Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj,
cieszę się ,ze z dzidziusiem wszystko w porządku,pięknie przybiera na wadze Smile
co do twoich obaw-niestety zdarza się,że 2 na 100 kobiet zachodzi w ciążę w czasie czynnej antykoncepcji...trzeba to jak najszybciej sprawdzić-odstawić pigułki i włączyć kw.foliowy
być może leki które bierzesz dodatkowo osłabiają działanie pigułki...sprawdź ulotki Wink
bywają powikłanie groźne dla płodu,poronienia ale i zdrowiutkie dzieci się rodzą(najczęściej na szczęście)-wyjaśnij jak najszybciej te wątpliwości Paulinko-trzymam kciuki mocno Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANTYKONCEPCJA U KOBIET Z TOCZNIEM RUMIENIOWATYM UKŁADOWYM SLE

Kobiety chorujące z powodu tocznia rumieniowatego układowego są znacznie bardziej narażone na rozwój incydentów zakrzepowo - zatorowych niż zdrowe kobiety, poza tym z tego właśnie powodu antykoncepcja doustna jest u nich niewskazana, ponieważ może zwiększyć ryzyko powikłań zakrzepowych. Jaki zatem może być skuteczny sposób antykoncepcji dla kobiet z SLE?

Badania przeprowadzone na 187 kobietach z toczniem, u których przez 50 miesięcy stosowano cyproteron i chlormadinon, okazały się być bardzo obiecujące.

Okazało się bowiem, że spośród wszystkich pacjentek tylko u jednej wystąpił zawał serca, u dwóch pozostałych wystąpiły incydenty naczyniowe.

Zmniejszyła się także aktywność choroby w porównaniu z początkiem stosowania badanych leków. Co najważniejsze jednak, antykoncepcja okazała się skuteczna i żadna z kobiet nie zaszła w ciążę w czasie terapii.

Kobiety zatem mogą stosować skuteczną antykoncepcję, w oparciu o stosowanie cyproteronu i chlormadinonu.

Tadeusz Markowski, 2011-07-29





http://www.reumatologia24.pl/antykoncepcja-u-kobiet-z-toczniem-rumieniowatym-ukladowym-sle.htm
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu drugie, zupełnie inne badania, wyniki także zaskakujące:

Kobiety przyjmujące doustną antykoncepcję są zagrożone toczniem rumieniowatym układowym. Kanadyjczycy przeprowadzili badanie, w którym przeanalizowali grupę 1,7 mln kobiet w wieku od 18 do 45 lat.
Doustna antykoncepcja kombinowana (COC), zawierająca estrogen i progesteron, okazała się być istotnym czynnikiem ryzyka diagnozy tocznia rumieniowatego układowego (SLE). W badanej populacji zidentyfikowano 786 przypadków wystąpienia SLE, które zestawiono z grupą kontrolną.

Wskaźniki ryzyka wystąpienia SLE były istotnie większe w grupie kobiet, które kiedykolwiek stosowały antykoncepcje doustną, w porównaniu do grupy kontrolnej. Największe jednak zagrożenie dotyczyło pacjentek aktualnie stosujących COC, które zaczęły przyjmować tabletki w ostatnim czasie.

Ze względu na szczególnie wysokie ryzyko wystąpienia tocznia rumieniowatego w podgrupie, która niedawno zaczęła stosować doustną antykoncepcję COC, przypuszcza się, że jest to ostry efekt przyjmowanie COC dotyczący jedynie podatnych na niego kobiet.

Źródło: Arthritis & Rheumatism 2009; 61(4):476-481
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eiffla
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2013
Posty: 13

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam takie pytanie w zasadzie 2 Smile Toczeń zaczął mi się około 10 lat temu przy czym nie został zdefiniowany przez lekarza, dopiero jakieś niecałe 3 lata temu tak, od 5 lat biorę leki antykoncepcyjne, na początku tabletki ale tyłam po nich i puchłam, po czym zaostrzyły mi się objawy w postaci nowych blizn czy to może być powiązane? Od jakiś 3 lat mam plastry Evra ale nic nie zaobserwowałam u siebie, powinnam bardziej spytać lekarza dermatologa czy mogę je brać czy też raczej ginekologa? Wcześniej nie pytałam bo nie zdawałam sobie sprawy że antykoncepcja może mieć jakiś wpływ Sad
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od ciebie wymaga " - Henry Ward Beecher
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Mar 17, 2013 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co... ja bym pogadała i z tym i z tym; bo co dwie opinie, to nie jedna
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carola
Junior
Junior


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 28
Skąd: Opole

PostWysłany: Sob Maj 11, 2013 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja mam dylemat ...
Wczoraj reumatolog powiedziała mi, żebym udała się do ginekologa i rzuciła tabletki. Powiedziała, że są badania potwierdzające uaktywnianie się tocznia zarówno układowego jak i indukowanego lekami przez estrogeny...
I mam dylemat spiralę nie założę, bo wiem że nie poleca się kobietą przed ciążą, a ja chcę mieć dzieci (jak tylko choroba wejdzie w remisję rozważę taką sytuacje ) a na lekach antykoncepcyjnych jednoskładnikowych ( z progesteronem ) kiedyś byłam i niestety po 2 mc zaczęłam krwawić i plamienie miałam 1,5 mc Sad aj sama nie wiem...
Pani reumatolog powiedziała, że nie można wykluczyć że choroba uaktywniła się po stosowaniu antykoncepcji ( a ja za chiny nie potrafię przypomnieć sobie kiedy zaczęłam brać a kiedy dokładnie zaczęły sie pierwsze objawy ). Powiedziała, że u mnie jest to dziedziczna choroba ale to nie wyklucza jej aktywności przy estrogenach ...
Może macie jakieś przemyślenia na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja ostatnio czytałam, że wg najnowszych badań piguły antykoncepcyjne są bezpieczne dla kobiet z toczniem
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carola
Junior
Junior


Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 28
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga ja też przeczytawszy wasze wcześniejsze posty też jestem za tym, że nie ma to związku. Ale mam dylemat bo skoro moja reumatolog tak mówi to co mam jej powiedzieć że czytałam... ???
Znalazłam artykuł w którym pisze że estrogeny mogą indukować toczeń http://www.wple.net/plek/numery_2007/numer-7-8-2007/kulczycka509-514.pdf
Ale ja wg tabeli różnic pomiędzy indukowanym toczniem, a tru jestem w tej drugiej grupie ...

Wklejam tabelki dla zainteresowanych Laughing
http://img585.imageshack.us/img585/7321/tabelacs.png
http://img811.imageshack.us/img811/1779/tabela2j.png
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem szczesliwa posiadaczka spiralki od 3 lat Wink - wlasnie dlatego, ze nie moglam brac dluzej tabletek...
nie rodzilam nigdy, choc nie powiem chcialabym kiedys Wink i to ze teraz mam spirale tego nie wyklucza,a jest mimo wszystko dosc wygodne Wink
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, a to spiralę mogą założyć sobie kobiety, które nie rodziły? Myślałam, że nie bardzo. A jakiś czas temu nawet się nad tym zastanawiałam.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group