Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę Was o pomoc i zarazem przepraszam za obszerny post.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ja też mam taki problem jak ty i wiele z twoich objawów całej listy tych objawów nie będę przytaczać bo zajeło by to sporo czasu ale kilka z nich wypadające włosy a miałam naprawdę gęste włosy teraz mam ich mniej niż połowę zmęczenie bóle stawów i różnych części ciała nawracające zapalenia jamy ustne. Tych objawów jest o wiele wiele więcej. Pierwszy raz jak robiłam badania na toczeń bolerioze i inne choroby wszystkie wyniki były w normie. A ja nadal mam objawy wszystkiego i w sumie niczego bo badania powinnam powtórzyć Lekarze jako wstępną diagnoze postawili mi Fibriomialgię z tym że na Fibromialgię pewnego badania nie miałam tak zwanych punktów spustowych mimo że konsultacje reumatologiczną miałam to jakoś reumatolog o tym badaniu nie pomyślał. I wychodzi tak z wyników badań póki co tocznia nie było a fibromialgia z krwi nie wyjdzie A obie choroby są tak podobne objawowo że nadal konkretnej diagnozy nie mam a wszystkie objawy mam dalej. I moja rada nie odpuszczaj dziewczyno szukaj przyczyny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Motylki,

Chciałabym się Was poradzić...

Ostatni raz pisałam jak byłam po zabiegu laparoskopowym.

Zabieg był na początku stycznia i...od kwietnia nowe problemy:( nie chciałam się tutaj skarżyć, ale teraz jest już prawie październik i pękłam..zalogowałam się, żeby popytać Was - doświadczonych Motyli.

Od początku kwietnia wypadają mi włosy do teraz! Co za tym idzie? Jestem przerzedzona, nie wiem co dalej robićSad podejrzewałam, że to stres po zabiegu - idealnie po 3 miesiącach zaczęły wypadać. Zrobiłam wszystko, łykałam wszystko, stała kontrola dermatologa, jestem po 4 zabiegach mezoterapii igłowej głowy i...NIC! Wydałam majątek i tak jakbym nie robiła dla nich nic:( jestem załamana maksymalnie. Jeszcze planuję pojechać do Bielska Białej kliniki handsome men, ponieważ mają tam dobrego trychologa. Niestety teraz trycholog ma urlop jak na złość, zanim wróci i mnie umówi na wizytę to chyba już wyłysieję i pojadę tam z głową jak kolano;(

żeby tylko Kochane te włosy...


w czerwcu dostałam dziwny pierwszy rzut, mianowicie ból w prawym boku, raz po raz kłucie itp. Trwało to może max 1 tydzień i odeszło. Przestałam o tym po prostu myśleć, poza tym robiła się piękna pogoda, zbliżały wakacje, więc nie rozczulałam się nad kłuciem jak dziennie boli mnie coś tam innego.

Nagle w ubiegły poniedziałek to wróciło z podwojona siłą. Ból, kłucie w prawym boku, ból promieniował na miednicę i kość udową, nie mogłam się skupić w pracy. Wystraszyłam się, że to wyrostek robaczkowy (mama miała i moja babcia też).
Pobiegłam do lekarza rodzinnego i wypisał skierowanie do szpitala, że podejrzewa kamicę moczową lub ten wyrostek.

Szpital z tymi objawami przyjął mnie w piątek bez problemu. Zrobili badania z krwi i jak zwykle nic niepokojącego nie było. Na 3 rtg w tym 2 z kontrastem wyszły jakieś cienie i może to być piasek - takie podejrzenie. Jak co to sama wysiusiam. Zaznaczę, że mam częste zakażenia pęcherza od lat już i nie wiem po kim ...

W sobotę zamiast lepiej było mi gorzej. W nocy nie mogłam spać, czułam nerki (uczucie jakby mnie ktoś skopał), ból brzucha, jelit, prawy bok i ból w pachwinie. Pielęgniarka dała mi tylko lek przeciwbólowy i tyle. Zasnęłam nad ranem.

