Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rumien tylko na nosie?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 9:45 pm    Temat postu: rumien tylko na nosie? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.Jestem nowa na forum.Niedawno dowiedziałam sie ze prawdopodobnie choruje na SLE.Mam pytanie czy rumien moze wystepowac tylko na nosie?Dzis przebywałam chwile na słoncu i wieczorem nos bardzo sie zaczerwienił.To juz drugi raz w ciągu miesiąca.Poprzednio zaczerwienienie utzrymywało sie 2 tyg.do tego boli mnie głowa i czuje sie osłabiona.Bardzo prosze o odpowiedz.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
nie podajesz zadnych danych , wiec raczej nie ma jak odpowiedziec na twoje pytanie
napierw? prawdopodobnie chorujesz?
czyli masz jakies objawy ? / jakie?
miałas jakies badnia ? / jakie ?
kto postawił praowdopodobnieństwo takiej akurat diagnozy ?

nie pomyslałaś że mogłas zwyczajnie sparzyć sobie na słoncu wystająca częśc twarzy ? czyli nos
jak wygląda ten "rumien
może nie warto przebywac na słoncu jesli tak się dzieje


to o podajesz nie można wiązać z zadną chorobą,
chcesz odpowiedzi , daj trochę z siebie
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile .a wiec zaczne od początku.W kwietniu tego roku trafiłam do szpitala na oddział neurologiczny z silnymi bólami i zawrotami głowy,bólem rąk i nóg.Tam najpierw zrobiono rezonans,na którym wyszły 3 zmiany ogniskowe w mozgu,potem była punkcja PMR i badania krwi.W płynie i surowicy stwierdzono wystepowanie prążkow oligoklonalnych,ANA 1:1280 typ ziarnisty,przeciwciała przeciw śródbłonkom naczyn 1:2560,CRP wynosiło 14,7 mg/l.Usg jamy brzusznej:powiększona wątroba(19cm).Jak myslicie,czy to moze byc toczeń?A nos wygląda jak oparzony,ale wątpie zebym tak go opaliła po dosłownie 10 min.Poprzednio wyglądał tak samo a po 2 tyg miałam na nim takie małe ranki,jakby owrzodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie na forum Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was miał przeciwciała przeciw śródbłonkom naczyn?Na wyniku jest napisane:przeciwciała AECA oznaczono na komórkach HUVEC(IF)-wynik ujemny.Stwierdzono natomiast masywna reakcję (1:2560)na substracie tkankowym(musculus iliopsoas monkey)w obrebie ściany drobnych naczyń(kapilar).Reakcji w granicach śródbłonka lub ściany naczyn wiekszego kalibru nie zaobserwowano.Moze wie ktos o co chodzi?Co to są za przeciwciała?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze to miało być ANCA?
Cytat:
Przewciwciała ANCA - przeciw cytoplazmie granulocytów obojętnochłonnych.
Reagują z laktoferryną i mieloperoksydazą.
Obecność ich wskazuje na możliwość wystąpienia zmian zapalnych w obrębie naczyń krwionośnych, chorobach zapalnych naczyń (vasculitis np. leukocytoklastyczne zapalenie naczyń skóry, plamicę Henocha-Schönleina, krioglobulinowe zapalenie naczyń, zapalenie małych naczyń, ziarniniakowatość Wegenera, zespół Churg-Straussa, chorobę Kawasaki, guzkowe zapalenie tętnic oraz wielkokomórkowe zapalenie tętnic i chorobę Takayasu)


tutaj masz linka do fajnej ksiązki na temat tocznia i innych chorob z tej grupy
moze ciut ci rozjaśni sytuację http://med.sisco.pl/ok/toczen,%20choroba%20podstepnaarial.htm
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ANCA nic tu nie ma,jest wynik na autoprzeciwciała granulocytarne-ujemny.Dzieki za link Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy prążki oligoklonalne są charakterystyczne dla tocznia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prążki oligoklonalne są charakterystyczne dla SM ale też występują w każdej przewlekłej chorobie zapalnej OUN (np. toczeń rumieniowaty, sarkoidoza). także w boleriozie przy zaatakowanym OUN( centralnym układzie nerwowym )-
tych chorob jest dużo
wiec na ich podstawie nie można stwierdzic czy to toczen czy coś innego, chyba że inne wyniki potwierdzaja chorobę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedz Smile W środe ma wizyte w Poradni Chorób Tkanki Łącznej.Mam nadzieję ze dowiem sie czegoś więcej.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Monika ma rację - może to było tylko oparzenie.
Z drugiej strony czytając o pozostałych objawach trudno nie zauważyć, że coś jest "nie teges".

Tak czy inaczej nie ma co gdybać - mam nadzieję, że wiele się wyjaśni podczas wizyty.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eve1983
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 141
Skąd: Pomorze-Kartuzy

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.Byłam juz u 2 reumatologów,obie panie chciały położyc mnie do szpitala,ale u mnie to nie tak łatwo zrobić sobie 2-tygodniowe "wakacje".Mam 2 dzieci,młodsze ma 7 miesiecy,mąż za granicą Sad Chociaż z drugiej strony chciałabym miec to juz za sobą.Nie ma dnia zebym o tym nie myślała Sad Zresztą ból nie daje mi zapomniec.Nie mam nawet komu sie wygadac,wyżalic.Niby jest mąż,rodzina ale nie chce nikomu zawracac głowy swoimi problemami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisz o sobie, pytaj o zwykłe dolegliwości codziennie
zapraszam cię także do naszej kawiarenki gdzie rozmawiamy o wszystkim czyli ploteczki, plotki , rozmowy o życiu i nie tylko Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eve, jak nie pozawracasz teraz komuś głowy, to problemy mogą się znacznie powiększyć. Zastanów się, może oprócz męża jest ktoś na tyle bliski i dyspozycyjny, by pomóc przy dzieciach?
Ja rozumiem, że ciężko tak zostawić dzieciaczki, moja młodsza pociecha miała skończony roczek jak w zeszłym roku byłam w szpitalu, dziewczyny mnie tu pocieszały, jak panikowałam przed wyjazdem i daliśmy radę Smile
Myślę, że tym bardziej powinnaś zadbać o siebie, że nie tak dawno rodziłaś, być może karmisz lub jakiś czas karmiłaś. To wszystko ma wpływ na organizm. Być może to nie ma związku, ale mnie choroba zaatakowała rok po urodzeniu drugiego dziecka, zażywane leki przyspieszyły decyzję o odstawieniu od piersi.
Masz dużo na głowie, ale musisz zadbać o siebie- również dla dzieciaczków Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eve1983 - najwidoczniej albo nie doczytałem, albo nie wiedziałem, że intensywnie działasz z tematem. Tym bardziej trzymam więc kciuki za szybką diagnozę - pewność to zawsze pewność.

PS. Znów muszę przyznać rację Monice - monitor przyjmie wszystko, a w Kawiarence w szczególności Smile Całkiem serio - od tego jest forum, aby wyrzucić co leży na wątrobie, więc nie miej wyrzutów sumienia.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group