Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta w chorobach autoimunologicznych / sjogren i nie tylko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja nadal czekam na ANA3 i ANCA leukocyty 4,70 reszta może być Wink
Odnośnie diety bezglutenowej, można się przyzwyczaić. Moja córeczka od 2,5 roku jest na takowej choć nie ma zdiagnozowanej choroby trzewnej. Było trudno ale można się wprawić Laughing
Kinga ma rację jest mnóstwo blogów z przepisami, sklepów z produktami bezglutenowymi i trzeba czytać etykiety. Zabronione m.in. syrop glukozowo- fruktozowy (bardzo często jest na bazie pszenicy), to częsty składnik dzemów i słodyczy Wink
W Lidlu są przepyszne wędliny bezglutenowe. Produkty z firmy Roleski też maja przekreślony kłosik. Jak się rozejrzeć to trochę tego jest Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga no fakt trzeba się pobawic troche ja mam chleb własnej roboty w zamrażarce. Ale sama przyznasz że rosliny zima sa beznadziejne sama chemia, w sumie zostaja rzeczy puszkowane. Dla mnie odrzycenie mięsa nie wchodzi w grę owszem lepsze jest napewno z inndyka czy wołowe niz inne.
A co do weganizmy duzo o tym czytałam bo mam w rodzinie "zapalonego" weganina i nawet w jego książkach częśc rzeczy nie grała np utkwiło mi w pamięci w jednym dziale pisze że niemowle może pić mleko sojowe i jest to bezpieczne a w drugim że kobieta która nie karmi piersią do 2 roku życia jest wyrodna matką bo dziecko może miec wady rozwojowe.
Ale ja sie spierać nie będę twojemy organizmowi widocznie słóży taka dieta.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, nie przyznam, że warzywa w zimie są beznadziejne; do zimy można się przygotować, a jesień jest długa i obfita w różnorodne warzywa

Cytat:
nawet w jego książkach częśc rzeczy nie grała np utkwiło mi w pamięci w jednym dziale pisze że niemowle może pić mleko sojowe i jest to bezpieczne a w drugim że kobieta która nie karmi piersią do 2 roku życia jest wyrodna matką bo dziecko może miec wady rozwojowe.

a co to ma wspólnego z odżywianiem w chorobach autoimmunologicznych?

Cytat:
Ale ja sie spierać nie będę twojemy organizmowi widocznie słóży taka dieta.

a kto chce się spierać? ja nie, chyba, że Ty
normalna dyskusja i wymiana argumentów nie jest spieraniem się

Cytat:
Dla mnie odrzycenie mięsa nie wchodzi w grę

ja Tobie odrzucać niczego nie każę, piszę tylko, że mięso zakwasza organizm, a to prowadzi między innymi do bólu w stawach

a góry zakładasz, że nie rzucisz mięsa, czyli wygodnie, nie pozbędziesz się przyzwyczajeń, nawet by sprawdzić, czy na innej diecie (sposobie odżywiania się) poczujesz się lepiej.... to wymaga pewnego wysiłku, prawda?

Cytat:
no fakt trzeba się pobawic troche

nie uważam, bym bawiła się więcej niż kiedyś
z pewnością dieta bezglutenowa (u mnie to bardziej zasadowa) rozszerzyła ogromnie mój jadłospis (choć uważałam wcześniej, że mam bardzo bogaty); poznałam nowe smaki, nowe połączenia - rewelacyjne możliwości

no ale, jak już pisałam, kto się nie boi nowych rzeczy i nie jest leniwy, to może sobie dużo pomóc
wystarczy chcieć
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim , wgetarianizm czy weganizm?
bo to dwie rozne diety

zimą wszystkie warzywa korzenne mają masę witamin,
marcheweczki sa pyszne, na słodko , lub ostro ,salatka jarzynowa,bardzo dużo warzyw, nie musi być w tym majonezu
kasze, kasze , kasze ,ze wszystkim
kinga czy rybki mogą być ? jaja ?
muszę cosik zrobić ze stawami bo zwariuję
sery np Feta?
częśc warzyw można zamrozić , zrobić przeciery , marynować , jeszcze teraz jest dynia np ,
jest kapusta kiszona masę vit C posiada.są bardzo zdrowe orzechy. nawet ziemniak dobrze zrobiony jest wartosciowy i tutaj mozna wykazac się ogromną pomysłowością ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jajka są bez glutenu, jem kilka razy w tygodniu
rybki morskie wędzone, choć jak dostanę rybki słodkowodne od znajomego zapalonego wędkarza, to i takie zajadam Smile

kasze: głównie jaglana (na słodko, na ostro - jest neutralna w smaku i jak się ją doprawi, tak smakuje - nawet jajecznicą zjadam)
to najlepsza i najzdrowsza kasza
szczególnie w okresie jesienno zimowym
na podanej wcześniej stronie jest przepis na chleb jaglany, placki naleśniki i wiele innych rzeczy

kolejna kasza to gryczana - też bezglutenowa, tylko że działa zakwaszająco; ale od czasu do czasu - rewelacja

teraz są cukinie, dynie, bakłażany
można jeść i przetwarzać
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w domku wszyscy jemy bezglutenowo, bo nie chce mi sie gotować na 2 gary i moi panowie nie czuja różnicy. No oczywiście jak chcą makaron to gotuje im normalny i pieczywo też jedzą zwykłe, a po za tym reszta bg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sob Paź 05, 2013 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
jajka są bez glutenu, jem kilka razy w tygodniu
rybki morskie wędzone, choć jak dostanę rybki słodkowodne od znajomego zapalonego wędkarza, to i takie zajadam Smile


