Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samopoczucie po Metypredzie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 10:54 am    Temat postu: Samopoczucie po Metypredzie Odpowiedz z cytatem

Ehhh witam wszystkich...jestem tutaj nowa...wlasciwie zalogowalam sie na forum dopiero dzis poniewaz poszukuje jakichkolwiek wiadomosci o skutkach ubocznych Metypredu...choruje na RZS nie na toczen i wczesniej przez kilka lat bralam Methotrexat...i Encorton...po tamtych lekach mialam duza poprawe...przynajmniej z poczatku po Encotonie...czulam sie po nim jak mlody bog...a teraz odkad zaczelam brac Metypred tzn.od trzech dni czuje sie poprostu fatalnie...mam zawroty glowy...takie wewnetrzene dygoty...bo nie wiem jak to inaczej okreslic...chwilami widze wszystko jakby na zwolnionym filmie...jestem tym przerazona a nie wiem czy to moze byc zwiazane z zazywaniem Metypredu... Sad Crying or Very sad
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy Metypred stoi 'dalej' w całym tym procesie ulepszania sterydów niż Encorton. Jest lepszy, bo chroni przed cukrzycą (słowa mojej pani doktor). Może to złe samopoczucie ma jakieś inne podłoże?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia napisał:
Witaj Very Happy Metypred stoi 'dalej' w całym tym procesie ulepszania sterydów niż Encorton. Jest lepszy, bo chroni przed cukrzycą (słowa mojej pani doktor). Może to złe samopoczucie ma jakieś inne podłoże?


Nie mam pojecia...dlatego sie pytam...i szukam odpowiedzi na to pytanie...Sad bo ja dlugo w ten sposob nie pociagne...a wszystko zaczelo sie od momentu gdy zaczelam lykac Metypred...wiec wydaje mi sie ze to moze byc jego wina...
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita, ma rację, metypred ma być "lepszym" encortonem, ale z drugiej strony to nie są jakieś drastyczne zmiany, chociaż trzeba pamiętać, że każdy ma prawo reagować na leki inaczej, tak więc trudno powiedzieć czy 3 dni terapii to wytsraczający czas żeby jednoznacznie powiedzieć że to wina metypredu...

wydaje się jednak, że reakcja nie powinna być znacząco rózna od reakcji na encorton, często leków z tej rodziny nie wyróżnia się pojedynczo, a mówi po prostu o kortykosterydach, i tak mamy je wszystkie wrzucone do jednego wora tutaj:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=856

poczytaj, tam jest też o możliwych skutkach ubocznych...
ale najlepiej będzie powiedzieć o swoich doświadczeniach lekarzowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ze mozna powiedziec...ale na wizyte sie czeka...a nikt mi jej nie wyznaczy najwczesniej jak za miesiac...i to przy dobrych wiatrach...Sad moj internista gdy mu opowiedzialam o tym jak sie czuje kazal mi go odstawic...ale przeciez tak od reki nie mozna...bo trzeba dawki zmniejszac...ehh trzy dni to naprawde malo...ale po trzech dniach brania Encortonu bylo super...a po trzech dniach brania tego Metypredu jest tak jakbym miala sie zaraz przekrecic...
Nio nic...dziekuje Wam bardzo za odpowiedzi...choc nie pomogly mi one niestety zbyt wiele Sad
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, że leki te są stosowane zamiennie, to czasem może się zdarzyć, że jeden tolerujemy lepiej niż drugi, ja na przykład wolę Medrol niż Metypred, a na Encorton byłam uczulona i najgorzej tolerowałam. Wink

A jeśli Metypred Ci nie odpowiada, to wróć do Encortonu, ale nie odstawiaj sterydów sama.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II


Ostatnio zmieniony przez Mella dnia Czw Lut 09, 2006 11:49 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toteż właśnie mówię, że każdy ma prawo reagować inaczej, indywidualne reakcje są niemożliwe do przewidzenia.
jeśli uważasz że encorton był lepszy, a łatwiej dostać się do internisty, to chyba nie będzie robił problemu z wypisaniem recepty na entka.
masz rację odstawiać sterydów samodzielnie nie można, ale zamieć jeden na drugi z zachowaniem odpowiednich przeliczników nie powino być kłopotliwe.
5 mg encortonu to 4 mg metypredu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie...wpadlo mi teraz cos do glowy w czasie gdy szperalam po forum...a moze to wcale nie Metypred ale lek oslonowy ktory biore...jakis nowy ktorego nigdy nie stosowalam...a nazywa sie Omar...teraz przejzalam jego ulotke i to moze byc to...tyle ze qrde wczesniej biorac np.Polprazol,Gasec lub Controloc nic mi nie bylo...czy ktos z Was moze stosowal Omar i ma z nim jakies doswiadczenia?
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez 4 lata brałam Encorton później zamieniłam go na Metypred ale nie odnotowałam po nim zmian i toleruję go dobrze. łykałam tez raz Omar i tez nie zauważyłam zadnych niepokojących zmian. Tańszym odpowiednikeim Omaru jest Helcid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Omar stosowal moj kolega i jemu nic nie bylo.Ja przyjmuje Omeprazol i po nim na poczatku wypadaly mi wlosy.Teraz juz jest dobrze.wszystko sie unormowalo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja po zmianie z enkortonu na metypred nie odczuwałam żednych sensacji może zmień osłonowe to możesz zrobic chyba bez wiedzy lekarza ja osłonowo biorę Lamzul S i jest dla mnie dobry.

Pozdrawiam Dota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mar
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 134
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie sa koszta tych lekow oraz ilosc tabletek w opakowaniu...bo o niektorych takich jak Lamzul S ...Omeprazol czy tesh Helcid uslyszalam dzisiaj po raz pierwszy...te ktore wczesniej przyjmowalam byly drozsze niz Omar i dlatego tez lekarz mi go teraz przepisal...
_________________
Pomimo wszystko...warto żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lanzul S koszt ok 13,78zł jest tam 28 kapsułektyle kosztuje w mojej aptece bez recepty kosztuje 33 zł ale raczej nie dostaniesz go bez recepty

Dota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam podejrzenie co do Metypredu że odkąd go biorę zaczyna sie mój stan pogarsząć wcześniej byłam na Solupredzie i czułam sie o niebo lepiej nie wiem tylko czy metypred nie jest słabszy od Solupredu który ma bardzo wysoki wskaźnik oczyszczenia czyli zawiera minimalna dawke domieszek nie wiem jak to sie ma do Metypredu ale Solupred bralam 10 lat i prawie tyle było dobrze dopiero po kilku miesiacach brania metypredu widać dużą różnicę w samopoczuciu i jak to jest ?.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group