Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nudności i zawroty głowy :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewek
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 139
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie zażywam endoksanu ani żadnych lekow sterydowych, tylko tolperis.,Halidor i wit. e i asmag, czy je zażywam czy nie męczą mnie szczególnie zawroty głowy i to paskudne, do tego stopnia że boję się gwałtowniej odwrócić , nie mówiąc o schylaniu, bo zaraz mi się ciemno robi przed oczami , mam też mdłości.
Moja p. reumatolog, mówi, że nie chce pochopnie wydawać opinii i czeka na zgromadzenie przeze mnie wszystkich zleconych przez nią badań - następna wizyta 28.02- wiec czekam i się martwię a jednocześnie jestem pełna nadzieji , że to jednak nie toczeń.
_________________
ewek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda klayniu nie mam dzieci i pamietam jak pierwszy raz musialam brac endoxan to jak wplynol na miesiaczkowanie i wogole od tego czasu to jajeczkowanie to dla mnie katorga - a tak nazekalam ze okresy mam bolesne i wogole eh --- przy tych bolach i skurczach jajeczkowanie to okresik to pikus --- bede musiala isc do ginekologa by sie temu przyjzal tym bardziej ze wyczuwam jakis goz na szyjce macicy - moze to misniak ale az boje sie sprawdzac -- co sie neiidzie do lekarza to ciagle cos wychodzi -- te skutki uboczne leczenia sa przerazajace Sad

Pozdrawiam
slodka
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slodka idz lepiej do tego ginekologa skoro masz jakies watpliwosci i cos wyczuwasz ...ja wyczuwalam cos w piersi i poszlam dzisiaj na usg i jest ok ale szalam wlasnie pozytywnie nastawiona .........jak nie sprawdzisz co jest to sie bedziesz zamartwiac a napewno jest wszystko wporzadku Very Happy
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby lubesia Smile ale jakos nie moge sie zebrac do tego -- juz mam dosc latania po tych lekarzach -- ale jak sie poczuje lepiej to bede musiala pojsc i obaczymy czy to nic czy jednak cos

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Sob Lut 11, 2006 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slodziutka napewno bedzie dobrze ....trzeba byc pozytywnie nastawionym Exclamation Buziak
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tia dobrze lubesia --- teraz dl aodmiany mam sraczusie -- jeszcze troche to flaczki mi dolem beda leciec heheheh nie wspominajac o tym jak mnie kuperek juz piecze a raczej skora tam - eh -- chyba lozko sobie przeniose do wc - eeeee ale si enei zmiesci Sad --- i co tu poradzic eheheh
ale jzu jest lepiej smekty wypite nie ma cyzm juz wogole robic to moze jutro przejdzie;)

Pozdrawiam
slodka Smile

P.S. jak nie urok ro sraczka -- oj tak tak eheheh
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slodka mnie jak wezmie to wpierniczam wegiel az milo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam biegunkne juz tydzien.........ale węgiel nie bardzo pomaga.............mnie nie........obawiam sie ze to nawrót choroby .bo i temeperatura 38 się utrzymuje juz tez tydzien.....kurcze nie chcę ..........to by było na tyle ze spokojem .....czy jako takim spokojem .... no rok bez endoxanu to juz dla mnie za dlugo.......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka hmmm nie no na mnie wegiel to jzu dawno przestal dzialac - ale naszczesci jest poki co niezawodna smekta Smile

MOnis no kochanie trzymam za ciebie kciuki -- mnie po 3 dniach intensywnego biegunowania juz przeszlo Smile -- zawsze szybko po najgorszych zaruciach dochodzilam do siebei Smile - i od razu mi lepiej --- tobie tez przejdzie -- jak weszlo to i wyjdzie Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smecta .na mnie nie działa.....własciwie nic nie działa scisła dieta z posiłkiem z samego ryzu....kleik .lub .ryż bez dodatkow....i to tez nie zawsze...ostatnio miałam endoxan z tego powodu
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na mnie działa Stoperan, a co ważniejsze można go stosować do leczenia "...przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego..."

czyli coś dla mnie Very Happy

a ponadto "... bezpośrednio hamuje wzmożoną perystaltykę i zwiększa wchłanianie wody z jelita..."
człowiek się tak strasznie nie odwadnia, i na prawdę czuć poprawę dość szybko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stoperanu nie miałam.....natomiast miałam jeszcze Loperamid....brałam do 8 tabl dziennie...oraz Immodium zanim nie pojawił sie Loperamid..
brałam tez opium.ale przestano go produkować.......i dobrze .cięzko jest aby cos zadziałało.....jutro kupie....Stoperan...
kurcze u mnie nie da sie tego za bardzo opanować.......mam nadzieję ze sie uspokoi. bo szpital mi się nie uśmiecha..
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A coś nie tak było z Loperamidem?
Bo Stoperan jako substancję czynną ma chlorowodorek loperamidu - więc to lek z tej samej grupy, może jakoś ulepszony...

A przy okazji znalazłam parę słów o walce z biegunką Dawne i współczesne środki przeciwbiegunkowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Lut 15, 2006 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to przy was nenya i monis t ja sie ciesze ze odpukac dziala na mnei ta smektusia Smile -- ale przy tym endoxanie to wrrrrrr -- czy to mozliwe bym teraz go gorzej znosila niz 2 lata temu??

a tak wogole to jak wyjasnic fakt ze jak sie pozadnie najem t te nudnosci jakby mi przechodzily -- a jak jestem glodna lub zjem tyle co normlanie to zmety mnie mdli i pawiczki -- wersja ciazy oczywiscie odpada -- czy to tak nerwy na mnei dzialaja ? czy moze cos sie dzieje? czy to te flaki sie buntuja po tym zazyciu tegretolu Sad? jzu nic nie rozumiem

Pozdrawiam
slodka:)
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W naszym miasteczku od kilku dni panuje jakis wirus... biegunka wymioty mdłości bóle brzucha u jednych trwa to jeden do półtora dnia u innych dłużej...poprostu koszmar ...co to sie juz dzieje .......
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group