Ja uważam że dieta wegańska jest zbyt restrytykcyjna a ty twierdzisz że jest zdrowa a sama jesteś wegetarianką a z twoich wpisów i ze strony z przepisami jaka dałaś wynika że jesteś na diecie wegańskiej bezglutenowej

Monika B weganin nie jej jejek, ryb, produktów mlecznych tylko same warzywa
Ale warzywa w połaczeniu z jajkami i rybami jak najbardziej mogą słóżyc organizmowi
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Paź 05, 2013 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ze strony z przepisami jaka dałaś wynika że jesteś na diecie wegańskiej bezglutenowej

Słonko, ze strony, którą podałam, to Ty tego wyczytać nie możesz ani
tego nie wyczytasz nawet w moich postach Rolling Eyes
a domysły Twe są bez sensu

Cytat:
weganin nie jej jejek, ryb, produktów mlecznych tylko same warzywa
same warzywa Question a to co za bzdurne informacje?
weganin nie je po prostu produktów pochodzenia zwierzęcego...

a i tak nie chwytasz głównego sensu moich wcześniejszych wypowiedzi: ludzie mają narzędzie na poprawę swojego samopoczucia - dietę (rozumianą jako właściwe odżywianie się)
ale społeczeństwo jest leniwe i woli łykać mnóstwo tabletek zamiast wprowadzić pewne zmiany, bo to wymaga wysiłku i zmiany swoich przyzwyczajeń
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a i tak nie chwytasz głównego sensu moich wcześniejszych wypowiedzi: ludzie mają narzędzie na poprawę swojego samopoczucia - dietę (rozumianą jako właściwe odżywianie się)
ale społeczeństwo jest leniwe i woli łykać mnóstwo tabletek zamiast wprowadzić pewne zmiany, bo to wymaga wysiłku i zmiany swoich przyzwyczajeń


ja się staram jak mogę Wink nie jem mięsa już ok 10 lat, około 4-5 tygodni temu odstawiłam gluten Smile

czasem jest ciężko, ale warto się wysilić Smile

Cytat:
no fakt trzeba się pobawic troche ja mam chleb własnej roboty w zamrażarce.


Denim85 pieczesz chlebek w maszynie? czy piekarniku?

Mi coś nie wychodzi Sad i muszę wcinać wafle ryżowe, któych mam już tak dość.... Rzygi [/b]

Kinga a co myślisz o łosiu? moja lekarka poz powiedziała, że powinnam chociaż raz w tygodniu zjeść rybę i że dieta ściśle wegetariańska w chorobach autoimmunologicznych nie jest tak do końca zdrowa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o łosiu Shocked a one nie sa pod ochroną?

czy mialo być łososiu Wink Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
o łosiu, a one nie sa pod ochroną?


o matko Laughing teraz dopiero zauważyłam Wink

no jasne, że chodziło o łososia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łosia - łososia bardzo lubię Smile
wędzoną flądrę, makrelę też Very Happy
ostatnio jadłam pieczonego pstrąga Smile

filety z mintaja (mam fajny sposób na duszenie - szybko i pysznie - aż sama byłam zdziwiona) zajadam z brokułami i kaszą jaglaną
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:


Cytat:
weganin nie jej jejek, ryb, produktów mlecznych tylko same warzywa
same warzywa Question a to co za bzdurne informacje?
weganin nie je po prostu produktów pochodzenia zwierzęcego...


Czemu dałeś znak zapytania ? przecież jajka i mleko to produkty pochodzenia zwierzęcego a ryba to też zwierze.
Weganin je zboża +owoce+ ważywa

Christine ja nie mam maszynki więc normalnie w piekarniku tylko że on najpierw bardzo mokry jest ale szybko wysycha dlatego mroże bo szybko się kruszyć zaczyna
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Denim..i orzechy np.- zawieraja proteiny.. Wink

(chyba cos przeoczylam ale nie zauwazylam aby Kinga pisala, ze jest Weganka.. Rolling Eyes Jedynie, ze powinnismy zwracac uwage na to co jemy. Wink )

Ja nie okreslam sie , bo mojej diety nazwac sie nie da. Laughing
Wszakze jem duzo owocow, warzyw i ryb.. mniaaam. Slina
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 06, 2013 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
kinga napisał:


Cytat:
weganin nie jej jejek, ryb, produktów mlecznych tylko same warzywa
same warzywa Question a to co za bzdurne informacje?
weganin nie je po prostu produktów pochodzenia zwierzęcego...


Czemu dałeś znak zapytania ? przecież jajka i mleko to produkty pochodzenia zwierzęcego a ryba to też zwierze.
Weganin je zboża +owoce+ ważywa

Christine ja nie mam maszynki więc normalnie w piekarniku tylko że on najpierw bardzo mokry jest ale szybko wysycha dlatego mroże bo szybko się kruszyć zaczyna


ja to raczej "dałam", a nie "dałeś", bo mężczyzną nie jestem
w Twoim poście była informacja: weganin je same warzywa, więc stwierdziłam, że to bzdury.... bo to są bzdury

proszę, czytaj moje posty ze zrozumieniem
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group