Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowa osoba-Gracha
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gracha
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wreszcie ktoś ma takie objawy jak ja,też nad ranem puchną mi oczy i twarz,na razie dwa dni biorę arechin i oczywiście nie spodziewam się że zadziała błyskawicznie.Dwa dni temu byłam własnie prywatnie u innej dr i jak nie będzie pomagać to pójdę do niej znowu bo do tej z funduszu mam dzwonić na początku lipca,bez sensu.
Witku,czy dr Czuszyńska jest z Trójmiasta? Very Happy :
_________________
gracha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arechin to działa podobno dopiero po minimum 3 miesiącach. Przynajmniej u mnie nie było szybkiej poprawy.
Tak dr Czuszyńska jest z Gdańska, przyjmuje w Madisonie w każda srodę.
To jest nr do rejestracji : 603 651 974.
Ja sam rok temu zdobyłem do niej namiary z tego forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gracha
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki,zaraz jak wrócę z Lizbony to się z nią skontaktuję,zwłaszcza jeżeli nie będzie kompletnie żadnej reakcji na arechin. Cieszę się że znalazłam to forum,to bardzo pomocne i nie czuję się sama i zagubiona w gąszczu informacji które nie zawsze do końca rozumiem,pozdrawiam wszystkich Very Happy
_________________
gracha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miri
Junior
Junior


Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
no prosze witaj w klubie kociar, jest tutaj nas sporo
zapraszam na pogaduchy do działu Rozmowy Niekontrolowane do kawiarenki i do wielu innych kompletnie nie związanych z chorobą Wink

Ja też kociara Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Papsi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1161
Skąd: galaktyka snów

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj, mnie nie przebijesz mam 4 ry koty Wink i nie tylko - zdrówka życzę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Gracha jeśli masz podejrzenie o tocznia to jak pisłąa Monika z kazdą postacią da sieżyc ja mam układowego ozpoznanego 30 lat temu wiec nie ma obawy o ile dobzre będziesz leczona i nie bedzie komplikacji wazne byś sie dostała do dbego lekarza któy zleci odpowienie badania postawi trafna w miare diagnoze i właczy odpowiednie lecznie powodzenia na wszelki wypadek unikaj slońa jak sie da i stosuj kemy z wysokim filtem..pozdrawiam
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gracha
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za wsparcie,dobrze czytać że da się żyć ,bo na początku po lekturze nt tocznia to trochę mnie zmroziło,ale ponieważ staram się w życiu poddawać temu co mnie spotyka,stwierdziłam no to zobaczymy co z tego będzie.Z wyborem lekarza to na razie nie wiem bo byłam dopiero raz na NFZ i pani nie zrobiła na mnie zbyt dobrego wrażenia. Póżniej byłam prywatnie u innej i tu już lepiej ,więcej informacji.Wybieram się jeszcze do dr Czuszyńskiej,ale to jak zrobię badanie na przeciwciała antyDNA.Teraz biorę od 2 tygodni Arechin ,na razie nie lepiej ale chcę poczekać z braniem sterydów,na to pewnie jeszcze przyjdzie czas.
Chciałabym zapytać czy ktoś ma doświadczenie z DanMedem i kuracji dr Jonasa.Ja byłam tam w czasie kiedy czekałam na wizytę w poradni tkanki,pani dr zrobiła mi badanie biorezonansem ,potwierdziła nietolaerancję pszennego glutenu,i słaba pracę układu moczowego,watroby i śledziony.Zapisała kuracje dr Jonasza oczyszczającą układ moczowy i w przyszły tygodniu mam kolejna wizytę.Zastanawiam się czy to strata czasu i kasy czy ktoś ma dobre doświadczenia z tym.
_________________
gracha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam rodaczkę.

Oczywiście, że i z toczniem i z jakąkolwiek chorobą tkanki łącznej da się żyć. Choroba jak choroba - czasem upierdliwa i daje się we znaki, ale nie ma prawa nami rządzić: to my mamy chorobę, a nie odwrotnie Smile

Przychylę się do opinii Witka i potwierdzę, że dr Czuszyńska to prawdziwy fachowiec. Co do DanMedu, niestety nie pomogę, zalecam jednak ostrożność (w naszych przypadkach jest ona niezwykle wskazana).
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gracha
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze za małą wiedzę nt tocznia;dlaczego w naszym przypadku tak ważna jest właściwa diagnoza i ostrożność?Czy czas ma też znaczenie? Ja puchnę od końca listopada a arechin biorę dopiero od 2 tygodni.
_________________
gracha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gracha nie tylko w naszych chlrobach wazna jest własciwa diagnoza, w każdej to podstawa , bo jak inaczej leczyc?
czy czas ma znaczenie ?- są tu osoby ktore od lat nie mają diagnozy, są tez takie ktore przez lata nie były leczone , dlatego że dosyc trudno jest chorobę zdiagnozować
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martas
Kadet
Kadet


Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 33

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skorzystam z okazji, że na wątku zabierają głos ludzie z Trójmiasta. Podejrzewają u mnie postać skórną tocznia, aczkolwiek lekarze mają wiele wątpliwości co do tego i właściwie otwarcie przyznają, że nie wiedzą, co mi dolega. Jedyne objawy, to zmiany skórne na szyi/plecach, które wyglądają jak pryszcze. Mam je 1,5 roku. Niegdyś cholernie swędziały, odkąd biorę arechin na szczęście nie dają o sobie znać. Mam również podwyższone ANA. Poza tym nic mi nie dolega, czuję się doskonale, nic mnie nie boli. Arechin pomogło po ok. 2 mcach, ale teraz znowu jest gorzej (biorę od stycznia). Tzn nie ma takiej tragedii, jak jeszcze zimną, no ale wydaje mi się, że zmiany nie powinny się już pojawiać, przynajmniej nie w takiej ilości.
Leczę się w AM, ale jeśli mam być szczera - nie jestem zadowolona z efektów i podejścia tamtejszych lekarzy. Ostatnio podczas mojej wizyty kontrolnej, jedna z nich zwróciła się do anglojęzycznych studentów z zagranicy słowami "na szczęście nie jest to moja pacjentka, ani moja diagnoza, tylko tych u góry (miała na myśli oddział szpitalny), bo ja mam co do tej diagnozy poważne wątpliwości". Pozostawiłam te słowa bez komentarza....
czy macie inne (pozytywniejsze) doświadczenia z dermatologami? jeśli tak - kogo możecie polecić?
gdzie jeszcze mogę się udać? gdzie szukać pomocy, porady? (niekoniecznie w Trójmieście)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę podpowiedzieć tylko tyle że warto skierować sie w kierunku reumatologów niż dermatologów ponieważ dermatolodzy, wg mnie, mają klapki na oczach. Przynajmniej Ci z którymi ja miałem do czynienia.
A reumatolodzy z AM raczej stoja na dosyć wysokim poziomie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martas
Kadet
Kadet


Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 33

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 6:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet, jeśli nie mam żadnych objawów reumatologicznych a jedynie zmiany skórne...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gracha
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako juniorka mogę tez powiedzieć że reumatolodzy zajmują sie chorobami tkanki łącznej do których należy toczeń.Tu na forum dowiedziałam sie o dr Czuszynskiej że dobra,przyjmuje w Madisonie i tez pracuje w UCK.Tel.do rejestracji to 603651974.
_________________
gracha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gracha
Junior
Junior


Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko,oczywiście masz racje ,głupie pytanie,oczywiście w każdej chorobie ważna jak najszybsza diagnoza,i odpowiednie leczenie,dzieki. Very Happy
_________________
gracha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group