Lekarz rano się tym nie wzruszył, stwierdził, że nic mi nie ma, wykonał usg na odczepnego i wypuścił wczoraj w niedzielę po g.14 do domu. Patrzył na mnie jak na wariatkę, hipochondryczkę i nie wiem co jeszcze:( czułam się jak intruz...szpital w Bytomiu jest tragiczny wręcz patologiczny - nie może się równać z tym w katowicach-ligocie.

najśmieszniejsze jest to, że pokazywałam mu kartę wypisową z ubiegłego roku, że leżałam w celu rozpoznania choroby układu tkanki łącznej i pytam go czy może to być jakiś kolejny rzut, czy to ma coś wspólnego, a on mi na to ''nie...ja nie widzę tu żadnego związku''.

Czyżby? Absolutnie mu nie wierzę...nie wzbudzał w ogóle zaufania ten lekarz:( równie dobrze mogłam w domu leżeć.
Nawet nie wiem czy mam dobrze wykluczony wyrostek, czy to nie są jego początki:(

On twierdzi, że jak już to kamica i jej początki, a jeśli nie to mam znaleźć sobie dobrego fizjoterapeutę, który mnie odblokuje ze stresu, bo może właśnie wymyślam sobie te objawy :O

ehhhh...co robić dalej? dać sobie spokój? dalej szukać? zostawić te objawy w spokoju?

Czy któraś z Was miała podobne???

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam, że tak się bardzo rozpisałam...uffff
z góry dziękuję i pozdrawiam!Smile

p.s. bóle nie są od strony ginekologicznej, ponieważ w czwartek przed szpitalem poleciałam prywatnie do ginekologa, który mnie prowadzi i zrobił usg. jestem czysta od str. gin.

Dodam jeszcze, że od roku, albo trochę ponad roku mam suchy kaszel, który wziął się znikąd. Nie chce przejść.
+ totalne zmęczenie, mogłabym spać 24h na dobę. W pracy mogłabym się po kątach chować i spać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:21 pm    Temat postu: Cześć Odpowiedz z cytatem

Wiesz co jak bym czytała o sobie. Co do włosów moja fryzjerka poleciła mi szampon Do mycia Radical do tego są też specjalne odżywcze ampułki Radical do wcierania po myciu głowy po wtarciu takiej ampułki na lekko podszuszone włosy zostawia się to i nie spłukuje. Kuracja do tanich nie należy ale mi dzięki temu włosy nie wypadają. Gdyby mi fryzjerka nie podpowiedziała to do tej pory była bym zapewne łysa. Spróbuj może pomoże tobie również.

Bóle no cóż ja mam takie dni że mogła bym góry przenosić a mam takie ze boli mnie dosłownie wszystko a wyniki mam w normie i też na mnie patrzą jak na hipohondryczkę.

A odnośnie bólu tak jak przy wyrostku ja miałam identycznie jak ty kilka dni temu,i to nie był mój pierwszy raz tyle że tym razem nie poszłam do lekarza a do mojego fizjoterapeuty a że jest dr n med to z pewnością doskonale wie jak taki atak wyrostka wygląda. Okazało się że u mnie to raczej jest od jajnika a że mam jeszcze w tych okolicach blizny po operacji biodra to może to ciągnąć.

No i byłam jeszcze przed okresem. Mam do Ciebie takie pytanie nie zauważyłaś może u siebie zmiany miesiączkowania? Przesunięcia bardziej skąpej albo obwitszej miesiączki? Bo to też może mieć związek z takim bólem.

Ja bym jeszcze poszukała i w kierunku Tocznia ale też Fibriomialgi bo z pewnością te objawy bez przyczyny nie są
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto czasem użyc wyszukiwarki, ona naprawdę pomaga
np tu http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=3326 Very Happy
i wczesniejsze 20 stron tematu http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=329

forum ma multum informacji , znajdziesz jak zechcesz wszystko, tylko trzeba się postarać zapraszam.
Czytając forum stajemy się mądrzejsi co do naszych dolegliwości.choroby , tego co nas dotyka.
Korzystaj z doświadczen poprzedników tutaj zgromadzonych - zapewniam warto Razz bo znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Boniu za odpowiedź!

