Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z pamięcią, dezorientacja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie tak Moniko wygląda test Very Happy Oj Ty moja "staruszko" zapominalska Wink
Test nie jest trudny ale mnie opony zaskoczyły ! Dowaliłam gumę zamiast kauczuku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Sty 05, 2013 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dowaliłam gumę zamiast kauczuku

yy ja myślałam że oponu są z gumy Very Happy


tak sobie czytam i przypomniało mi się że moja babcia od kilku lat ma problemy z pamięcią. zapomina gdzie coś położyła, jak mnie pozdrawia to przy okazji moje dzieci (których nie mam), że był właśnie jej syn i ją okradł itd. nie ma żadnych zmian organicznych (przebadana na wszystko bo ciocia za wszelką cenę chciała wyjaśnic co to), powiedzieli że to pewnie ze względu na wiek ma 85l (zaczęło sie ok 2-3 lata temu nasilać) i być może wina depresji (bo wyszło że ją ma).
może ja umysłowo też mam te 85 l lub więcej Laughing .
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłam z testu pamięci u psychologa.
Nie ma się czego bać Wink
Wiedzy nie sprawdzali, testu na inteligencję też nie było Rechot
Test składał się z kilku testów na sprawdzenie różnych zaburzeń.
Musiałam układać kolorowe klocki według wzoru, zapamiętać kilka wyczytanych słów, układać patyczki według wzoru, przerysowywać proste obrazki patrząc na nie, zapamiętać figury na obrazku i je potem narysować, powtórzyć wyczytane ciągi liczb, ułożyć układankę itp

Chociaż przyznam, że trochę się zdenerwowałam jak nie mogłam ułożyć wzoru z klocków, który wydawał się niby prosty...
Za to niektóre testy zrobiłam bezbłędnie Very Happy
No i wyszło, że faktycznie mam problem z pamięcią, która według psychologa może wynikać prawdopodobnie z niedokrwienia jakichś fragmentów w mózgu... Generalnie do dalszej diagnostyki.
Mam tylko nadzieję, że to nic takiego.
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam tego typu testy z dzieciństwa jak na dyslekcje miałam badania i zadnej figury którą mi pokazywała nie umiałam odtworzyć a najgorsze było ułożenie z klocków misia poddałam się a psycholog się na mnie wściekała ale wtedy stwierdziła całkowity brak pamięci wzrokowej licho wie pewnie coś w tym jest Rolling Eyes
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maglia ja tez nie wszystko ułożyłam i moje testy były dokładnie takie same Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, czy właśnie ze względu na te wyniki testów miałaś dodatkowe badania ? Jakie ? Z tego co pamiętam Ty masz padaczkę, ale czy te zaburzenia pamięci u Ciebie są właśnie wynikiem padaczki ?
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to wynik padaczki , bo moje ataki są takimi częsciowymi , bez utraty przytomności ale takie jakby wyłączenia na chwilę, np. coś robię a ja nie wiem o tym wcale stad zdarzają się rozne nieporozumienia

najgorsze były przed właczeniem leków na padaczkę , kiedy stanęłam na srodku targu i nie wiedziałam ani gdzie jestem ani po co przyszłam ? ani jak się nazwywam, wtedy się wystraszyłam
mniejsze były kiedy np zamiast mięsa do zamrazalnika włożyłam portfel. w butach znajdowałam perfumy swoje własne , w lekach słodycze itd...
teraz juz nic takiego się nie zdarza
MRI wykazało także niewielke ogniska niedokrwienne w mózgu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Papsi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1161
Skąd: galaktyka snów

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazłam fajny artykuł w temacie http://ppn.ipin.edu.pl/archiwum/2006/4/t15n4_12.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carola
Junior
Junior


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 28
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A już myślałam, że moje "cofanie się w rozwoju" nie ma związku z toczniem ... a tu jednak !
Od kiedy pamiętam ( heheh pamiętam to jeszcze Laughing ) koleżanki śmiały się, że mam "pamięć absolutną" - zapamiętywałam bardzo długie teksty wraz z przecinkami! A teraz jakbym ogłupiała... Chłopak wciąż się denerwuje, że mnie o coś prosił że o czymś rozmawialiśmy a ja nie pamiętam ... Ale najgorsze jest jak zapominam najprostszych słów, a że robię doktorat to raczej kiepsko gdy nagle na seminarium urywa mi się film i nie wiem co chciałam powiedzieć, co już powiedziałam i wiem jak coś się nazywa (tak jak przytoczony na 1 str groszek) ale za chiny nie potrafię ogarnąć jakie to słowo... Martwi mnie ten stan bo od wyjścia ze szpitala jest gorzej... Jedyne pocieszenie to to, że w końcu w piątek idę na wizytę do reumatologa... zobaczymy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papsi dziękuję za linka jest super Wink

carola pospisuj sobie to o czym chcesz porozmawiać z lekarzem,
bo wiem z doświdczenia ze ja nawet 1/4 nie powiem, bo albo zapominam Wink albo nagle wydaje mi się to mało ważne Rolling Eyes
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carola
Junior
Junior


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 28
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B dzięki za podpowiedź tak też zrobiłam Very Happy
Pewnie Lekarka weźmie mnie za wariatkę, ale trudno Smile
Korba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej powiedzieć za dużo niż nie powiedziec nic
potem się załuje że się zapomniało albo zbagatelizowało
jak lekarka jest konkretna to wyłowi z informacji te ,którym trzeba się przyjrzeć bliżej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio rozmawiałam długo z ciocią nie maona wprawdzie choroby autoimunologicznej ale ma dziwne objawy, opowiadała mi że ostatnio na urodzinach teściowej " jak by ją wyłaczyło" nic nie pamięta z okresu godz mówi że siedziała z otwartymi oczami jak słup soli dopiero po tym czasie zorientowała się że osoby obok rozmawiają śmieją sie a ona jak by cały czas spała. Kazałam jej iść do neurologa, ale ma też objawy chyba depresji w mówi że bez zadnej przyczyny zaczyna się trząć i płakać. miałyście może coś takiego bo ja już sama nie wiem czy to uszkodzenia układu nerwowego, depresja czy coś innego dodam że ciocia ostatnio bardzo się denerwóje bo moja babcia jest cięzko chora.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denim wiesz ze długotrwały stres potrafi wyrządzic wiele złego , warto zadbac o jego wyciszenie bo stres potrafi zabić.
Stres tez ma tak rozne objawy se strony organizmu , ze często niemozliwe staje się rozgraniczenie czy konkretne zmiany powoduje własnie przewlekły stres czy juz konkretna choroba.
dziwne zachowania tutaj sa sposobem organizmu na rozładowanie napięcia - czy to bedzie płacz, śmiech czy inny sposób, kazdy sposób jest dobry .
moze warto włączyc jakies leki ? to juz decyzja lekarza .
mysłę ze wszystko co się dzieje ,to jednak tylko lub az stres powoduje .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sob Lut 15, 2014 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko też biorę to pod uwagę bo pogarsza jej się u teściów a oni jej nie lubią. Do psychiatry tez idzie na razie kazałam jej kupić krople uspokajające ja sama też takie mam i poczekamy co powiedzą lekarze
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group