Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witajcie :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że dogłębniejsza diagnostyka mogłaby coś więcej wyjaśnić u Ciebie. Miałaś za mało badań. a jednorazowa nieobecność ANA jeszcze o niczym nie świadczy. A diagnostyka w kierunku RZS też marnie była zrobiona. Musisz upominać się o bardziej wnikliwą diagnostykę bo 'coś' się wykluwa. A im szybciej będzie wdrożone leczenie konkretne tym bedzie skuteczniejsze!!

Powodzenia w diagnozowaniu!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TiGa
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, co jakiś czas pojawia mi się tak znikąd podwyższenie temperatury do 37,4-37,6 stopni. Zawsze to czuję, bo robi mi się dziwnie zimno, ale i czuję jak się pocę. Potrafi się to utrzymywać kilka dni, raz nawet tydzień. Rodzinna powiedziała, że może mam fizjologicznie normalną taką temperaturę.
Ostatnio miałam wyższą pod koniec lutego, ale przeziębiona wtedy byłam.
Dzisiaj zimny i wietrzny dzień u mnie, na spacerze z psem pomimo rękawiczek odczuwałam ten wiatr strasznie, bo jak się robi zimno, to ręce, szczególnie palce mnie tak nie wiem jak to opisać, rwą , ciągną...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos o paluszkach na zimnie Wink
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1165

Takie stany podgoraczkowe u mnie tez wystepuja...

Wiem,ze jest Ci ciezko- oczekiwanie na diagnoze, to nic milego. A stres i nerwy to normalka.. Niestety- tak wyglada rzeczywistosc Confused
Skorzystaj z porad Kini i postaraj sie o dokladniejsze badania, moze to cos wyjasni..

Trzymaj sie i nie daj sie zwariowac Wink
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TiGa
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie bardzo próbuję nie dać się zwariować Smile Oczywiście Kinia ma rację, badania u mnie żadne właściwie i to diagnozowanie to leży i kwiczy. Dzisiaj dzwonię do mojego reumatologa umówić się na wizytę i przycisnę go o te badania... Chociaż nie będę ukrywać, że się ich bardzo boję...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strach ma wielkie oczy..o takie - Shocked ..

Lepiej znac wroga, prawda? Jak juz wiesz z czym przyszlo Ci walczyc to wiesz rowniez jak.. a tylko w ten sposob jestes w stanie wroga pokonac czy okielznac..- Badz dobrej mysli! Very Happy

Buziak Buziak Buziak Agitacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Tiga i powodzenia w diagnostyce ! Smile
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Tiga
To co opisujesz wypisz wymaluj ja Laughing Laughing , tylko że wsie wyniki tez mam dobre. Leków brak, a specjaliści mnie przepychają z kąta w kąt.

Miłego buszowania Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TiGa
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wszystkie słowa Smile
Dzisiaj umówiłam wizytę u mojego reumatologa na czwartek, więc na pewno zdam relację Smile
Dodatkowo umówiłam się do okulisty na dokładniejsze badania na 28 marca i w kwietniu do dermatologa, bo również sprawę moich licznych pieprzyków zaniedbałam nieco, więc czas się za siebie wziąć.
Wiem, że diagnozowanie może potrwać i latami, poczytałam niektóre wątki, ale trudno, ważne, że w ogóle się za to zabiorę. W chwili obecnej i w stanie umysłowym , w jakim się znajduje, a więc mając mętlik w głowie i oczywiście bojąc się jak diabli - obecność na forum i Wasze głosy rozsądku i wsparcia są jak balsam dla duszy Smile A więc możecie się przyzwyczaić, że będę się tu odzywała do Was Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj TiGa Smile
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj TIGa.

Z palcami kilka lat wcześniej miałam podobnie, guzki Burgera, jak nazwała moja Pani Doktor. Znikały by później pojawić się nowe. Raz są raz zanikają. Mam Zespół Raynouda. Tocznia miałam przez 8 lat pod Question
Gdzie się leczysz? Szybko się zarejestrowałaś do reumatologa. Ja na Unii z rocznym wyprzedzeniem .
Szybkiej diagnozy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TiGa
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Małgosiu, właśnie miałam się do Ciebie odzywać poz tym jak zobaczyłam, że jesteś ze Szczecina Smile
Mi kiedyś znajomy fizjoterapeuta z Niemiec powiedział, że to mu się kojarzy z guzkami Heberdena i Boucharda,a jak powiedziałam to rodzinnej, to nie wiedziała za bardzo o co chodzi...
Odkąd biorę leki już tak mocno nie atakują. Sporadycznie jeden czy dwa palce zrobią się gorące czerwone i zaczną swędzieć po swojemu. Od wczoraj zaobserwowałam guzek z boku palca środkowego, dawno tego typu mi się nie robiły, jest bardzo twardy, ale na szczęscie niewielki. To wygląda tak, jakby mi w tym miejscu "kość spuchła" Smile jakkolwiek to dziwnie brzmi Razz
Mnie leczy od maja zeszłego roku dr Fengler i w sumie jak na razie odpukać, szybko udaje mi się zarejestrować, czekam najwyżej tydzień.
Miałaś z nim styczność kiedykolwiek albo słyszałaś o nim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej TiGa Very Happy

Wiem, ze pisalas do Malgosi, i z pewnoscia udzieli Ci odpowiedzi Wink , ale pomyslalam, ze moze jak bedziesz miala czas to mozesz rowniez przejrzec ten watek ( czasu musisz miec jednak sporo Laughing )

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662&highlight=lekarze+godni+polecenia

pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TiGa
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile No niestety czasu mam ostatnio sporo, chociaż wydaje mi się, że wciąż za mało, na przykład jeśli o porządki w szafach chodzi Razz
przejrzałam wątek , nic o doktorze nie znalazłam, już wcześniej wpisywałam go w wyszukiwarkę i tylko w jednym temacie mi wyskoczył, ale nic konkretnego.
Miałam wujka, dobrego reumatologa, ale niestety zmarł chwilę zanim pojawiły mi się te zmiany na stawach, a to był złoty człowiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Mar 19, 2013 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj TiGa Laughing

Odkąd jestem na halidorze te guzki są sporadyczne. Raz większe raz mniejsze. U mnie rodzinna nic nie wiedziała na początku, ani o zespole antyfosfolipidowym, ani o toczniu. Ja leczę się cały czas w klinice na Unii. Osobiście nie słyszałam o tym lekarzu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TiGa
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 39
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 22, 2013 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to byłam wczoraj u pana doktora, dalej mam brać Quensyl, ponoć mam leukopenię. Ale powiedziałam, że może to przez te ciągłe infekcje mi spadł poziom.
Ogólnie wpisał mi rozpoznanie na chwilę obecną : niezróżnicowana choroba tkanki łącznej.
Dostałam skierowanie do kardiologa, polecił lekarkę z Arkońskiej, zaraz będę dzwonić i dowiadywać się czy to będzie listopad czy grudzień, bo na wcześniej nie liczę :/
Tyle, że te moje duszności to na przykład wczoraj wymęczyły mnie tragicznie, dlatego jak wróciłam do domu, to od razu do łóżka, wszystko mnie bolało, temperatura 37,3 co prawda, ale było mi zimno i katar po prostu królował.
Dzisiaj od rana ten okropny ból głowy, zatkany nos, no i niestety dwa palce prawej ręki spuchły mocniej od wczoraj i niestety , ale musiałam je pogimnastykować, żeby je zgiąć. Nawet teraz wciąż czuję taką sztywność przy zginaniu i ból.
Także tak to wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group