Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

o czym może świadczyć leukocytoza?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:16 am    Temat postu: o czym może świadczyć leukocytoza? Odpowiedz z cytatem

witam..odebralam wyniki badan i mam leukocytoze..16,7 tys/mm szesc gdzie norma podana jest do 10tys/mmszesc..granulocytow mam 13,6 przy normie6,8....powiedzcie prosze o czym to moze swiadczyc..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
z tego co wiem to może świadczyć o jakiejś infekcji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 12:09 pm    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

tez tak mysle ale zastanawiam sie o jakiej bo nie jestem przeziebiona i wlasciwie nic mi nie jest na co moglabym zwrocic szczegolna uwage..a wogole jak to sie moze miec do tocznia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w toczniu najczęściej spotykanym zaburzeniem morfologii krwi jest leukopenia, czyli coś wręcz przeciwnego.

a podwyższona liczba leukocytów może wiązać się z cała masą - poważnych i błachych przyczyn:

(...) może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi (wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres) lub patologicznymi (stany zapalne narządów, uszkodzenia tkanek, zakażenia, zatrucia, nowotwory

leukocytozę obserwuje się po posiłku, pod wpływem stresu, w ciąży, w zakażeniach bakteryjnych, wirusowych, grzybicznych, stanach zapalnych, nowotworach, w terapii sterydami.

tak więc to nie musi być zwykłe przeziębienie z gorączką , wg mnie lekarz powinien zwrócić na to uwagę i odpowiednio to zinterpretować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 12:52 pm    Temat postu: dzieki Odpowiedz z cytatem

dzieki Nenya..wlasnie umowilam sie na wizyte za tydzien u swojego lekarza..mam nadzieje ze to wyjasni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja takze dzis odebralam wynik i leukocyty podchodza do 18 tys Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
iwonka1
Junior
Junior


Dołączył: 11 Gru 2005
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 9:22 pm    Temat postu: ooooooooo Odpowiedz z cytatem

noooo......tez nie malo..masz jakies dolegliwosci ktore moglabys z tym wiazac?czesto miewasz taki stan rzeczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba teraz moje posiniaczone i poguzowane nogi ale nie wiem czy to moze byc przyczyna... na szczescie z nogami o niebo lepiej Laughing nawet sie specjalnie tym nie przejelam zrobilam morfologie poprostu bo lekarz kazal po dwoch tyg zarzywania eku na tarczyce zrobic bo moga leukocyty spadac a tu wrecz odwrotnie.... ale nic mnie to nie martwi bylam dzis z tym u lekarki i powiedziala ze nie ma sie czym przejmowac... jakby spadly to trzeba bylo by lek odstawic... uff ale to pogmatwane Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytam że nie tylko ja mam czasem przez kilka miesięcy za wysokie leukocyty/powyżej 10.000/ ale nie przekraczają 15.000 ale może faktycznie w tych przypadkach jest to po sterydach one tak dużo robią spustoszenia w organiźmie jednak jak nic szczególnego się nie dzieje nie przejmujmy się niech to robią za nas specjaliści..problem jednak czasem jest w tym .ze czasem pozostawienie tego samemu sobie może mieć zły koniec Rolling Eyes Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Cze 23, 2012 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie odświeżyć wątek Smile Jestem dziwnym przypadkiem, bo leukocytozę mam zawsze powyżej normy. Jakieś 24 lata temu doszła nawet do 34 tys. - oczywiście od razu zapakowano mnie do szpitala, wykonano szereg badań, łącznie z pobraniem szpiku kostnego i... nic. Poziom leukocytów po 3 dniach spadł do 13 tys., bez żadnych leków. Były częste wizyty w poradni hematologicznej i zakończyło się to stwierdzeniem, że to już taka moja uroda Shocked I tak chyba rzeczywiscie jest - zauważyłam, że jak jestem przemęczona, zestresowana, nie dojadam lub jem byle jak i byle co, to leukocyty lecą w górę i chyba coś w tym jest Smile
najprawdopodobniej może to być jakaś skłonność dziedziczna, bo jedna z moich sióstr ma podobnie, no i moja córka również.

Pozdrawiam
iwus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group