Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z katowic i okolic były karolina 7 Zabrze http://ww.toczen.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=2198

i Didulka- Katowice http://www.toczen.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=313

moze napisz do nich na pm ,lub poczekaj , ktoś na pewno odpowie
cierpliwości
obie pojawiają się rzadko ale tu bywają ,
tych osob jest więcej ale nie pamiętam wszystkich
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sisi
Junior
Junior


Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 6

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Smile Very Happy
_________________
SISI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem na posterunku Wink

polecam dr Agdan przyjmuje w Katowicach ul. Piotrowicka przychodnia EPIONE

Bardzo duzo zrobila dla mnie i moich dzieci, poza tym cudowny czlowiek, taka babka z jajem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
angiee89
Kadet
Kadet


Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: Wolsztyn

PostWysłany: Nie Paź 21, 2012 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy mając stwierdzoną nefropatie toczniową kl. 4 .... można próbować? Jest ktoś kto z chorymi nerkami zaszedł w ciążę i dał sobie radę ?

Mam co prawda 23 lata ale równo za 4 lata chcę starać się o dziecko z moim narzeczonym ....
proszę o odpowiedź
_________________
Angiee Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Paź 21, 2012 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałaś ten temat od początku do konca?

bo sporo dziewczyn ma nefropatię

jeszcze jedno co będzie za 4 lata? może znajdą lek na toczen?
moze będzie koniec swiata ?
moze zmienisz plany

oczywiście życzę ci jak najlepiej , masz dużo czasu przejrzyj forum , znajdziesz wiele odpowiedzi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym czy można próbować powinnaś porozmawiać ze swoimi lekarzami prowadzącymi. Tak jak Monika napisała, skąd wiesz co będzie za 4 lata? Sama choruję na nefropatię toczniową w 4 kl. W sprawie ewntualnej ciąży rozmawiałam z lekarzami, aktualnie czekam jeszcze na konsulatcję ginekologiczną i jesli bedzie pozytywna, to podejmiemy z mężem wszelkie próby w tym kierunku:) Kazda z nas jest inna, ważne jest na pewno jakie leki przyjmowałaś bądź przyjmujesz. Musisz mieć także dobrego ginekologa, który podejmie się prowadzenia ciąży wysokiego ryzyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asikb
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam co prawda twardzinę układową ale polecam dr Jacka Maguckiego, który ma doświadczenia z ciążami problemowymi (równiez choroby autoimmunologiczne). Przyjmuje prywatnie w katowicach ul. 3 Maja, pracuje w CSK Katowice - Ligota.
Zaopiekowal sie naprawde profesjonalnie, non stop pod kontrola. Wszystko ok, dzidzia ma teraz 9 miesiecy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

angiee89 napisał:
czy mając stwierdzoną nefropatie toczniową kl. 4 .... można próbować? Jest ktoś kto z chorymi nerkami zaszedł w ciążę i dał sobie radę ?

Mam co prawda 23 lata ale równo za 4 lata chcę starać się o dziecko z moim narzeczonym ....
proszę o odpowiedź


Witam, ano ja z 4 klasą nefropatii dałam radę z bliźniakami nawet Very Happy Dziewczynki zdrowe, ja też nie mam na co narzekać (na szczęście).
Dodam że byłam w remisji (nadal jestem), na stedydach całą ciąże, po endoxanie i solumedrolu (z 9 lat wcześniej) Także można - ale nie planowałabym tego z takim wyprzedzeniem.. 4 lata to strasznie dużo... Może się znów na nowo zdrowie sypnąć.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam byłam wczoraj u nowego lekarza który zaczął się zastanawiać czy mnie na endoxan nie dać, troche mu to z głowy wybijałam bo czuje się teraz dobrze ale jemu pewnie chodzi o białkomocz. Ale pewnie o ciąży mogę po endoxanie zapomnieć jak myślicie ?? Miała któraś z was dzieci po takim leczeniu.??
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam Wink i to dwoje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli zawsze pozostaje nadzieja Smile
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tibia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 11:40 pm    Temat postu: ZW+Hashiomoto Odpowiedz z cytatem

Ja choruję od 5 lat na ziarniniakowatość wegenera i tyle samo biorę też methotrexat (przez 2 lata raz w tyg. 25mg 3 lata 12,5mg). W trakcie przypałętało sie też Hashimoto. Lekarze mają zamiar odstawić mtx na wiosnę - od 3 lat czuję się dobrze, a lek teraz bardziej szkodzi niż pomaga.

Może któraś z Was brała tak długo methotrexat i wie jak długo trzeba odczekać aby starać się o dziecko? jakie są zagrożenia? A może znacie jakieś sposoby, jak wspomóc organizm w oczyszczaniu?

Wydaje mi się, że ziarniniakowatość nie jest przeszkodą w samym zajściu w ciążę, zdecydowanie bardziej Hashimoto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tibia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na pytania powyżej:) - nie biorę od ponad miesiąca Methotrexatu. Bardzo zależ mi na dzidziusiu, ale nie ukrywam że bardzo się boję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minimum 6 miesięcy-najlepiej około 2 lat (może być trudno utrzymać remisję tak długo w niektórych przypadkach). Nie ma nic co przyspiesza oczyszczanie-chodzi tutaj nie o obecność samej cząsteczki a o uszkodzenia materiału genetycznego i komórek jajowych jakie się dokonały w trakcie stosowania. Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej na leki więc może się okazać,że zajdzie się w ciąże bardzo szybko po zaprzestaniu leczenia i dziecko urodzi się zdrowe-ale równocześnie może tak nie być. Medycyna zna przypadki,że kobiety zachodziły w ciąże w trakcie stosowania MTX i wzięły np 2 lub 3 dawki zanim się zorientowały i wszystko było ok (w tym przypadku zadziałała zasada wszystko albo nic-tzn lek teratogenny albo doprowadza do obumarcia płodu i zakończenia ciąży albo nic się nie dzieje). Im dłuższa przerwa od zażywania leku teratogennego(uszkadzającego płód) tym ryzyko urodzenia dziecka z wadami rozwojowymi mniejsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak pisze Kina najmniej 6 miesięcy musi być po zaprzestaniu bania tego leku bezpieczniej jest wiecej ale to różniw bywa życz e WAm powodzenia w zajsćiu w ciąże i uodzenia zdrowych dzieciaczków.... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group