest normalny - nie sinieją.

czy ktoś miał może kiedyś podobne "przejścia"? Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Wrz 11, 2010 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź Smile
dziś znów się męczyłam; zauważyłam, że jak odkryję stópki to trochę pomaga Very Happy może przygotuję sobie miskę z woda (żeby nie chodzic po nocy) i będę je moczyć Wink Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patrycja2000
Senior
Senior


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 70

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga ja tez mialam 4 lata temu cos takiego..zaczelo sie od pieczenia stopy, moja rodzinna nie wiedziala od czego i w zasadzie zbagatelizowala to... a pieczenie narastalo i narastalo, az w koncu czulam jakby mi kto wbilam momentami szpilki w palce, to bylo straszne, ciagle byl bol, pomagaly mi zimne oklady, a najbardziej jak wystawilam gola noge za drzwi na snieg bo potem juz tylko to mi pomagalo...meczylam sie tak ponad 4 miesiace, w tym czasie bylam na tramalu, spadlam z wagi z 58 na 43..wygladalam okropnie i nie mialam na nic sily...az w koncu wyladowalam na reumatologi podano mi solu medrol i bol powoli ustepowal... lekarze powiedzieli ze zaatakowalo mi tkanke miekka....
Nie lekcewaz tych oznak i zglos sie do reumatologa...zeby nie wyszlo tak jak ze mna... pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrycja ma racje .Od tego zaczely sie moje objawy choroby ,do tego nie znosny bol stop jakby byly polamane.ja mialam szczescie bo dosc szybko trafilam do reumatologa i szybko rozpoznano mi chorobe . dlatego nie zwlekaj ibiegusiem do fachowca!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy najbliższej wizycie (16 listopad) powiem lekarzowi
dzięki za te informacje
Pozdrawiam!
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może to jakiś skutek uboczny któregoś z leku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja lekarka twierdzi ze to skutki leków i samego tocznia, jesli jeszcze masz zespól antyfosolipidowy to rzecz normalna , może piec, moze palić, mnie pomaga jedynie smarowanie stóp kremem do rak, nie do stop ale do rak , o lekkiej konsystebcji , który szybko się wchłania, na jakis czas ( parę godzin,) jest lepiej , jakiś czas temu piekły mnie tak stopy i dłonie, dłonie były czerwone a same palce koloru buraczka, ustąpiło bez leków, te dolegliwości co jakis czas wrcają, sporo osób chorych na tocznia i z wysokimi kardiolipidami ma takie problemy , każdy radzi sobie jak moze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam zespołu antyfosfolipidowego- powiem lekarzowi o tych dolegliwościach podczas wizyty.
ale czemu to piecze tylko w nocy i spać nie daje, a w dzień jest sppkój Rolling Eyes Very Happy
złośliwa przypadłość Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto Paź 31, 2006 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od jakiegoś czasu też mam takie pieczenie stóp,zawsze było odwrotnie ,rece i nogi tak mi marzły az do bólu,a teraz gorąco i to pieczenie,ja myślałam że to wina metypredu,albo acardu,że poprawiło mi się krązenie Very Happy ,a to może być kolejny objaw chorobowy?/ Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam wątek, ponieważ od jakiegoś czasu czuję jakby moje stopy płonęły. Czuję ucisk w bucie, nie wiem może od tego pieczenia puchną? Miewam również takie gorące prądy schodzące w kierunku stopy. Czy macie podobnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka, myślisz że to może być spowodowane problemami z krążeniem? Ręce zwykle mam lodowate, czasem z tego zimna są wilgotne. Zgłoszę ten objaw mojej nefrolog.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Wto Gru 31, 2013 1:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym nefrologiem to napisałam, ponieważ w najbliższy poniedziałek mam wizytę, a u reumatologa dopiero w kwietniu:) Ale tak na serio od pewnego czasu mam wiele dziwnych objawów wartych zgłoszenia lekarzowi, a pieczenie stóp i to w ciągu dnia (nie wieczorem) wydaje mi się dziwne. Zresztą co w naszej chorobie takim nie jest:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Wto Gru 31, 2013 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group