Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Córka z toczniem
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Wto Lis 20, 2012 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile

Uściski dla córeczki. Będzie dobrze Smile
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZDoris
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"cyryliaa"
napisałaś że córka szybko dorośnie. właśnie jak to jest czy ogólnie dzieci szybciej dojrzewają czy sterydy leki mają na to wpływ. jestem przerażona bo uważam że to za szybko dla niej. a widzę że hormony szaleją i ciało też zaczyna dojrzewać. mała kobietka z niej....obawiam się jak sobie z tym poradzi. powiedzcie dziewczyny jak u was bądź waszych córeczek było. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie dzieci dojrzewają coraz szybciej i rosną wyższe. Sama byłam wyjątkiem, od 9 r.ż. regularnie miesiączkowałam, miałam bardzo kobiece kształty i ok 155 cm wzrostu Shocked Teraz już wiele dziewczynek w tym wieku zaczyna dojrzewać. Mój Miśko jest w 4 klasie i niektóre jego koleżanki wyglądają jak małe kobiety. On sam też rozpoczyna walkę z pryszczami Wink O aspektach emocjonalnych wolę nie wspominać Wink
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZDoris
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj czytałam troszkę na forum o kremach chciałam kupić coś córce z dobrym filtrem i w aptece panie biegały jak opętane i nie bardzo miały mi co polecić.czym ją smarować co do twarzy na słoneczko a co polecacie do całego ciała....balsamy stosowałam emolium i eucerin a do twarzy mam zwykłą ziajkę z filtrem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doris chętnie podłączę się do pytania. Obecnie Tysi smaruję buźkę kremem z Rossmana. Tak na marginesie ona nie bardzo lubi kremować twarz. A ciałko Nivea soft. Ale czy to są kremy odpowiednie to nie wiem.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!

wprawdzie moje dziecko nie ma Tocznia a tylko AZS i alergię, ale z czystym sercem mogę polecić do ciała Cetaphil MD, na twarz zwłaszcza w chłodne dni i mrozy maść Linomag (zielony), ponieważ nie zawiera wody i tym samym buzia się nie odmraża (sprawdzone przy -20 stopniach). Na słońce polecam mleczko Eucerin 50 dla dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 11:17 pm    Temat postu: Re: Córka z toczniem Odpowiedz z cytatem

ZDoris napisał:
jestem załamana boję się czytać netu wszystko brzmi strasznie a żaden z lekarzy nie chce mi powiedzieć jak jej dalsze życie będzie wyglądało

Witaj. Najważniejsze, że wróg został rozpoznany. Co do dalszych losów Twojej córki - choroby są o tyle nieprzewidywalne, że raz dają ostro w kość, a innym razem milkną na kilka-kilkanaście lat.
Mam nadzieję, że w Waszym przypadku przeważy spokój.

A lektura w necie - owszem, jest wskazana, jednak dużo bardziej wskazana jest duża dawka dystansu do niej.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ZDoris
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo proszę o pomoc słyszałam o prof Hrycku dużo pozytywnych opinii ale jak próbowałam umówic sie na wizytę prywatną bo o kasie chorych to można zapomnieć to pani kategorycznie powiedziała że nie leczy dzieci...czy ktoś może pomóc dostac sie do niego żeby chociaż córkę zbadał przeanalizował to co mamy i może coś doradził bądź zdiagnozował jednoznacznie..albo może możecie poleczyć jakiegoś specjalistę od tocznia dla dzieci ze sląska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najprostszy sposob nie podawac peselu Laughing Laughing , jak zamierzasz isc z dzieckiem, tym bardziej ze zamierzasz isc prywatnie

warto zaryzykowac, skoro jest dobry, a moze poleci kogos od dzieci po fachu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiedziałas dzwoniac do prof , że z dzieckiem chcesz pójśc?
moze nie warto o tym mówić? na pewno cię nie wyrzuci a przynajmniej da namiary na kogoś dobrego od dzieci ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZDoris
Junior
Junior


Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazali odstawić sterydy młoda nadal się drapie na nogach strupy wyniki krwi nie pasują do diagnozy z wycinka skórnego...reemisja? niejasna diagnoza czekamy... czai się.co będzie dalej jest zagadką.nikt nic nie wie....co ja mam robić????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga28
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 86
Skąd: livingston

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musisz czekac i byc cierpliwa. i pamietaj badz przy dziecku. mnie bardzo duzo dalo wsparcie bliskiej osoby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Maj 23, 2013 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdoris.

Jestes w trudnej sytuacji, brak konkretnej diagnozy jest frustrujacy- no, ale Ameryki nie odkrylam.. Confused
Moge tylko napisac co ja zrobilabym na Twoim miejscu. Na pewno bym nie odpuscila. Szukalabym innego lekarza aby sie skonsultowac.. a moze nie jednego, moze i trzech.. Drazylabym temat bo dopiero w momencie kiedy jest diagnoza pojawia sie szansa na skuteczne leczenie..

Trzymam kciuki i koniecznie daj znac jak sprawy sie maja..
Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group