Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam :) i proszę o rade w sprawie wyniku ANA
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 7:54 pm    Temat postu: witam :) i proszę o rade w sprawie wyniku ANA Odpowiedz z cytatem

Witajcie, mam na imię Agnieszka. Od 2 lat ''poszukuję'' przyczyny moich dolegliwości. Ostatnio postanowiłam wykonać różne badania.

Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy-Hashimoto, celiakię. Mimo leków na tarczycę oraz diety bezglutenowej nie czułam się dużo lepiej.

Zrobiłam badanie ANA1, którego wynik zamieszczam poniżej:

Zdecydowałam się od razu na ANA2 jednak na wyniki muszę poczekać.

PPJ test przesiewowy (ANA1) met. IIF dodatni

Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach HEp-2 STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych.
Celem ich dalszej identyfikacji (określenie typu świecenia i miana przeciwciał-immunofluorescencja pośrednia, rodzaj antygenu-immunodyfuzja) wskazane jest poszerzenie diagnostyki poprzez zlecenie testu ANA2.
W przypadku zlecenia tego testu w okresie jednego miesiąca możliwe jest wykonanie go z surowicy pozostawionej w banku surowic w laboratorium.

Uzyskane wyniki badań należy interpretować w odniesieniu do całości obrazu klinicznego pacjenta.

Badanie wykonano testem firmy Euroimmun.


Proszę o informację czy oprócz ANA2 wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania?

poniższe objawy miałam od dawna, ale ostatni bardzo się nasiliły:

bóle głowy, zawroty głowy, bóle mięśni, stawów, pieczenie i suchość oczu, często bóle dosłownie wszystkiego, trudności w oddychaniu, lęki, stany depresyjne, kłopoty z pamięcią, koncentracją, osłabienie mięśni nóg, rzadziej stany podgorączkowe (do 37.6), rumień w kształcie motyla pojawiający się po ekspozycji na słońce i po wysiłku, zasłabnięcia bez omdleń

sporo tego jeszcze dlatego postanowiłam napisać objawy, które dokuczają mi najbardziej Sad

w maju miała rezonans głowy z kontrastem oraz angio MR mózgu, wyszły dobrze, nie ma podejrzanych zmian...


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Smile


Ostatnio zmieniony przez christiane dnia Pon Wrz 16, 2013 8:11 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eh niestety do reumatologa dostać się trudno, ale mam nadzieję, że się ''wkręcę'' Wink

wiem, że wiele objawów może być od niedoczynności tarczycy i Hashimoto, ale z tego co czytałam nie powinno być przy Hashi i celiakii przeciwciał ANA (choć tu na forum przeczytałam że przy Hashi ana może być dodatnie --->http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957)


a u Ciebie wyszły też ANA?

Cytat:
Może sensowne byłoby też zbadanie Ana 3 czy Ena
kurcze sama właśnie nie wiem co tu robić dalej Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum serdecznie Smile
Powodzenia!
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
poczekaj na ANA 2 bo jesli one wyjdą dodatnie to juz wskazówka istotna , powinny pokazać ktore przeciwciała występują u Ciebie , dopiero wtedy reumatolog , resztę powinien zlecic lekarz

pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poczekaj na ANA 2 bo jesli one wyjdą dodatnie to juz wskazówka istotna , powinny pokazać ktore przeciwciała występują u Ciebie , dopiero wtedy reumatolog , resztę powinien zlecic lekarz


dzięki za odpowiedź Smile za ok tydzień będę miała ANA2 i na pewno dam znać jak wyszły

martwię się troszkę Sad bo ostatni na prawdę bardzo źle się czułam, dziś jest troszkę lepiej i może idzie na lepsze, ale te dolegliwości to chyba zbyt są nasilone żeby to było tylko hashi i celiakia Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ana mam tylko 1:80 o świeceniu ziarnistym.
a więc nieduże miano Smile moze faktycznie od Hashi

wiesz co u mnie trochę się poprawiło ze stawami po przejściu na dietę bezglutenową (choć szału nie ma Sad ale mam nadzieję że pomalutku pójdzie na lepsze) i dołączeniu następujących suplementów:

witamina D, olej lniany, witamina C, omega 3 w dużych dawkach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Objawy wyglądają znajomo dla większości z nas, więc osobiście myślę, że raczej nie ma co czekać na wyniki ANA, chyba, że w charakterze upewnienia się.

Tak czy inaczej trzymam kciuki za szybką diagnozę.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Objawy wyglądają znajomo dla większości z nas, więc osobiście myślę, że raczej nie ma co czekać na wyniki ANA


wiesz co czekam jeszcze w sumie jeszcze tylko tydzień na wynik ANA2 bo ANA dodatnie choć niestety nie podano miana :/

Cytat:
Tak czy inaczej trzymam kciuki za szybką diagnozę.




dzięki Wink jeśli lekarz będzie ''niezdecydowany'' zrobię wszystkie badania na swój koszt bo jednak jeśli rzeczywiście przyplątał mi się toczeń to dobrze byłoby wiedzieć jak najszybciej Smile i zacząć się w miarę możliwości leczyć.


Cytat:
Tak w duchu to mam wrażenie, że złapałam coś w stylu chlamydii czy innego cuda i nikt mnie w życiu na badania na to nie skieruje. Smile


niestety lekarze często nie chcą kierować na badania :/ ze mną było podobnie większość badań robiłam na własny koszt, kiedy zgłaszałam objawy zwykle wysyłano mnie do psychiatry Sad

Cytat:
Z czasem te stawy bolą coraz mocniej i częściej


a robiłas kiedykolwiek przeciwciała w kierunku celiakii? ta choroba niekoniecznie objawia się typowo czyli biegunki, wzdęcia, bóle brzucha itd. czasem właśnie bolą stawy, Celiakię ma sporo osób z Hashi...

[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość z Twoich objawów pasuje do Hashi i do celiakii, ale myśle te ze są one w ogóle wspólne dla chorób z auto. Wszystkie wymienione przez ciebie mam i ja, a ana ujemne i diagnozy brak.

pluskotka powiem ci, ze ja jestem przekonana, ze mam jakaś atypowke, bo po antybiotykach wszystkie objawy mi sie wycofują. Zwłaszcza bóle stawów. Niby chlamydii miałam robione obydwie i jest ujemne, ale jest jeszcze nieszczęsna ureaplasma i mykoplasma i to cholera kilka rodzajów!!
W western blocie na borelioze wyszedł mi jakiś jeden prazek dodatni, ale ponoć odpowiada on tez za inne zakażenia baktryjne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Christiane:lol:

Pluskotka napisał:
Od jakiegoś czasu mam problemy z żołądkiem, ale nie wiem czy to dobry trop... Dużo kosztują te przeciwciała?


Pluskotka przepraszam , że nie w Twoim wątku. Nie myślałaś o nerwicy żołądka. Question Śledząc Twoje losy: najpierw śmierć Taty, teraz obrona pracy i choroba Kuby to jest duża dawka stresu. U mnie właśnie po dużych stresach zawsze bólem żołądka i zgagami się objawiało. Nie w najgorszym okresie a po wszystkim. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 2:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group