Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kawa - charakterystyka i znaczenie zdrowotne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodem z Polski:
Pij kawę, nie zachorujesz na Parkinsona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie też nie pobudza, Łukasz mi napisał w kawiarence że nie śpię bo kawa , kawa ,kawa
a ja ją piłam żeby przeżyć bo cos mało przytomna byłam Wink
i co?
i nic !
nie działało
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga! Nadmiar kawy powoduje halucynacje

Cytat:
Osoby, które piją dziennie powyżej siedmiu filiżanek kawy, zwłaszcza rozpuszczalnej, trzykrotnie częściej mogą słyszeć i widzieć rzeczy, które nigdy nie miały miejsca. Halucynacje mogą się zdarzyć nawet młodym i zupełnie zdrowym osobom - ostrzega "Daily Mail", powołując się na wyniki badań naukowców z uniwersytetu w Durham.
Badania przeprowadzone na grupie 219 osób wykazały, że kofeina zwiększa poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Do pewnego momentu organizm odpowiada na kofeinę przyspieszoną reakcją, ale powyżej limitu lawinowo wzrasta możliwość halucynacji.

W opinii Brytyjskiego Stowarzyszenia Producentów Kawy, bezpieczną granicą są 4 najwyżej 5 filiżanek kawy dziennie.

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A smierć może spowodować ilość już powyżej 20stu filiżanek-o ile pamietam?
Uwielbiam kawę-jestem powaznie uzalezniona Wink .
Cierpie kiedy moje serducho ma okrey wzmożonej"galopady"i wtedy nie mogę jej pić.
Właśnie kończę póżnopopołudniową,sporą filiżankę. Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieoczekiwane działanie kawy

Picie kawy w średnim wieku obniża ryzyko choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji w przyszłości - zaobserwowali naukowcy ze Szwecji i Finlandii. Informację podaje pismo "Journal of Alzheimer's Disease".
Do takich wniosków doszli fińscy naukowcy z Uniwersytetu w Kuopio oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Helsinkach we współpracy z kolegami z Instytutu Karolinska w Sztokholmie.

Przeanalizowali oni dane zebrane wśród uczestników dwóch długotrwałych, szeroko zakrojonych badań prowadzonych wśród mieszkańców Finlandii. Gdy pacjenci byli w średnim wieku wypełniali ankiety dotyczące spożycia kawy i herbaty oraz innych produktów żywnościowych.

Stan zdrowia pacjentów śledzono średnio przez 21 lat, po czym w 1998 r. 1409 (71 proc.) z nich - w wieku od 65 do 79 lat - przeszło ponowne badania. Stwierdzono 61 przypadków demencji, w tym 48 przypadków stanowili chorzy na alzheimera. W analizie uwzględniono różne czynniki ryzyka demencji.

Okazało się, że osoby, które piły dużo kawy w średnim wieku były mniej narażone na chorobę Alzheimera i inne rodzaje demencji w wieku podeszłym, w porównaniu z tymi, którzy w ogóle nie pili kawy lub pili jej bardzo mało (mniej niż 2 filiżanki dziennie). Największy spadek ryzyka - 65 proc. - stwierdzono u osób, które piły umiarkowane ilości kawy, tj. od 3 do 5 filiżanek dziennie. Picie herbaty było stosunkowo rzadkie i nie wykazano, by wpływało na ryzyko demencji.

Jak ocenia główna autorka pracy Miia Kivipelto, wyniki tych badań rodzą nadzieję na wykorzystanie modyfikacji dietetycznych w prewencji lub opóźnianiu choroby Alzheimera i innych odmian demencji. Badania wskazują bowiem, że zmiany prowadzące do tych schorzeń pojawiają się na długo przed wystąpieniem wyraźnych objawów chorobowych.

Badaczka liczy też, że praca ta pomoże zrozumieć mechanizm ochronnego wpływu kofeiny na centralny układ nerwowy. To z kolei mogłoby zaowocować nowymi metodami leczenia demencji. Jest to o tyle ważne, że w miarę starzenia się społeczeństw, częstość występowania zaburzeń pamięci i innych zdolności umysłowych będzie rosła.
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 11, 2009 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Działanie pobudzające, poprawiające zdolność koncentracji, to niejedyne korzyści płynące z picia kawy z kofeiną. Niewątpliwie kofeina jest najlepiej poznanym, ale też wzbudzającym największe kontrowersje składnikiem kawy. Najnowsze badania sugerują pozytywny wpływ kofeiny na układ immunologiczny oraz jej działanie przeciwzapalne. Dowiedziono również korzystnego wpływu kofeiny na układ oddechowy, zwłaszcza zmniejszenia ryzyka zachorowania na astmę. Dzięki właściwościom rozszerzającym naczynia krwionośne (kofeina), napar mocnej kawy można zastosować w doraźnej pomocy chorym podczas ostrych ataków duszności. Wiadomo, że kofeina nasila procesy spalania tłuszczów. Właściwość tą wykorzystują sportowcy, zwłaszcza kulturyści, którym zależy na tym, aby osiągnąć dużą masę mięśni i minimum tłuszczu. Przyspieszony rozkład i spalanie tłuszczów powoduje zwiększenie tempa metabolizmu i utratę wagi, łatwiej zachować odpowiednią sylwetkę.


całość:
http://gotowanie.onet.pl/1554992,1,artykul.html

tylko, co oznacza ten "pozytywny wpływ na układ immunologiczny" to nie mam pojęcia Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozytywna kawa i na dodatek pyszna, szczególnie ta z expresu:)


http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl.php?id=1725


http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl.php?id=1691

I jeszcze coś o herbacie:

http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl.php?id=1711
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Lip 30, 2012 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo pocieszające nowinki dla smakoszy kawy Wink

http://www.niam.pl/pl/artykul/79-czy_kawa_jest_zdrowa
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój genetyk wręcz na receptę zleca picie kawy ale tylko naturalnej, nie żadne rozpuszczalne itp. Kawa ta ma udowodnione działanie antynowotworowe, a że mam mutację genu BRCA1 to piję Very Happy
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
załamana
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 4:29 pm    Temat postu: kawa zielona Odpowiedz z cytatem

WITAM,
Co sądzicie o zielonej kawie ??????.Ostatnio dużo się pisze na jej temat Rzekomo rewelacyjny środek odchudzający ??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelina a to nowosc, nie wiedzialam. Chyba musze sie jednak przekonac do picia kawy bo juz kilka ladnych lat nie pije, bo mi nie podchodzi, ale skoro ona taka prozdrowotna to moze choc filizanka dziennie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IvyBlue
Senior
Senior


Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 63
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie słyszałam jeszcze o zielonej kawie Shocked Można ją kupić w normalnych sklepach czy szukać w ekologicznych?

U mnie to jest tak: ze słodyczy itp jestem w stanie zrezygnować, ale z kawy już nie - rano musi być filiżanka kawy i już Very Happy
_________________
If you could return to the past, is there anything you'd have changed? There's nothing I'd whant to change. Be it good or bad, it's all a part of me! It's an irreplaceble part of my life and I accept it ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group