Niestety Radical używałam i było gorzej:( musiałam odłożyć...po radicalu miałam kłęby włosów w dłoniach jakbym była w trakcie chemioterapii. Obecnie używam Dermene i czekam na jakikolwiek efekt;( - bynajmniej nie leci ich wiecej jak po radicalu.

Co do miesiączki to nic niepokojącego nowego się nie dzieje. Zawsze mam w miarę regularnie (przesunięcia max 2-3dni i to nie zawsze) i miesiączki skąpe.

A u Ciebie Boniu wykryto toczeń lub coś innego? Jeśli tak to jak długo czekałaś na diagnozę? Jak to było u Ciebie?

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Monia ! :*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma za co Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a oprócz włosów...jak z moją resztą objawów? Dać temu spokój?

Czy ktoś u kogo zdiagnozowali toczeń miał tego typu bóle i kłucia w prawym boku z bólem miednicy uda pachwiny?
Ból pleców na wysokości nerek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ginekolog robił ci tylko usg czy tez badał?
Moze to tez być jelito, zrosty i dni płodne Smile
Ja tez miewam podobne bóle. Wcześniej często teraz rzadziej. I nikt nie wie why Smile czasem pojawia sie przy dniach płodnych, a czasem cholera wie czemu. Ale mi póki co tocznia nie zdiagnozowano
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również nadal jestem bez diagnozy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bol w plecach miałam i mam za każdym razem jak schodzi piasek z nerek , tutaj lekarza mógł miec rację, u mnie wystarczy zrobić ogolnie badanie moczu i widać po wyniku

co boli w prawym boku ?
może być bardzo dużo powodów, od bledu dietetycznego , podraznionego wyrsotka, bol trzustki, , czy jakies gazy jelit , czasem tak jest

poszukaj w wyszukiwarce, na pewno coś znajdziesz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sunset_girl_89
Super senior
Super senior


Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 82

PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Moniko za poradę!

Boniu i Aiwko..mogę się do Was odezwać na priv wieczorem? Jesteście obydwie bez diagnozy (tak jak ja) i możemy się wymienić swoimi dolegliwościami, porównać je itp.
Wtedy nie będę już zaśmiecać swojego wątku.

Pozdrawiam WAS Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sunset, to jest Twoj watek wiec "zasmiecaj" Wink go do woli! Very Happy

(Zwyczajnie, MonikaB dobrze radzi i jakbys poszukala w wyszukiwarce odpowiedzi (( nie tylko watek o wypadajacych wlosach jest Wink )) to zapewne znalazlabys mase odpowiedzi. Wydaje mi sie, ze latwiej jest jednej osobie poszukac informacji niz forumowiczom powielac odpowiedzi. )

Mam nadzieje, ze Twoje dolegliwosci szybko mina a sprawa, w koncu, sie wyjasni.
Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sunset pytaj o wszystko w swoim watku chyba, że nie chcesz to zapraszam na priv. Przeczytaj tez sobie mój wątek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sunset_girl_89
a czy wykluczono u Ciebie chlamydię?

miałam kiedyś znajomą, która dość sporo objawów miała podobnych do Ciebie, również jeśli chodzi o paznokcie to wyglądały dość podobnie

bardzo długo nikt nie mógł dociec o co chodzi, i w końcu okazało się, że właśnie to to.

nigdy nie prowadziła ona ''ryzykownego'' trybu życia,

nie wiem dokładnie jak potoczyło się dalej jej ''chorowanie'' ponieważ wyjechała i jakoś tak kontakt się urwał, ale byc może u Ciebie to właśnie to lub jakaś
bakteria, może wirus...?


Ostatnio zmieniony przez christiane dnia Czw Paź 03, 2013 6:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 8 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group